Lifestyle

On też czuje tę presję. Daj mu wsparcie – ROZWIĄZANIE KONKURSU

Redakcja
Redakcja
9 marca 2022
fot. AleksandarGeorgiev/iStock
 

 

Wg badań przeprowadzonych na zlecenie marki Bulldog blisko połowa mężczyzn (49%) przykłada dużą wagę do wyglądu, a aż 64% przyznaje, że dba o wygląd i odpowiednią pielęgnację swojego ciała. Jednak mimo to prawie co piąty mężczyzna (18%) uważa, że NIE jest atrakcyjny. I tak jak my, potrzebuje wsparcia. Zapytałyśmy o to, co Ty robisz lub co możesz zrobić, żeby Twój partner czuł się dobrze we własnej skórze. Dziękujemy za wszystkie listy, wyłoniłyśmy zwyciężczynie. Gratulujemy!

 Z przyjemnością informujemy, że nagrody zdobywają panie:

  • Lilianna Choromańska
  • Ewa Puchała
  • Danuta Kalinowska

Oto fragment jednego z listów.  Partnerowi autorki gratulujemy tak wspaniałej kobiety u boku!

Jak mówią słowa piosenki; „trudno nie wierzyć w nic”, oj bardzo trudno. Dlatego myślę że nie jest łatwo dać komuś powód do tego aby poczuł się dobrze we własnej skórze. Zrozumiał że taki nieidealny, zupełnie rozczochrany, z brodą czy bez, dla Nas jest zawsze wyjątkowy.

    Jednak to zawsze jest otwarte na: propozycje, zmiany, lekkie poprawki i co ważne szuka ich również samemu. Myślę że recepta na to jest ukryta, ukryta dlatego że stanowi mapę. Mapę do miejsc w których można się poczuć szczęśliwym. Może nie znajdziemy jej w słowach, nie na zdjęciu czy w gestach, ale w naszych oczach. To takie nic, to iskra która gdzieś w nich jest. Ten niepowtarzalny błysk który mówi wszystko, mówi prawdę i tylko prawdę bez filtrów. Jeśli ją zobaczymy w tych oczach… daje moc do tego aby szukać dla siebie najlepszego miejsca. Słowa piosenki wybrałam nieprzypadkowo bo mam wrażenie że dziś więcej mamy sztuczek, porad czy udawania, a na wagę złota jest coś czego nie można podrobić i co jest prawdziwe. Co płynie prosto z serca. Dlatego wierzę że jeśli ta Iskra jest w naszych oczach, ukochany znajdzie drogę do najlepszych miejsc, a w nich będzie się czuł dobrze w swoim i naszym towarzystwie.

 

 


Lifestyle

Nie tylko Olena Zełenska, ale też Polina, Anastasiia, Lesya… Poznajcie 11 niezwykłych kobiet z Ukrainy

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
10 marca 2022
 

Nasze drogi są zalane uchodźcami. Spójrzcie w oczy tym zmęczonym kobietom i dzieciom, które niosą ze sobą ból i ból serca pozostawienia bliskich i życia takiego, jakie znały. Mężczyźni doprowadzający ich do granic, ronią łzy nad rozbitymi rodzinami, ale dzielnie wracają, by walczyć o naszą wolność. Przecież pomimo całego tego horroru Ukraińcy nie poddają się, opisuje dramatyzm sytuacji Ołena Zełenska. Podkreśla jak wiele dla Ukrainy robią kobiety. Na froncie stanowią nawet 18% żołnierzy. Walczą też jako lekarki i wolontariuszki. Rodzą w schronach dzieci. Śpiewają w piwnicach. Biorą ślub na froncie. Żyją!

1. Olena Zełenska

Pierwsza Dama po wybuchu wojny w Ukrainie nie opuściła męża, została w kraju. Wspiera swoich rodaków w mediach społecznościowych, jednocześnie pokazując światu, co dzieje się w ogarniętej wojną Ukrainie. Na samym początku powiedziała rodakom: „Nie będę panikować, nie będę płakać”. I słowa dotrzymuje. Głównie za pośrednictwem Instagrama informuje o sytuacji w ojczyźnie. To ona opublikowała wstrząsający bilans wojny, która zabrała życie 38 ukraińskim dzieciom. „Ile jeszcze dzieci musi zginąć, aby przekonać rosyjskie wojska do zaprzestania ostrzału i umożliwienia utworzenia humanitarnych korytarzy?” –  jej pytania wydają się krzyczeć. I słyszy je cały świat.

 

2. Polina

26 lutego pięcioosobowa rodzina — Anton i Swietłana oraz ich dzieci Polina, Sofia i Siemion, próbowali uciec z Kijowa. Gdy rodzina jechała przez północno-zachodnie przedmieścia, ich samochód został ostrzelany przez rosyjską grupę dywersyjno-zwiadowczą. Na miejscu zginęli rodzice oraz 10-letnia Polina. 13-letnia Sofia oraz 5-letni Siemion w stanie krytycznym zostali przetransportowani do szpitali. Chłopca natychmiast podłączono pod respirator. Niestety jego życia nie udało się uratować. O życie nadal walczy najstarsza Sofia. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że dziecko nie wie, że straciło całą rodzinę.

3. Anastasiia  Lenna

Anastasiia Lenna w 2015 roku reprezentowała Ukrainę w konkursie piękności Miss Grand International. Pod koniec lutego była miss zamieściła na swoim profilu na Instagramie, który obserwuje ponad 270 tys. osób, zdjęcie z karabinem w rękach. Nie dodała opisu, jedynie hasztagi: „stoję po stronie Ukrainy” oraz „ręce precz od Ukrainy”. Potem mówiła już więcej: „Do środy miałam normalne życie jak miliony ludzi. Nie robię żadnej propagandy poza pokazywaniem, że Ukrainka jest silna, pewna siebie i potężna. Doceniam wszelką uwagę i wsparcie dla mojego kraju, my, wszyscy ludzie na Ukrainie codziennie walczymy z rosyjską agresją. Wygramy!”

4. Anonimowa kobieta

Nie wiadomo, kim jest kobieta na tym zdjęciu. Wiadomo tylko tyle, że zostało ono zrobione przed dworcem w Kijowie. Fotografia zyskała w Internecie niezwykłą popularność i wielu rysowników uznało ją za tak sugestywną, że wykorzystali ją do malowania plakatów.

5. Lesya Ivashchenko

Lesya Ivashchenko myślała, żę jej ślub będzie wyglądał inaczej. Ale zdecydowała się wyjść za mąż za swojego partnera w warunkach polowych na obrzeżach Kijowa. Lesya i Valeriy Filimonov są parą od ponad 20 lat i mają 18-letnią córkę, która wzięła udział w ceremonii dzięki połączeniu na Zoomie. Gdy przyszłość stała się bardzo niepewna, postanowili sformalizować związek: „Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy”, powiedział Filimonov. „Musimy czerpać z życia garściami. Cieszę się, że żyjemy, że zaczął się nowy dzień, że mój mąż żyje i jest ze mną”, dodała Lesya. Po ceremonii odbyło się skromne przyjęcie, z toastem wzniesionym przy szampanie i weselnym tortem.

 

6. Kateryna Suharokova

„Byłam niespokojna. Niespokojna o urodzenie dziecka w tych czasach”, powiedziała 30-latnia Kateryna Suharokova i dodała: „Jestem wdzięczna lekarzom, którzy pomogli temu dziecku urodzić się w tych warunkach. Wierzę, że wszystko będzie dobrze”. Kobieta na zdjęciu trzyma w objęciach swojego nowo narodzonego syna. Makar przyszedł na świat w piwnicy szpitala położniczego przekształconego na oddział medyczny i używanego jako schron przeciwbombowy w Mariupolu na Ukrainie.

7. Anastasiia Arkhypova

18-letnia łyżwiarka figurowa postanowiła zostać w kraju i odpierać atak wojsk. Zamieniła łyżwy na karabin. Łyżwiarka opublikowała zdjęcie, na którym pozowała z bronią i koktajlami Mołotowa. „Zostaję w Kijowie z prezydentem! Jesteśmy gotowi do obrony! Razem do zwycięstwa! Razem do wolnego kraju! Chwała Ukrainie” napisała Anastasiia Arkhypova.

 

 

8. Anastasiia Yalanskaya

26-latka była wolontariuszką w szpitalu wojskowym, wspierała przedszkole pod Kijowem, a także dokarmiała zwierzęta w schronisku. Ukrainka została zastrzelona pod Kijowem, w drodze ze schroniska dla psów w Buczy. Razem z nią zginęło dwóch innych wolontariuszy. Zdaniem rodziny zdążyli pomóc zwierzętom (które nie jadły od wielu dni) w schronisku, a w drodze powrotnej zostali zaatakowani przez Rosjan.

 

9. Amelka

Nagranie z piwnicy, w której schronili się mieszkańcy Kijowa, trafiło do sieci za zgodą matki Amelki. W opisie filmu można przeczytać, że dziewczynka marzyła o wystąpieniu na scenie przed publicznością. „Od pierwszego słowa w schronie panowała zupełna cisza… Wszyscy odłożyli swoje sprawy i słuchali piosenki w wykonaniu tej dziewczyny, która właśnie promieniowała światłem… Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez…”, napisała Marta Smechowa, która nagrała występ dziewczynki. Amelka zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc” z filmu animowanego „Kraina lodu”. Głos zabrała również autorka utworu, Kristen Anderson-Lopez: „Sposób, w jaki to śpiewasz, jest jak magiczna sztuczka, która rozprzestrzenia światło w twoim sercu i leczy każdego, kto ją usłyszy”.

10. Marina Kalabina

Informację o jej śmierci przekazał m.in. minister zdrowia Ukrainy Viktor Liashko. Napisał, że Marina Kalabina wiozła do szpitala rannego siostrzeńca, kiedy jej samochód został ostrzelany przez Rosjan. Lekarka pracowała w kijowskim Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej jako anestezjolożka. Była niezwykle lubianą osobą.

 

11. Julia – nauczycielka

Zdjęcie, które obiegło media, na pewno stanie się jednym z symboli tej wojny. Cztery Ukrainki z karabinami, młode, ładne, bohaterskie. Widać, że jedna z nich płacze. Okazuje się, że wszystkie właśnie dołączyły do obrony terytorialnej, by chronić Kijów. Wideo rozmowę z nimi opublikował „The New York Times”.  W tle słychać odgłosy walki. Co wiemy o tych dziewczynach?

Ina jest psychologiem. Julia (w środku) jest nauczycielką języka ukraińskiego. Towarzyszy im Olesia. Imienia czwartej kobiety nie znamy. Wszystkie czekają na oddelegowanie do walki w obronie Kijowa. Są jednymi z wielu cywilów, którzy codziennie chwytają za broń i walczą o wolność swojej ojczyzny, bronią swoich miast.

Nagranie pochodzi z 26 lutego, czyli z soboty, trzeciego dnia inwazji putinowskich wojsk na Ukrainę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Donbas Frontliner (@donbas.frontliner)


Lifestyle

Wiosenny balans

Redakcja
Redakcja
9 marca 2022

Wiosna już na horyzoncie. W tym roku czekamy na nią i pierwsze mocniejsze promienie słoneczne bardziej niż zwykle. Warto jednak zadbać o siebie i swój wiosenny balans już teraz! Poszukaj własnych sposobów na rozpieszczenie siebie i znalezienie równowagi w małych, codziennych rytuałach. Selflove można wyrażać na wiele sposobów, także w świadomej pielęgnacji, na którą zasługujesz. Otocz siebie troską i postaw na pielęgnację z kosmetykami z serii Face&Body&Hair in Balance marki OnlyBio.


Równowagę i wewnętrzny spokój możemy budować każdego dnia, na różne sposoby. Kluczowe jest jednak, by nauczyć się ją znajdować w prostych, codziennych czynnościach.  Przygotowania do wiosnę warto zacząć od podstaw pielęgnacji.

Skóra w równowadze

O wiosenny balans skutecznie zadbają produkty Face in Balance by OnlyBio – adaptogenne nawilżające serum do twarzy oraz adaptogenny peeling do twarzy.  Serum zawiera kompleks składników, które intensywnie nawadniają, przywracając równowagę zmęczonej po zimie skórze. Za sprawą skoncentrowanej formuły opartej na bazie adaptogenów, czyli ekstraktów z roślin cenionych ze względu na umiejętność doskonałego radzenia sobie w ekstremalnych warunkach środowiskowych, kosmetyk przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Poprawia
elastyczność skóry, a także przyczynia się do zwalczania wolnych rodników. Po zastosowaniu skóra zyskuje wypoczęty wygląd, efekt zdrowego i naturalnego rozświetlenia, którego tak bardzo potrzebujemy na wiosnę.

Ciało w harmonii

Warto rozpieszczać swoje ciało i zmysły już podczas prysznica! To idealny moment, by wprowadzić do codzienności odrobinę przyjemności i przywołać wiosnę. Aromatyczną i skuteczną pielęgnację zapewni Body in Balance by OnlyBio – żel pod prysznic Malina. Sekretem jego odżywczego działania jest ekstrakt z maliny nordyckiej. Zwiększa on elastyczność skóry, głęboko nawilża, a także przyspiesza procesy naprawcze. Dzięki temu możesz czuć się w pełni komfortowo, ciesząc się gładką i zregenerowaną skórą. Żel pozostawi po sobie otulający słodyczą i pobudzający zmysły zapach maliny.

Odśwież głowę!

Podczas wiosennych przygotowań nie można zapominać też o skórze głowy. Jej łagodne oczyszczanie zapewni Hair in Balance by OnlyBio – wcierka pobudzająca. O tej porze roku włosy często są przerzedzone, a ich wzrost spowolniony. Naturalna, wegańska formuła wcierki pozwoli je skutecznie pobudzić do wzrostu. Zawarta w  papryczkach chilli kapsaicyna mobilizuje włosy do zdrowego wzrostu, a ekstrakty zeskrzypu polnego i kozieradki wzmacniają ich cebulki, jednocześnie przeciwdziałając wypadaniu. Dodatkowo zniewalający zapach maliny i różowego pieprzu pozwoli zadbać także o dobry nastrój.

Troska o bliskich

Aby czuć pełnię radości ze zbliżającej się wiosny warto też zadbać o tych, których  kochamy najmocniej. Do wiosennej pielęgnacji naszych maluchów warto włączyć Hair in Balance Kids by OnlyBio – mgiełka dla dzieci ułatwiająca rozczesywanie włosów. Mgiełka ułatwia układanie pasm, a także je wzmacnia i wygładza. Dzięki zawartości oleju kokosowego odżywia i regeneruje włosy. Proteiny pszenicy sprawiają natomiast, że stają się one miękkie i gładkie. Mgiełka skutecznie sprawi, że czesanie stanie się czystą przyjemnością, której towarzyszyć będzie zapach słodkiej pina colady.

Produkty, pozwalające zadbać o wiosenny balans, do 15 marca są dostępne w  MEGA promocyjnych cenach w drogeriach Rossmann i sklepie online www.onlybio.life.


Zobacz także

Fot. iStock/misfire_asia

Posłuszne dziewczynki idą tam, gdzie chcesz. Pomóż im odnaleźć siebie

Dzieci czytają inaczej – całym sercem, każdym zmysłem. Nie zepsujmy tego

Uścisk dłoni, pocałunek czy seks? Tak Polacy kończą pierwszą randkę