Go to content

Ołena Zełenska zabiera głos: to jest teraz Ukraina. Wzruszające wpisy w sieci

Mija już prawie tydzień odkąd Ukraina została zaatakowana przez wojska putinowskiej Rosji. Mieszkańcy i żołnierze ramię w ramię bronią ojczyzny. Świat obiegają wstrząsające informacje o śmierci i zniszczeniu, o ludziach ukrywających się w piwnicach i o tych, którzy uciekają z objętego wojną kraju. Świat patrzy z podziwem na heroizm Ukraińców i na stojących za nimi murem polityków, głównie prezydenta Zełenskiego. Wsparcie współobywatelom okazuje również pierwsza dama. Ołena Zełenska opublikowała na Instagramie poruszające zdjęcia.

To jest teraz Ukraina. 💔 Ten film publikuję, aby świat mógł zobaczyć, że mamy wojnę. Z powodu ataku Putina Ukraińcy co noc zabierają dzieci do piwnic i pod murami swoich domów walczą z wrogiem. Ukraina to kraj pokojowy. Byliśmy przeciwko wojnie i nie zaatakowaliśmy pierwsi. Ale nie zamierzamy się poddawać. Świecie, spójrz: walczymy o pokój również w waszych krajach.

W kolejnym wpisie czytamy:

Przed wojną (jakie to przerażające i wciąż niezwykłe) pisałam, że na Ukrainie jest o 2 miliony więcej kobiet niż mężczyzn. Wtedy to były tylko statystyki. Ale teraz nabierają zupełnie nowego znaczenia. Bo to oznacza, że ​​nasza obecna opozycja również ma szczególnie kobiecą twarz.

Mój podziw i pokłon wam, niesamowici rodacy! 🙏.

Tym, którzy walczą w szeregach Sił Zbrojnych i tym, którzy zaciągnęli się do obrony. Tym, którzy leczą, ratują, karmią.

Wolontariuszom, którzy znajdą wszystko, czego potrzebują. I tym, którzy nadal wykonują swoją zwykłą pracę – w aptekach, sklepach, transporcie, usługach komunalnych, aby życie toczyło się dalej i wygrywało.

Tym, którzy codziennie bez paniki zabierają dzieci do schronisk i bawią się grami i bajkami, aby ratować dziecięce umysły przed wojną. Tym, którzy rodzą w schronach przeciwbombowych.

Dziś jest pierwszy dzień wiosny. Pamiętasz, jak wszyscy witaliśmy się tego dnia przed wojną (znowu to przerażające zdanie)?

Tak więc słońce już widać przez dym z ostrzału! Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą!