Go to content

Ołena Zełeńska: Rosyjscy okupanci mordują ukraińskie dzieci. Świadomie i cynicznie

Rosyjscy okupanci mordują ukraińskie dzieci. Świadomie i cynicznie – napisała pierwsza  dama Ukrainy na Instagramie i pokazała kilka zdjęć, na których fotoreporterzy uwiecznili dramat tej wojny.

18-miesięczny Cyryl z Mariupola został pilnie zabrany przez rodziców do szpitala. Został ranny w ostrzale  miasta, a lekarze nic nie mogli zrobić.
Alicja z Ochtyrki. Miała skończyć osiem lat. Zginęła jednak podczas ostrzału wraz ze swoim dziadkiem, który ją chronił.
Polina z Kijowa. Zginęła podczas ostrzału na ulicach naszej stolicy wraz z rodzicami i bratem. Jej siostra jest w stanie krytycznym.
Arsenij, 14 lat. Odłamek pocisku uderzył go w głowę. Sanitariusze nie mogli dosięgnąć chłopca pod ostrzałem. Arsenij wykrwawił się na śmierć.
Sofia, 6 lat. Ona wraz ze swoim półtoramiesięcznym bratem, matką, babcią i dziadkiem została zastrzelona w ich samochodzie. Rodzina próbowała opuścić Nową Kachoówkę.

Muszę wam o tym opowiedzieć. Na Ukrainie zmarło już co najmniej 38 dzieci. A liczba ta może w tym momencie wzrosnąć z powodu ostrzału naszych spokojnych miast!

Kiedy ludzie w Rosji mówią, że ich wojska nie krzywdzą ludności cywilnej, pokażcie im te zdjęcia! Pokaż im twarze tych dzieci, którym nawet nie dano szansy dorosnąć. Ile jeszcze dzieci musi zginąć, aby przekonać rosyjskie wojska do zaprzestania ostrzału i umożliwienia stworzenia humanitarnych korytarzy?

Już teraz potrzebujemy korytarzy w najgorętszych miastach Ukrainy! Setki dzieci umierają tam w piwnicach bez żywności i opieki medycznej. Rosyjscy żołnierze strzelają do rodzin, które próbują opuścić zabudowania. Zabijają też ochotników, którzy próbują pomóc.

Apeluję do wszystkich bezstronnych mediów na świecie!

Powiedz tę straszną prawdę: rosyjscy najeźdźcy zabijają ukraińskie dzieci. Powiedz to rosyjskim matkom – niech wiedzą, co dokładnie robią ich synowie tutaj, na Ukrainie.
Pokaż te zdjęcia Rosjanom – Twoi mężowie, bracia, rodacy zabijają ukraińskie dzieci! Niech wiedzą, że są osobiście odpowiedzialni za śmierć każdego ukraińskiego dziecka, ponieważ wyrazili milczącą zgodę na te zbrodnie.

Do krajów NATO: zamknijcie niebo nad Ukrainą! Uratujcie nasze dzieci, bo to jutro uratuje wasze!