Go to content

Odpuść 16 błędnych przekonań, a twoje życie stanie się prostsze i szczęśliwsze!

27 pytań dzięki którym sprawdzisz swoją siłę psychiczną
Fot. iStock / retrorocket

Oczekiwania, (błędne) przekonania, zasłyszane „prawdy”. Nasze głowy pełne są pobożnych życzeń. Powtarzamy romantyczne powiedzonka, którymi kiedyś zostaliśmy nakarmieni, czytając bajki i słuchając kiepskich, populistycznych filozofów. Sprawdź, czy ty też wierzysz w niemożliwe….

Wszyscy tak robimy, bo wygodnie i bezpiecznie czujemy się, gdy wierzymy, że dobro zawsze do nas wróci i że gdzieś na świecie żyje idealnie do nas dopasowany mężczyzna, z którym będziemy szczęśliwe. Dlatego przygotowaliśmy dla was 16 (na pewno jest ich więcej), powiedzonek, które blokują nasz rozwój. Odpuść sobie, a będziesz szczęśliwsza.

1. Życie zawsze będzie wobec ciebie fair

Niestety nie, a szkoda! Życie bywa bardzo przewrotne, a czasem nawet okrutnie niesprawiedliwe. Idealnie to może będzie kiedyś. W Niebie?

2. Karma zawsze wraca

Może i wraca, ale nie zawsze w tym samym wcieleniu. Chyba nie ma na co czekać i marnować czas z nadzieją, że los zemści się kiedyś na naszych wrogach.

3. Dobro wraca

Niestety też nie zawsze! Z mojego doświadczanie wynika, że owszem wraca, ale niekoniecznie dostajemy je od osoby, którą tym dobrem obdarowaliśmy. To się nazywa paradoks!

4. Warto wszystko robić bardzo dokładnie

Nie, nie warto! Jeśli przesadzisz z perfekcjonizmem, wykończysz sama siebie. Nie zawyżaj standardów ponad potrzebę.

5. Wchodzenie w konflikty jest bez sensu

Czasem warto się pokłócić, powiedzieć wprost swoje zdanie. Chyba że jesteś pieniaczem. Wtedy stosuj się do zalecenia nr 5. Koniecznie!

6. Prawda zawsze zwycięża

Wierzę w inne powiedzenie, że czasem „kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży założyć buty”. Ludzie mają długie języki i wobec kłamstwa trzeba być bezwzględnym. Działać!

7. Dzięki ciężkiej pracy zarobisz fortunę

To niestety kolejny mit! Jeśli ktoś umie ciężko pracować – to szacun. Byleby nie dawał się wykorzystywać leniwym, a sprytniejszym, którzy więcej od niego zarabiają.

8. Nauka to klucz do prosperity

Znam takich, co skończyli trzy fakultety i klepią dziś biedę. Brak im odwagi, kreatywności i elastyczności, a to się dziś bardziej liczy w zarabianiu kasy.

9. Lepiej siedzieć cicho i się nie wychylać

To przekaz, który często dostawaliśmy w dzieciństwie, który wzmacniał w nas tylko lęk. Warto być człowiekiem odważnym, który mówi, co myśli. Pod warunkiem, że nie rzuca się bez sensu wszystkim do gardeł 😉

10. Warto szukać swojej drugiej połówki

Druga połówka po prostu nie istnieje. To absurd: idealnie dopasowani partnerzy to fantazja, bajka, romantyczna ułuda. Gdyby istnieli, miłość byłoby nudna.

11. Jeśli ktoś skrzywdził raz, zrobi to znów

Nieprawda! Ileż razy zrobiłaś sama coś, czego potem żałowałaś i już nigdy nie powtórzyłaś?

12. Ludzi można zmienić

Aż trudno uwierzyć, że nadal wiele kobiet wierzy, że dzięki ich wysiłkowi albo wielkiej miłości, uda im się zmienić faceta na obiekt z marzeń. Z bawidamka w wiernego partnera. Z oprawcy, czułego ojca rodziny. Zapominalskiego łamagi – w obrotnego biznesmena. Czujecie bezsens?!

13. Co nas nie zabije, to nas wzmocni

Nie możesz liczyć, że wszelkie trudności szlifują twój charakter jak diament. To oczywista bzdura. Są takie tragedie, które powodują traumy, nerwice, lęki. Gdyby tak nie było, nie mielibyśmy dziś kolejek do psychiatrów. Niestety nie wszystkie nieszczęścia nas wzmacniają.

14. Nie ma rzeczy niemożliwych

Spróbujmy to powiedzonko nieco odmienić: ”Oczywiście, że istnieją rzeczy niemożliwe. Większość rzeczy jednak jest dla ciebie osiągalna. Warto do nich dążyć, ale warto też myśleć realistycznie, a nie narcystycznie”.

15. Moja rodzina będzie idealna

Och, jakie to byłoby cudowne, gdyby było możliwe. Oczywiście pewnych błędów naszych rodziców uda nam się nie popełnić. Ale niestety popełnimy całkiem inne i nowe.

16. Będę coraz lepszą wersją siebie

To zdanie zrobiło ostatnio furorę. Ale, co ono w ogóle znaczy? Dlaczego nie można być sobą, tylko sobą w jakieś wersji premium? Jakimś cyborgiem?! To ciągłe wychodzenie ze strefy komfortu może okazać się kolejną pułapką.

A ty jakie znasz jeszcze PRZEKONANIA, które mogą zniszczyć ludziom życie?