Go to content

Odczaruj piżamę! 3 błędy, które popełniasz już, kiedy o niej myślisz

Fot. Materiały prasowe

Zazwyczaj nie budzi w nas ciepłych skojarzeń, choć każdy ją ma. Klasyka gatunku to „targowa koszulina”, „flanelka od mamy” lub t-shirt, który jest zbyt brzydki by publicznie chwalić się jego posiadaniem… Kupujemy w pośpiechu, na służbowy wyjazd (bo wstyd pokazać się w zaadaptowanym na potrzeby piżamy starym dresie) albo dostajemy w prezencie (pozdrowienia dla teściowych 😉 ). I jesteśmy dla nich podłe! Dla naszych piżam rzecz jasna, nie teściowych.

A gdyby tak pokochać piżamkę, pogłaskać po rękawkach – na pewno by się nam odwdzięczyła. Odczarowujemy piżamę.

Są przynajmniej 3 błędy, które popełniasz już, kiedy o niej myślisz!

To tylko piżama, szkoda kasy / Mogę spać w czymkolwiek

To piżamowy grzech główny! Prześwietlasz metki, lustrujesz etykiety – żeby było naturalnie, najlepiej organicznie – a potem, całkiem spokojnie układasz swoje ciało na kilka lub kilkanaście godzin w ubraniu niskiej jakości… Zbrodnia dla naszej skóry. Już lepiej na golasa niż byle jak!

Nasza skóra musi oddychać, zawsze. Nie oszczędzaj na piżamie, kiedy spojrzysz na to od tej strony, przerazi cię jak długo mogłaś sobie szkodzić. Minimum osiem godzin, to zmienia punkt widzenia, prawda?

Kupuj dobre jakościowo piżamy, a wtedy je pokochasz. Nie będziesz się w nich kisić i pocić!

pizama1

Piżama nie może być seksowna, musi być wygodna KONTRA Piżama nie może być wygodna, jeśli jest seksowna

Odwieczny konflikt – seks kontra zdrowie i wygoda. Jednak tutaj jest tylko jedna słuszna odpowiedź: przylegająca bielizna, taka, jaką nosimy na co dzień (majtki, biustonosz, body) to fatalny wybór do łóżka – jeśli idziesz spać. Gadżeciarska bielizna, podgrzewająca atmosferę – to już wybór katastrofa. Taka bielizna ma nam uprzyjemnić seks, nie spanie. Noście ją z ochotą, ale w formie sypialnianych przebieranek. Wszelkie koszulki, topy itp. nocne stroje – zwłaszcza te imitujące atłas to poliester w czystej postaci. Nie może być ani wygodnie, ani zdrowo.

Nie sprzyja to przede wszystkim naszemu zdrowiu intymnemu. Jeżeli nie nęka was miesiączka – majtki zostawcie w szufladzie…

Ale może być i wygodnie i seksownie – więc mit zostaje obalony!

Bawełniane koszulki i topy do spania, krótkie, zwiewne szorty… Seksowna kobieta ma wiele obliczy, ale najbardziej seksowna jest wtedy, gdy nie musi na siłę mierzyć swojego seksapilu ilością piórek i koronek. Te zostawmy na szczególne okazje, i na chwilę.

-BABCIOWE-

Piżamy są nudne i „babciowe” / To tylko piżama, nie może być ładna

Może, a nawet powinna! Dlaczego warto kupić porządną i ładną piżamę?

Żeby rano wstać z uśmiechem, a nie zwlekać się z łóżka w stroju pokutnym.

Żeby wejść do łazienki i powiedzieć do lustra – lubię cię!

Żeby czuć się komfortowo.

Żeby zrobić coś tylko dla siebie. Nawet, gdy nikt nie będzie cię oglądał.

Śpij dobrze


Artykuł powstał we współpracy z Hibou Sleep Wear