Go to content

Nowy Rok – pomyśl o wakacjach wcześniej niż zwykle!

Niedawno świętowaliśmy Nowy Rok, a za pasem połowa zimy. Nim się zorientujemy, nadejdzie wiosna i pierwsze promienie słońca. Pora więc już teraz pomyśleć o wakacjach, aby zaplanować urlop marzeń! Jak i kiedy zarezerwować jacht, by cieszyć się niebanalnym wypoczynkiem na wodzie? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Rezerwacja wakacji w sezonie zimowym

Większość z nas pracujących na etacie, zobowiązani jesteśmy do przedstawienia i uzupełnienia planu urlopowego. Dni wolne od pracy najczęściej wybieramy już na początku roku, gwarantując sobie i pozostałym koleżankom i kolegom z pracy właśnie w dane dni urlop. Dlatego nie warto ryzykować, że w wybranym czasie będziemy musieli iść na ustępstwa i kompromisy, bo nim się spostrzeżemy, a wymarzony model jachtu w dogodnym dla nas terminie już dawno będzie zajęty… Jeśli więc planujemy dryfowanie po wodach w najpopularniejszych miesiącach, czyli w okresie czerwiec-sierpień, lepiej zawczasu pomyśleć o rezerwacji!

Dodatkowym plusem wcześniejszego zaklepywania terminu jest to, że często możemy spodziewać się dużo niższej ceny. Im bliżej sezonu i pożądanej daty, tym budżet, jaki należy przeznaczyć na czarter, może być wyższy.

Planowanie wakacji – wybierzmy mądrze

Planowanie wakacji wiąże się z pewnymi decyzjami. Zanim jednak dokonamy rezerwacji, upewnijmy się, w jakim kierunku chcemy się udać. My gorąco polecamy czarter Chorwacja, ze względu na liczbę atrakcji i warunki atmosferyczne, panujące w tej części świata. Jachtów w Chorwacji jest całe mnóstwo, a pełną ofertę można zobaczyć na stronie: https://www.yachtic.com/pl/czarter-jachtow-chorwacja.

W podanej wyszukiwarce mamy możliwość dopasowania modelu jachtu do naszych oczekiwań: mamy wpływ na ilość kabin, miejsc, typ jachtu, czy też dodatkowe wyposażenie w postaci klimatyzacji, generatora prądu, TV i całe mnóstwo innych opcji! Pozostałe funkcje, personalizowania oferty to informacja o skipperze (czy potrzebujemy skippera, czy też nie) oraz budżecie, jaki chcemy przeznaczyć na tego typu czarter. Wyszukiwanie możemy zawęzić także po roku produkcji jachtu oraz ocenie, wystawionej przez internautów na tej stronie.

Czarter jachtu – Chorwacja

Dlaczego czarter jachtu w Chorwacji jest tak popularny? Z pewnością kraj ten tak dużą liczbę turystów zawdzięcza klimatowi, który sprzyja zarówno żegludze, jak i zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Ten zakątek Ziemi to również wyspa na wyspie, a jak wiadomo, z lądu na wyspę można dostać się tylko w jeden sposób. Wtedy jacht na własność podczas takich wakacji, zdecydowane ułatwia sprawę i nierzadko sprawia, że jesteśmy w stanie zobaczyć o wiele więcej. Dodatkowym udogodnieniem dla żeglujących jest spora ilość marin. Jednego dnia możemy zatrzymać się w punkcie A, by później ruszyć w dalszą podróż, bez obaw o dokowanie jachtu.

Nie czekajmy więc na ostatnią chwilę. Wakacje marzeń mamy w zasięgu kilku kliknięć! Wystarczy skorzystać z popularnej wyszukiwarki do czarteru jachtu YACHTIC, aby mieć gwarancję bezpiecznego i szybkiego czarteru. Już teraz życzymy udanego wypoczynku!