Go to content

Nic nie jest na zawsze – niewygodne prawdy o życiu, które przed 40-tką warto zaakceptować

Dlaczego dopiero przed 40-ką? Bo chyba wtedy dopiero jesteśmy najbardziej bliżej siebie. Ufamy sobie i rozumiemy, że nie warto „kopać się z koniem”. Nie ma co walczyć z rzeczami, na które nie mamy wpływu. Lepiej przyjąć do wiadomości, że są pewne fakty, które zwyczajnie warto oswoić i iść z nimi dalej przez życie. Nie marnować energii na walkę, iść dalej i każdego dnia być bliżej dobrego życia.

Co warto zaakceptować?

#1

Ciężka praca nie oznacza, że zawsze dostaniesz to, czego chcesz lub że odniesiesz sukces. Ta świadomość nie zwalnia cię jednak z robienia wszystkiego jak najlepiej.

#2

Nic nie jest pewne i na zawsze. Dosłownie nic. Zgadzam się, że to przerażający fakt, ale nauczenie się, jak żyć w niepewności, uwalnia nas od strachu

#3

Niektórzy z moich przyjaciół za jakiś czas mogą nimi nie być z różnych przyczyn, to jednak nie jest powodem, żeby teraz nie kochać ich ze wszystkich sił.

#4

Poczucie własnej wartości rodzi się wtedy, gdy jesteś w stanie zaakceptować, że nie jesteś doskonała i popełniasz błędów.

#5

Złamane serce nie zawsze da ci jakąś lekcję. Czasami po prostu jest do bani, a ty i tak będziesz musiała uporać się z bólem.

#6

Masz większą kontrolę niż myślisz, nad tym co robisz i mniej kontroli tam, gdzie uważasz, że ją masz. Rozróżnienie tych dwóch sytuacji może oszczędzić ci wile kłopotów.

#7

Świadome życie to uważne życie. Reaktywne życie to destrukcyjne życie.

#8

Nie jesteś tak ważna, jak myślisz, że jesteś.

#9

Dbanie o siebie nie jest próżne, jest częścią naszego życia. Kiedy się źle czujesz idź do do lekarza, pij więcej wody, idź na terapię, jeśli potrzebujesz.

#10

Jedne po czym czuję, że jestem coraz starsza, to jednak… kac. Trzeba pogodzić się z tym, że po imprezie ciężko wrócić do normalnego funkcjonowania.

#11

W relacjach z innymi nigdy nie ma podziału 50/50. Czasami ty musisz więcej dać i unieść niż druga strona, by potem role się odwróciły. Dotyczy to przyjaciół, rodziny i naszych miłości.

#12

Życie nie jest sprawiedliwe i nigdy nie będzie. Nie ma co oczekiwać czegoś innego.

#13

Najważniejsze to nauczyć się pracować z tym gdzie się jest i co się ma. Porównywanie się z innymi zawsze będzie sprawiać, że będziesz czuć się gorsza. Każdy z nas jest inny, mamy różne kompetencje, dzięki temu tak się cudownie różnimy.

#14

Świat nie jest przeciwko wam.

#15

Warto opanować sztukę milczenia, bywa, że ma ona większą wartość niż słowa.

#16

40 lat to dopiero początek – życia w dojrzałości i często większej wolności, wykorzystaj ten czas efektywnie, by nie żałować tego, czego się nie zrobiło.