Go to content

„Niegrzeczny chłopiec” tylko na jedną noc. Dlaczego tak na nas działa seksowny Piotruś Pan?

Fot. iStock/Willowpix

Papieros w ustach, rozwichrzone włosy, alkohol w dłoni i ten błysk w oku… Chyba żadna z nas nie potrafi przejść obojętnie obok seksownego „niegrzecznego chłopca”. Dlaczego ten typ tak działa na kobiety? Odpowiedź znaleźli naukowcy z Uniwersytetu w Gandawie. Opublikowali pracę pt. „Syndrom młodych mężczyzn, papierów i alkoholu”, w której dowiedli, że mężczyźni zażywający tych substancji są bardziej atrakcyjni dla kobiet. Ale tylko w kontekście relacji krótkoterminowych.

Już wiemy, dlaczego tak nas pociągają faceci w typie James’a Dean’a.

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego kobiety odrzucają miłego, dobrze wychowanego, skromnego mężczyznę? I nie dają mu większych szans na krótkoterminową znajomość? A wchodzą w taką relację z mężczyzną, który pije i pali. Co nimi kieruje? Dlaczego mają słabość do „niegrzecznych chłopców”? Przy czym zauważmy – niegrzeczny nie znaczy taki, który źle traktuje kobiety i nie darzy ich szacunkiem.

Naukowcy przeprowadzili badania, w których wzięło udział 239 kobiet. Otrzymały one informacje o mężczyznach dotyczące tego, czy spożywają alkohol i palą papierosy. Na ich podstawie mogły przypisać ich do jednej z dwóch grup: relacji krótko- lub długoterminowych.

Okazało się, że mężczyźni nie stroniący od używek, częściej lądowali w pierwszej grupie. Kobiety uznały ich także za bardziej otwartych seksualnie i bardziej chętnych do nawiązania niezobowiązującej relacji.

Takie wnioski potwierdziła druga część badania, w której udział wzięło 171 Belgów. Okazało się, że mężczyźni pijący alkohol i palący papierosy mieli znacznie mniej zahamowań w sferze seksualnej i byli bardziej zainteresowani niezobowiązującym seksem.

Jednak ci bardziej ułożeni panowie, nie powinni się załamywać wynikami badań. „Niegrzeczny chłopiec” jest dla nas atrakcyjny tylko jako kandydat na niezobowiązującą przygodę (oczywiście z takiej relacji może narodzić się coś poważniejszego). Ale życie wolimy spędzać u boku statecznego i ciepłego mężczyzny. Zgadzacie się?:)


 

Źródło: journals.sagepub.com