Lifestyle Psychologia

Nie znosisz poniedziałków? 15 sygnałów, które mówią: czas na zmianę

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
22 lutego 2016
Fot. iStock / Stolk
 

Czy dużo przychodzi do ciebie ludzi, którzy czują się wypaleni? – pytam Karolinę Cwalinę, coacha, założycielkę  „Seksi zaczyna się w głowie”.  – Nie lubię słowa wypalenie, powiedziałabym bardziej o zmęczeniu aktualną pracą, potrzebie zmiany, marzeniach, by żyć inaczej – takich ludzi jest mnóstwo – odpowiada. Oni wszyscy nienawidzą poniedziałków, bo poniedziałek im uświadamia, że nie są tam gdzie by chcieli.

Hmm, słabo, biorąc pod uwagę, że na pracę poświęcamy większość część dnia. Na początek krótki tekst. Oto 15 sygnałów, że jesteś osobą o której mówiła Karolina.

1. Niedziela wieczór to dla ciebie koszmar koszmarów. Czujesz się zupełnie jak w liceum, tuż przed klasówką z matematyki, która miała odbyć się w poniedziałek na pierwszej lekcji.

2. Poniedziałkowy dźwięk budzika ( każdego następnego dnia w tygodniu) przyprawia cię o ból żołądka, głowy. „Jeszcze 5 min” przestawiasz go. Albo nastawiasz go godzinę wcześniej tylko, żeby jeszcze mieć trochę relaksu w domu.

3. Często wyobrażasz sobie, że rzucasz pracę. Wychodzisz z niej i wreszcie czujesz się wolna. Wizualizujesz nowe życie.

4. W pracy zajmujesz się wszystkim tylko nie pracą. Może jeszcze kawa z koleżanką? Papieros.  A co tam na Facebooku? Myśl o zadaniach przyprawia cię o dreszcze, bo po prostu ich nie lubisz.

5. Czujesz się przeciążona, przemęczona. Gorzej idzie ci organizacja czasu. Nawet jeśli jesteś perfekcjonistką to ten porządek kosztuje cię więcej niż wcześniej.

6. Drażnią cię ludzie z którymi pracujesz. Szczególnie ci bardzo ambitni, na początku drogi ( w jakimś sensie przypominają ciebie– też wierzyłaś, że będzie cudownie)

7. W ogóle zaczynają cię drażnić ludzie. A już najbardziej ci, którzy kochają swoją pracę i osiągają sukcesy. Jak to możliwe, przecież wcześniej nie byłaś nigdy zawistna.

8. Nie masz ochoty rozmawiać o pracy poza pracą. „Brr, skończmy ten temat” albo „Dobrze jest” mówisz, gdy ktoś cię pyta o zawodowe rzeczy. Ale żeby o tym gadać? Oesu.

9. Czujesz się niedoceniana. Rozgoryczona, bo zarabiasz za mało, a dokładają ci obowiązków

10. Przestałaś się rozwijać. Zadania są przewidywalne. Dawno już nie czułaś przyjemnej adrenaliny związanej z pracą.

11. Zauważyłaś, że odreagowujesz pustkę: częściej sięgasz po jedzenie, czasem alkohol. Albo biegasz po galeriach czy obsesyjnie kupujesz na allegro.

12. Rzadziej masz ochotę na spotkania z ludźmi.

13. Robisz się bardziej złośliwa, oceniająca. Ty? W głębi duszy wiesz, że to dlatego, że sama nie jesteś tam, gdzie byś chciała.

14. Wydaje ci się, że tak już będzie i musi być. „Taki lajf, pracować trzeba” wygłaszasz. Chociaż jeszcze jakiś czas temu uważałaś, że wszystko jest w twoich rękach.

15. I jeszcze myślisz: kryzys jest, trzeba siedzieć cicho.

I jak wynik? Jeśli co najmniej połowa pasuje to już sygnał, że czas zastanowić się co dalej. Bo punkt 14 i 15 to tylko nasz lęk i iluzje.

Karolina Cwalina mówi: Jest tylko jeden sposób na radość z pracy. Wiedzieć czego się chce, nie bać się, że to głupie, że się nie uda.

I mówi o trzech złotych myślach zawodowych. Brzmią trochę jak Paulo Coelho, ale są prawdzie. Po pierwsze: wygoda zabija marzenia. Po drugie: niczego nie osiągniesz bez świadomości czego chcesz. Po trzecie: ludzie sukcesu kiedyś zaryzykowali. Po czwarte: jeśli człowiek w coś wierzy i pracuje nad tym, uda się.

Najgorszy jest impas:)

Miłego poniedziałku!


Lifestyle Psychologia

Chcesz poznać tajemnice niezwykłej urody Koreanek? Koniecznie to przeczytaj, tu nie ma miejsca na „bylejakość”

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
22 lutego 2016
Fot. iStock / Laoshi
 

Wiele kobiet z nutką zazdrości spogląda na kobiety Dalekiego Wschodu, gdyż piękna, gładka cera jest znakiem rozpoznawczym mieszkanek Korei Południowej. Jeśli zazdrościcie im fenomenalnej urody i perfekcyjnej cery, koniecznie poznajcie tajemnice pielęgnacji, która wspaniale służy tym delikatnym pięknościom.

Nie musicie szukać w internecie wątpliwych porad, wystarczy zaopatrzyć się w poradnik pisany ręką Koreanki z krwi i kości, Charlotte Cho.  “Sekrety urody Koreanek”, wydane przez Wydawnictwo Znak Literanova jest poradnikiem szczególnym. Wynika to z faktu, że Charlotte mając rodziców Koreańczyków, wychowała się w USA, po czym przeniosła się do Korei Południowej. Nikt inny, niż kobieta kochająca swoją urodę i traktująca dbałość o nią nie jako przykrą konieczność, ale satysfakcjonującą przyjemność, oprowadzi nas po świecie Wschodu, rozumiejąc jednocześnie mentalność zachodnich kobiet.

W poszukiwaniu tajemnicy piękna

Jak się okazuje, Charlotte z niezwykłą lekkością wyjaśnia sposoby pielęgnacji jakie stosują Koreanki. Zaskakująca dla przeciętnej Polki jest informacja, ilu specyfików do skóry twarzy używają skośnookie piękności! Przeciętna Asia czy Kasia twarz myje mydłem, a na półce trzyma najczęściej dwa kremy – jeden na dzień drugi na noc, i na tym opiera swoją troskę o stan cery. A Koreanki? A Koreanki do codziennej pielęgnacji cery wykorzystują od sześciu do dziewięciu kosmetyków, które nakładają z namaszczeniem, w odpowiedniej kolejności. Tu nie ma miejsca na szybką „bylejakość”!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oczyszczanie nie na raz!

A na dwa, bo właśnie dwuetapowe oczyszczanie cery, traktowana jest przez Koreanki jako wyższa konieczność. Woda i mydło? Nie w tym przypadku. Aby cera została dokładnie oczyszczona i przygotowana na pozostałe zabiegi pielęgnacyjne, Koreanki sięgają po kosmetyk na bazie olejków, a następnie kosmetyk na bazie wody. Olejki pielęgnują cerę, nie zatłuszczając jej, a dłonie przy okazji masują skórę. Po tym, kosmetyk na bazie wody – żel lub pianka, zwieńczy dzieła oczyszczania twarzy. Proste? Proste i skuteczne!

Tonizacja, peelingi i inne

Wspomniany wyżej proces oczyszczania skóry to nie wszystkie sekrety, wcale nie skrywane wstydliwie w łazienkach Koreanek. Oczywiście nie ma takiej mocy, by przytoczyć tu większość, ale właśnie do tego powstała książka Charlotte Cho, by zebrać wszystko to, w jedno kompendium wiedzy. Poza tym, czego dowiecie się w szczegółach w poradniku ““Sekrety urody Koreanek”, musicie wiedzieć coś jeszcze. Piękno, wyjątkowe podejście do troski o nie, wynika przede wszystkim z mentalności. Uczycie swoje dzieci że trzeba myć raczki i ząbki? Fantastycznie, ale w porównaniu do tego, czego Koreanki uczą własne dzieci obojga płci, to za mało!

Czy wiecie że…?

Koreańskie dzieci od maleńkości uczone są tego, jak dbać o cerę. Dla nich mycie rąk, dbałość o stan uzębienia, to tylko część naturalnej troski o zdrowie, pielęgnacji twarzy i ciała. Koreańskie maluchy od najmłodszych lat uczone są zrozumienia konieczności regularnego oczyszczania, złuszczania, nawilżania cery, a także ochrony przed promieniami słonecznymi. Czy to nie przesada? W porównaniu z tym, jak takie “pakiet startowy” w przyszłość otrzymuje skóra Koreańczyków, to idealny sposób, by unikać od najmłodszych lat różnych problemów. Z tego powodu korzystają na co dzień z filtrów UV, zanim cokolwiek nieporządnego dotknie ich cery, a już na pewno zanim pojawią się zmarszczki.

Nie od dziś wiadomo, ze lepiej zapobiegać niż leczyć

A Koreanki wolą inwestować w oczyszczanie i nawilżanie twarzy za młodu i niż w wieku późniejszym w nadmiar kosmetyków i zabiegów redukujących zmarszczki. Ulice Seulu wypełnione są kobietami, które wygadają idealnie w makijażu nazywanym no-make-up. One nawet w minimalistycznym makijażu, prezentują się bez zarzutu, ponieważ wielką wagę przywiązują do nawilżenia twarzy. Jak to robią? Często w ciągu dnia posługują się mgiełkami, które doskonale spełniają to zadanie. Chodzi o to, by cera była jędrna, świeża, błyszcząca ale nie tłusta. Z kolei kobiety Zachodu wielką wagę przykładają do tego, by cera była przede wszystkim matowa. W tej materii uwidacznia się kolejna różnica, która bardziej na korzyść działa na promienny wygląd Koreanek.

Widzicie różnice w podejściu do troski o cerę ? Cho_SekretyurodyKoreanek_500pcx

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by za sprawą wiedzy i doświadczeń Charlotty Cho, sięgnąć po to co najlepsze w sposobie pielęgnacji urody Koreanek. Choćby po to, by dowiedzieć się, jak one to robią, że wręcz promienieją pięknem i świeżością. A resztę, czyli co i jak, przedstawione lekkim piórem autorki, odnajdziecie bez trudu w elementarzu pielęgnacji, “Sekretach urody Koreanek”. Warto!


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Znak Literanova


Lifestyle Psychologia

Regulamin konkursu „Przygody latającego Zibiego”

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2016
Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu „Przygody latającego Zibiego”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Przygody latającego Zibiego”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Przygody latającego Zibiego” zwanego dalej „Konkursem”, jest Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 22.02.2016 do 06.03.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Agi Bagi – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Odpowiedź na pytanie: „Jak myślisz jakie przygody czekają latającego Zibiego w nowej grze?”
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 5 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 13.03.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest marka Agi Bagi.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 5 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  5 x  zestaw upominków od Agi Bagi ( w skład zestawu wchodzą: płyta DVD, płyta audio, breloczki oraz naklejki z bohaterami Agi Bagi)
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

10 rzeczy, których nie wolno mówić ofiarom przemocy domowej

10 rzeczy, których nie wolno mówić ofiarom przemocy domowej

„Uświadom sobie, że masz już wystarczająco dużo”. Uprość swoje życie

„Dziękuję Bogu za moją żonę, za wzloty i upadki, za codzienne lekcje i siłę jaką ma. Byłem cholernie głupi”