Go to content

Nie masz czasu i ochoty na sprzątanie? Ten odkurzacz zrobi to za Ciebie!

Fot. Materiały prasowe

Wolisz odpocząć zamiast odkurzać kolejny raz w tym tygodniu? Spieszysz się, bo przychodzą goście, a Ty jesteś w proszku? A może po prostu odkurzanie nie należy do Twoich ulubionych czynności? Z każdej z tych sytuacji masz wyjście – odkurzacz automatyczny. Poznaj Twoją wielką domową pomoc naprawdę niewielkich rozmiarów!

Odkurzacze automatyczne – inaczej zwane robotami odkurzającymi – w Europie pojawiły się kilka lat temu. Ten fenomen to wynalazek jednej z amerykańskich firm, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic zatem dziwnego, że marka Hoover również postanowiła stworzyć swój model takiego pomocnego wynalazku.

Jak działają odkurzacze automatyczne?

Mała rzecz a cieszy! Urządzenia tego typu działają samodzielnie, bez ingerencji człowieka. Wystarczy je skonfigurować i włączyć. Podczas pracy programują się zgodnie z rozkładem mieszkania, dzięki czemu nie grozi im spadnięcie ze schodów czy niekontrolowane zderzenie ze ścianą. Jest to zasługa m.in. czujników odległości oraz antykolizyjnych.

Szczotki zamontowane od dołu oraz po bokach urządzenia zgarniają kurz do specjalnego pojemnika i co ważne, dzięki takiemu umiejscowieniu szczotek urządzenie zgarnia zabrudzenia nie tylko z podłóg, lecz także z listew przy podłodze.

Co to oznacza da Ciebie? W dużym skrócie – czas wolny!

Poznaj właściwości robotów sprzątających

To, że sprzątają same, już wiesz. To, że można zaprogramować ich pracę – również. Co jeszcze wyróżnia odkurzacze automatyczne?

  1. Rozmiar

Są małe i dość płaskie, dzięki czemu schowasz je w dowolnej szafie lub po prostu pod którymś z mebli – kanapą lub łóżkiem.

  1. Brak worka

Nie zapełnia się, nie musisz go wymieniać, nie musisz kupować nowego – to zdecydowanie obniża koszty eksploatacji urządzenia.

  1. Czas pracy

Od 90 do 180 minut – po takim czasie mieszkanie lśni czystością!

  1. Brak kabli

Odkurzacze automatyczne są bezprzewodowe, ładują się automatycznie (po zakończonej pracy podjeżdżają do stacji dokującej), a Ty nie potykasz się o kabel i nie musisz pamiętać o ponownym naładowaniu akumulatorów.

  1. Poziom hałasu

Ze względu na dość długi czas pracy urządzenia tego typu muszą być stosunkowo ciche – i takie też są. Dzięki temu możesz bez problemu rozmawiać przez telefon lub bawić się z dzieckiem.

Warto jednak pamiętać, że wspomniane modele zostały przeznaczone do mieszkań, które nie mają wysokich progów i wielu dywanów, ponieważ to przeszkody zakłócające pracę.

Odkurzacze automatyczne marki Hoover – znajdź swój model!

W ofercie marki znajdują się trzy modele urządzeń sprzątających. Oto one:

RBC050 RoboCom3 – ma jedynie 68 mm wysokości, do tego został wyposażony w system nawigacji, czujniki kurzu, wyświetlacz LCD oraz baterię Li-ion pozwalającą na 90 minut ciągłej pracy. Ponadto model może się pochwalić aż 9 programami oraz systemem wirtualnej ściany – wystarczy odpowiednio zaprogramować urządzenie i sprawić, że będzie ono pracować jedynie na powierzchni wytyczonej przez ustawioną przez Ciebie wirtualną ścianę.

RBC070 RoboCom3 – ten model dodatkowo ma funkcję komunikacji głosowej oraz wyświetlacze ledowe. Wydłużony został także czas pracy – do 120 minut. Rozbudowana jest także funkcja ograniczania pracy – tu możesz bowiem ustawić dwie wirtualne ściany.

RBC090 RoboCom3 – to najbardziej rozbudowana opcja, która od wcześniejszego modelu różni się jeszcze możliwością podłączenia urządzenia do sieci wi-fi. Od teraz sterujesz odkurzaczem nawet na odległość!

Wszystkie modele z oferty Hoover znajdziesz tutaj.

Rodzic, alergik i wszyscy inni – komu przyda się odkurzacz automatyczny?

Kurz w domu to przyczyna wielu alergii domowników. Wystarczy otworzyć okno (chociażby wiosną i latem podczas suchych dni), żeby problem się nasilił. To dość uciążliwe, zwłaszcza gdy w domu są dzieci uwielbiające bawić się na podłodze lub po prostu alergicy. Z odkurzaczami automatycznymi sprawa jest dużo prostsza, wystarczy włączyć urządzenie i zająć się swoimi sprawami. To także świetny wybór dla tych, którzy po prostu nie lubią odkurzać.

A jeśli wciąż się zastanawiasz nad kupnem, wyobraź sobie taką sytuację. Przychodzą do Ciebie goście, a w domu wszystko niegotowe: mieszkanie nieposprzątane, jedzenie nieprzygotowane, a Ty ciągle biegasz w dresie. Jak zdążyć ze wszystkim? Wystarczy, że włączysz odkurzacz, by 1/3 zadań wykonał za Ciebie. Ty w tym czasie możesz spokojnie wyjść do sklepu, pichcić w kuchni i przebierać się w wyjściowe ubrania.

Brzmi jak bajka, prawda? Ale to czyste fakty!