Go to content

Czarnek zapowiedział powrót nauki zdalnej. „Sytuacja epidemiczna jest coraz trudniejsza”

Przemysław Czarnek podczas zorganizowanego we wtorek o 18:30 briefingu prasowym w Sejmie ogłosił częściowy powrót nauczania zdalnego. W szkołach pozostają dzieci najmłodsze – klasy I-IV. Otwarte pozostają również przedszkola. Uczniowie klas V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. 

Zmiany zostają wprowadzone od czwartku 27 stycznia do końca ferii, czyli do 27 lutego.

Nie ma podziału na województwa pod względem liczby zachorowań. Wcześniej minister mówił, że w związku z sytuacją epidemiczną jednym z analizowanych wariantów jest „wprowadzenie nauczania zdalnego w dużych miastach”.

Minister Czarnek przekonywał, że nie przewiduje przedłużenia tego okresu. Nie bierze też pod uwagę tego, żeby uczniowie klas 1-4 mieli przejść na naukę zdalną

— Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego wszyscy wrócimy do nauki stacjonarnej. Zakładamy, że szczyt tej fali będzie przypadał na za trzy tygodnie — powiedział Czarnek. Krzysztof Saczka dodał, że „obserwując sytuację w szkołach w ciągu ostatniego tygodnia, zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost ognisk szkolnych oraz ilości osób objętych postępowaniem epidemiologicznym w tych ogniskach”.