Lifestyle

Naszkicować miłość. Ten mężczyzna naprawdę to potrafi, jego rysunki są pełne emocji

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 lutego 2018
Fot. Instagram/ curtiswiklund
 

Są razem od ośmiu lat, mają dwóch synów, a w marcu przyjdzie na świat ich córka. Artysta Curtis Winklund od lat szkicuje chwile – te drobne, ulotne, jak i te ważne, znacząco zapisujące się w rodzinnym kalendarzu. Curtis i jego żona Jordin mieszkają mieszkają w południowo-wschodnim Michigan. Wiadomość o kolejnej ciąży jest dla nich szczególnie radosna, bo w ciągu ostatnich dwóch lat Jordin dwukrotnie poroniła.

Koniecznie zobaczcie jak naszkicować miłość i nawet najtrudniejsze emocje

Przepraszam

Poranek

 

Płaczę, kiedy na ciebie patrzę

Pingwiny

 

Poronienie

 

Niedziela

Podróż

 

Ona tu jest!

Mój cały świat

 

Artysta: Curtis Wiklund


Lifestyle

„Chcę, żebyś wiedział, że bardzo brakuje mi Ciebie w moim życiu. Właśnie teraz, kiedy już potrafię powiedzieć ci, jak bardzo doceniam to, że nie uciekłeś”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
22 lutego 2018
 

Drogi A,

Tak naprawdę nie mam pojęcia, jak powinnam zacząć. Znamy się tyle czasu, potrafiliśmy rozmawiać o wszystkim – co z tego, że nigdy nie byliśmy razem? Czasami miałam wrażenie, że jesteś nieprawdziwy, bo kto słyszał, żeby tak się przed facetem nie krępować, żeby tak pytać otwarcie… A jednak jesteś prawdziwy, tak samo jak ja. 

Tak, w łóżku też było nam dobrze. Nie angażowaliśmy się, a to, że nie byłeś płodny, zdejmowało z nas odpowiedzialność na wypadek „gdyby”. Czas, który spędzaliśmy razem był zawsze dobrym czasem. Nieważne, czy przegadany czy spędzony na realizowaniu fantazji – zawsze był idealnie wyciszający te codzienne pierdoły, które oboje odreagowywaliśmy.

To, że spotkaliśmy się w ostatnio, było dla mnie zaskoczeniem. Byłam pewna, że coś się między nami skończyło, że nie ma tej chemii, że starczy. A jednak spędziliśmy razem noc. Noc, która przewróciła wszystko. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że to stało się naprawdę. Zaszłam w ciążę. Z Tobą. Tym, który nie mógł mieć dzieci i biegał po klinikach w poszukiwaniu szansy na ojcostwo z nadzieją na cud. Tym, któremu w tylu miejscach powiedzieli, że to niemożliwe. Byłam w ciąży z Tobą. Dwoje ludzi, którzy nawet nie byli razem, miało mieć dziecko. Dziecko z kosmosu.

Baliśmy się oboje. Tak strasznie, że ciężko było nawet myśleć. Ja – chciałam Cię chronić. Ty – stanąć na wysokości zadania. Dziękuję Ci za to, że nawet przez moment nie próbowałeś mi perswadować, że dziecko nie jest Twoje. To, że uwierzyłeś mi od razu było największym świadectwem tego, jak bardzo mnie szanujesz.

A potem zaczęliśmy uciekać. Wiedziałam już, że nie będziemy razem. Byłam zagubiona, przerażona i… zakochana. Tak, właśnie tak i w tej kolejności.  I gotowa chronić życie, które we mnie rosło za wszelką cenę. Czułam się fatalnie, dobrze o tym wiedziałeś, że ciąża była dla mnie zagrożeniem życia. Paradoks – bezpłodny facet robi dziecko kobiecie, która nie powinna nigdy w niej być.

Kiedy poroniłam – oszalałam. Potrzebowałam Cię tak bardzo, jak chyba nigdy nikogo. Dlatego, że nie potrafiłam powiedzieć o tym nikomu innemu. To wszystko stało się tak szybko, że byłeś dla mnie kimś, przy kim przestawałam się bać. Zawsze tak było – takich jak Ty dzisiaj nie ma. Nie pamiętam nawet kolejnych dni po tym, co się stało. Pamiętam rozpacz, szaleństwo, czarną dziurę. I to, że prawie skończyłam ze sobą kolejnej nocy. I to, kto mnie uratował.

Przez to wszystko padło między nami tak wiele złych słów, że ciężko w to uwierzyć. Ale równie ciężko uwierzyć w to, co oboje przeszliśmy. Straciliśmy dziecko, dla którego byliśmy gotowi zmieniać świat. Teraz – po miesiącu terapii wiem, jak bardzo bolało też Ciebie. Jak cierpiałeś po cichu.

Każde z nas przeżyło to po swojemu. Tragedia, która została w naszych życiorysach, nigdy nie zniknie. Nie naprawimy tego, co wydarzyło się po tym, jak Ono odeszło. Oddałabym wszystko, ale to na nic – to się stało. Stało się i żadne z nas nie cofnie czasu. Jest jednak coś, co zostało – to, co przez tyle czasu sprawiało, że zwyczajnie, po ludzku, się lubiliśmy. Że umieliśmy być dla siebie  uważni. Że umieliśmy sobie ufać. Oboje nie byliśmy po poronieniu sobą. Atakowaliśmy się z rozpaczy, zamiast próbować sobie nawzajem pomóc. Teraz to rozumiem – wtedy żadne z nas nie umiało z tym zrobić nic.

Chcę, żebyś wiedział, że bardzo brakuje mi Ciebie w moim życiu. Właśnie teraz, kiedy już potrafię powiedzieć ci, jak bardzo doceniam to, że nie uciekłeś, kiedy pokazałam Ci wyniki badań. Jak bardzo Cię cenię jako człowieka. Jak odwoziłeś mnie do metra i pocałowałeś mnie w rękę obiecując, że mnie z tym nie zostawisz.  Pamiętasz, jak powiedziałam, że nasze dziecko na pewno będzie miało zajebistych rodziców? Jego już nie ma, ale my zostaliśmy. Nie chcę  tracić Cię z oczu i chcę umieć znów do Ciebie zadzwonić i potrafić się śmiać.  Z Tobą.

Dziękuję i przepraszam.

Twoja K.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.

 


Lifestyle

Kilka sygnałów, które wysyła ci ciało, kiedy spotykasz tego „jedynego”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 lutego 2018
Fot. iStock/Bobex-73

Motyle w brzuchu, kiedy spotykasz Pana Właściwego, to nie mit. Nie tylko serce dostrzega, że to ten „jedyny”. Twoje ciało również wysyła sygnały. Przebywanie w pobliżu osoby, którą kochasz, może wywołać namacalne, fizyczne reakcje. Na jakie znaki powinnaś zwrócić uwagę? Przyjrzyjmy się kilku podstawowym „dowodom”.

Ciepło

Czujesz ciepło i przyjmujesz otwartą postawę, gdy jesteś przy nim. Jeśli facet, z którym się spotykasz, sprawia, że ​​zamykasz się w sobie i grasz „zimną”, zrezygnuj. Dobry związek to taki, który jest pełen ciepła i światła.

Optymizm 

Jeśli w związku stale jesteś w depresji, zdecydowanie coś jest nie tak. Jeśli czujesz się szczęśliwsza niż zazwyczaj, to może być „ten jedyny”.

Motywacja

Świadomość, że on jest, napełnia cię  pozytywnymi myślami i motywuje do działania. Jeśli, odwrotnie, czujesz się przy nim ospała i  bez energii, bez chęci do zmian w życiu, to znaczy, że to nie jest partner dla ciebie.

Jesteś sobą

Przy „tym jedynym” czujesz się całkowicie komfortowo będąc sobą. Niektórzy ludzie sprawiają, że udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. To nie są osoby, z którymi powinniśmy się wiązać.

Zapach

Mówią, że węch jest najsilniejszym ze zmysłów. Jeśli jego zapach uszczęśliwia cię lub wywołuje uczucie miłości i rozczulenia, jest to silny dowód na to, że znalazłaś kogoś wartego zaangażowania.

Zdrowie

Jego obecność sprawia, że ​​czujesz się zdrowiej. Dbasz o  siebie i o zdrowy tryb życia, jesteś najlepszą wersją siebie, kiedy jesteście razem.

Bliskość

Poczucie silnego związku podczas przytulania z partnerem wiele mówi o waszym uczuciu. Przytulanie jest czymś  bardzo intymnym, jeśli sprawia, że czujesz się dobrze i bezpiecznie,  decydowanie zmierzacie we właściwym kierunku.

Spokój

Kiedy jest w pobliżu, od razu czujesz się bardziej spokojna i zrelaksowana. Jeśli jego obecność działa na ciebie kojąco, to fizyczny znak, że  do siebie pasujecie.

„Echo”

Nawet kilka godzin po tym, jak rozstaliści się, żeby wrócić do domu, twoje ciało wciąż pamięta jego dotyk.

Potrzeba

To ta sytuacja, kiedy czujesz wręcz fizyczną potrzebę, prawie przypominającą ból, aby być wokół blisko niego, coś w rodzaju tęsknoty.  Emocje również wywołują reakcje fizyczne.


Na podstawie: daily-llama.com

 


Zobacz także

Co jest bardziej cennego od czasu spędzonego z najbliższymi?

Blondynka, brunetka, a może ruda? Co kolor włosów mówi o tobie?

Trzeba natychmiast żyć. Jest później niż się wydaje. 4 rzeczy, których przekładać nie wolno