Go to content

Nasiona marihuany – wszystko, co chcesz wiedzieć, ale boisz się zapytać

Od pewnego czasu znów głośno o konopi siewnej. Popularność zawdzięcza przede wszystkim nasionom konopi, które jak się okazują, mają fenomenalne właściwości prozdrowotne. Konopie, marihuana, nasiona – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tym tematem!

Konopie – co to takiego?

Konopie, a dokładnie Cannabis sativa, to rośliny, które towarzyszą człowiekowi od wieków. Z botanicznego punktu widzenia rozróżniamy jej trzy główne podgatunki:

  • konopie indyjskie,
  • konopie dzikie,
  • konopie siewne.


Poszczególne odmiany różnią się między sobą działaniem, właściwościami itd. Przykładowo konopie indyjskie zawierają THC, czyli kannabinoid o działaniu psychoaktywnym. Dzięki temu znajdują one zastosowanie w terapii wielu schorzeń oraz leczeniu dolegliwości bólowych.

Z konopiami siewnymi mamy zaś najczęściej do czynienia pod postacią oleju konopnego. Rośliny stosuje się też w przemyśle kosmetycznym, a nasiona konopi – w spożywczym.

Rośliny konopi dzikiej są z kolei uznawane przez botaników za chwasty. Rosną przede wszystkim w Azji Mniejszej.

Nasiona marihuany – co to takiego?

Nasiona marihuany to po prostu główny produkt wytwarzany przez roślinę konopną (indyjskiej odmiany). Nasiona są niewielkie i mają charakterystyczny, okrągły kształt. Przybierają albo zieloną, albo brązową barwę. Są od wieków wykorzystywane m.in. w medycynie naturalnej.

Czy nasiona marihuany są legalne?

Sprzedawanie, kupowanie i posiadanie nasion marihuany jest zgodnie z prawem całkowicie legalne. Uprawa już jednak nie – nad Wisłą jest zabroniona i karalna. Dlatego nasiona tej rośliny traktowane tu są więc jako produkt stricte kolekcjonerski. Nietrudno też znaleźć miejsce, w którym można kupić tego rodzaju kolekcję – np. w sklepie Pan Pestka: https://panpestka.pl/.

Z kolei nasiona konopi siewnej to produkt szeroko wykorzystywany w różnych branżach i dziedzinach.

Nasiona konopi – sklep internetowy? Jak wybrać?

Dlaczego warto kupować nasiona konopi indyjskiej lub inne jej odmiany w sprawdzonym sklepie internetowym? Możesz łatwo porównać ceny poszczególnych produktów, a jednocześnie poczytać o właściwościach i oddziaływaniu. Dobry sklep z nasionami marihuany powinien wyróżniać się możliwie szeroką ofertą, tak aby klient mógł kupić dokładnie to, co go interesuje. To też świetne miejsce, aby kupić specjalistyczne nasiona marihuany – sklep i jego eksperci doradzą Ci, co wybrać, jeśli zależy Ci na konkretnym działaniu. Ponadto warto sprawdzić, czy w internetowym sklepie z nasionami marihuany dostępne są recenzje użytkowników, którzy mieli już styczność z danym produktem i mogą coś o nim powiedzieć.

Nasiona konopi – doskonałe uzupełnienie… diety?

Warto wiedzieć, że ich smak oraz właściwości zależą przede wszystkim od odmiany rośliny.  Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale nasiono konopi to bogate źródło roślinnego białka. W 100 gramach nasion jest go aż 37 gramów! Znajdziemy w nich również zdrowe tłuszcze i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które chronią układ nerwowy oraz serce.

Jak stosować nasiona konopi w kuchni? Można posypać nimi sałatkę albo dodać do owsianki czy smoothie, sosu do makaronu, wypieków… Możliwości jest mnóstwo!

Dobroczynne właściwości i bogactwo minerałów sprawiły, że tego rodzaju nasiona szeroko wykorzystuje się w produkcji żywności, np. mleka konopnego, napojów, przekąsek, batoników proteinowych itd.

Jakie nasiona marihuany najlepiej kupić?

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, w jakim celu planujemy je kupić. Gdybyśmy chcieli je hodować (choć należy to podkreślić raz jeszcze – w Polsce jest to nielegalne), powinniśmy zdecydować, czy ma to być uprawa indoor, czy outdoor, czyli wewnątrz lub na zewnątrz. Następnie należy pomyśleć nad odmianami – manualnymi i automatycznymi. Kolejne pytanie: jaką płeć mają mieć nasiona konopi, żeńską czy męską. Ostatni krok to wybór odpowiedniej odmiany.

Nasiona marihuany to samo zdrowie! Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z tym produktem, najpierw dokładnie poznaj temat, a potem wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie.