Lifestyle

Nasiona marihuany – wszystko, co chcesz wiedzieć, ale boisz się zapytać

Redakcja
Redakcja
26 sierpnia 2022
 

Od pewnego czasu znów głośno o konopi siewnej. Popularność zawdzięcza przede wszystkim nasionom konopi, które jak się okazują, mają fenomenalne właściwości prozdrowotne. Konopie, marihuana, nasiona – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z tym tematem!

Konopie – co to takiego?

Konopie, a dokładnie Cannabis sativa, to rośliny, które towarzyszą człowiekowi od wieków. Z botanicznego punktu widzenia rozróżniamy jej trzy główne podgatunki:

  • konopie indyjskie,
  • konopie dzikie,
  • konopie siewne.


Poszczególne odmiany różnią się między sobą działaniem, właściwościami itd. Przykładowo konopie indyjskie zawierają THC, czyli kannabinoid o działaniu psychoaktywnym. Dzięki temu znajdują one zastosowanie w terapii wielu schorzeń oraz leczeniu dolegliwości bólowych.

Z konopiami siewnymi mamy zaś najczęściej do czynienia pod postacią oleju konopnego. Rośliny stosuje się też w przemyśle kosmetycznym, a nasiona konopi – w spożywczym.

Rośliny konopi dzikiej są z kolei uznawane przez botaników za chwasty. Rosną przede wszystkim w Azji Mniejszej.

Nasiona marihuany – co to takiego?

Nasiona marihuany to po prostu główny produkt wytwarzany przez roślinę konopną (indyjskiej odmiany). Nasiona są niewielkie i mają charakterystyczny, okrągły kształt. Przybierają albo zieloną, albo brązową barwę. Są od wieków wykorzystywane m.in. w medycynie naturalnej.

Czy nasiona marihuany są legalne?

Sprzedawanie, kupowanie i posiadanie nasion marihuany jest zgodnie z prawem całkowicie legalne. Uprawa już jednak nie – nad Wisłą jest zabroniona i karalna. Dlatego nasiona tej rośliny traktowane tu są więc jako produkt stricte kolekcjonerski. Nietrudno też znaleźć miejsce, w którym można kupić tego rodzaju kolekcję – np. w sklepie Pan Pestka: https://panpestka.pl/.

Z kolei nasiona konopi siewnej to produkt szeroko wykorzystywany w różnych branżach i dziedzinach.

Nasiona konopi – sklep internetowy? Jak wybrać?

Dlaczego warto kupować nasiona konopi indyjskiej lub inne jej odmiany w sprawdzonym sklepie internetowym? Możesz łatwo porównać ceny poszczególnych produktów, a jednocześnie poczytać o właściwościach i oddziaływaniu. Dobry sklep z nasionami marihuany powinien wyróżniać się możliwie szeroką ofertą, tak aby klient mógł kupić dokładnie to, co go interesuje. To też świetne miejsce, aby kupić specjalistyczne nasiona marihuany – sklep i jego eksperci doradzą Ci, co wybrać, jeśli zależy Ci na konkretnym działaniu. Ponadto warto sprawdzić, czy w internetowym sklepie z nasionami marihuany dostępne są recenzje użytkowników, którzy mieli już styczność z danym produktem i mogą coś o nim powiedzieć.

Nasiona konopi – doskonałe uzupełnienie… diety?

Warto wiedzieć, że ich smak oraz właściwości zależą przede wszystkim od odmiany rośliny.  Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale nasiono konopi to bogate źródło roślinnego białka. W 100 gramach nasion jest go aż 37 gramów! Znajdziemy w nich również zdrowe tłuszcze i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które chronią układ nerwowy oraz serce.

Jak stosować nasiona konopi w kuchni? Można posypać nimi sałatkę albo dodać do owsianki czy smoothie, sosu do makaronu, wypieków… Możliwości jest mnóstwo!

Dobroczynne właściwości i bogactwo minerałów sprawiły, że tego rodzaju nasiona szeroko wykorzystuje się w produkcji żywności, np. mleka konopnego, napojów, przekąsek, batoników proteinowych itd.

Jakie nasiona marihuany najlepiej kupić?

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, w jakim celu planujemy je kupić. Gdybyśmy chcieli je hodować (choć należy to podkreślić raz jeszcze – w Polsce jest to nielegalne), powinniśmy zdecydować, czy ma to być uprawa indoor, czy outdoor, czyli wewnątrz lub na zewnątrz. Następnie należy pomyśleć nad odmianami – manualnymi i automatycznymi. Kolejne pytanie: jaką płeć mają mieć nasiona konopi, żeńską czy męską. Ostatni krok to wybór odpowiedniej odmiany.

Nasiona marihuany to samo zdrowie! Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z tym produktem, najpierw dokładnie poznaj temat, a potem wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

 


Lifestyle

Praktyczne rady, jak wziąć zdrowie w swoje ręce

Redakcja
Redakcja
26 sierpnia 2022
 

Kierowanie się ku naturalnym metodom, takim jak medycyna niekonwencjonalna, świadome odżywianie i właściwa suplementacja to trend, za którym podąża coraz więcej osób. Przystępna w odbiorze wiedza zachęca do poszukiwania najlepszej metody dla siebie, którą można zastosować z korzyścią dla zdrowia.

Niekonwencjonalne sposoby na zdrowie

Jakie właściwości mają witaminy, jak ograniczyć cukier, sposoby na oczyszczenie organizmu – to tematy, którym obecnie poświęca się coraz więcej uwagi. Wzięcie zdrowia we własne ręce oznacza, że istnieje spore zapotrzebowanie na wiedzę przekazywaną w przystępnej formie, którą łatwo wykorzystać w codziennym funkcjonowaniu. Ludzie, którzy postanawiają odżywiać się bardziej świadomie, szybko dochodzą do wniosku, że to dobra decyzja. Od czego zacząć? Naturoterapeuci, dla których podstawą działania jest medycyna niekonwencjonalna, zwracają uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • zastąpienie przetworzonej żywności produktami organicznymi,
  • zrezygnowanie ze spożywania cukru,
  • suplementację witaminami i składnikami mineralnymi,
  • oczyszczenie organizmu ze złogów i pasożytów, aby poprawić trawienie.

Jak ograniczyć cukier?

Wiele osób, które chcą przejść na zdrową dietę, zastanawia się, jak ograniczyć cukier, skoro większość produktów posiada zarówno glukozę, jak i inne substancje słodzące. WHO zaleca ograniczenie spożycia cukru do tego stopnia, aby zaspokajał 10 proc. całego zapotrzebowania na energię. Przy przeciętnej kaloryczności diety na poziomie 2 000 kcal dziennie jest to 200 kcal, czyli około 8 łyżeczek (jedna łyżeczka do herbaty to ok. 25 kcal). Tymczasem wyeliminowanie cukru wcale nie jest takie trudne, gdy sięga się po organiczną żywność, bez żadnych dodatków.

Właściwości witaminy C, które warto wykorzystać w zdrowej diecie

O konieczności suplementacji mówi się ostatnio wiele, ponieważ w glebie brakuje składników mineralnych, które czerpią rośliny do budowania swoich tkanek. Niedobór witamin i mikroskładników przekłada się na poważne problemy w funkcjonowaniu organizmu. Żelazo jest niezbędne do rozprowadzania tlenu w organizmie, a krzem poprawia kondycję włosów. Warto zwrócić uwagę na właściwości witaminy C, której suplementacja często jest koniecznością. Witamina C jest aktywatorem wielu enzymów, zwalcza bakterie powodujące próchnicę zębów oraz wpływa stabilizująco na psychikę.

Oczyszczanie organizmu

Zdrowsze żywienie warto zacząć od terapii oczyszczającej – w tym przypadku doskonale zadziała sok z kiszonych buraków. Dwutygodniowa terapia sokowa wpływa na prawidłową pracę jelit i odbudowę flory bakteryjnej, a dzięki obecności witaminy C przyczynia się do poprawy stanu naszej skóry, wpływa na poprawę profilu lipidowego krwi oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Jeśli chodzi o zalecenia dietetyczne, to medycyna niekonwencjonalna rekomenduje dbałość o sferę mentalną i kondycję psychiczną. Holistyczne podejście do zdrowia to nie tylko dieta, ale również zadbanie o redukcję poziomu stresu i poświęcanie czasu na rzeczy, które sprawiają nam radość.


Lifestyle

Ekonsultacja w okresie wakacyjnym

Redakcja
Redakcja
26 sierpnia 2022

Okres wakacji to niewątpliwie czas, w którym przygotowujemy się na odpoczynek i podróże. Aby wyjazd na wakacje był bezpieczny, należy się odpowiednio przygotować pod każdym względem, również medycznym i tu z pomocą pojawia się ekonsultacja, która ściśle jest powiązana z cyfryzacją sektora medycznego w Polsce.

Bezpieczny, wakacyjny wypoczynek bez względu na to, gdzie pojedziesz

Beztroska, która towarzyszy podczas wakacji, niestety może być zgubna, chwila nieuwagi i mamy nieszczęście, dlatego należy dokładnie się przygotować na wyjazd, który planujemy. Konieczność przewidywania różnych sytuacji wymusza na nas myślenie wielotorowe, ale właśnie takie myślenie może nas uchronić przed nieszczęściem na wakacjach, które czyha na nas dosłownie za rogiem.

Wraz ze zniesieniem stanu epidemii w Polsce, wiele placówek medycznych zaprzestało prowadzenia konsultacji w trybie online, co niestety znacząco wpływa na komfort planowania wakacji, ale to nie jest przeszkoda, której nie da się przeskoczyć. Platforma medyczna haloDoctor nadal prowadzi konsultacje online, podczas których można skorzystać ze wszystkich świadczeń i specjalistów dostępnych na platformie medycznej. Ekonsultacja w okresie wakacyjnym jest doskonałym kołem ratunkowym, gdy wybieramy się w odludne miejsce, czy za granicę. Możliwość przeprowadzenia konsultacji z polskim lekarzem, jest nieoceniona, gdy w grę wchodzi właśnie wyjazd za granicę. Ekonsultacja z polskim lekarzem w takim przypadku pomaga też przede wszystkim psychicznie – strach przed niezrozumieniem lekarza, który posługuje się innym językiem już nie jest przeszkodą.

Pełna dostępność do specjalistów

Aby ekonsultacja mogła się odbyć, należy zarejestrować się na platformie haloDoctor. W wyszukiwarce wpisujemy specjalistę, do którego chcemy się umówić, wybieramy wygodny termin i godzinę oraz rodzaj konsultacji: czat, rozmowa telefoniczna bądź wideorozmowa. Dzięki tej wszechstronnej opcji konsultacja może odbyć się z każdego zakątka ziemi. Ekonsultacja jest odzwierciedleniem klasycznej wizyty w gabinecie, na którą również można się umówić dzięki haloDoctor. Podczas konsultacji lekarz może wystawić e-Receptę, e-Zwolnienie czy e-Skierowanie.

Ekonsultacja na platformie haloDoctor obejmuje wielu specjalistów, w zależności od potrzeby, możemy umówić się na spotkanie z: psychologiem, ginekologiem, dermatologiem, urologiem, endokrynologiem, lekarzem rodzinnym i z wieloma innymi specjalistami w każdej dziedzinie. Ekonsultacja to rozwiązanie, gdy dopadnie cię migrena, czy zabraknie leków antykoncepcyjnych, ponieważ ekonsultacja to wirtualne odzwierciedlenie wizyty w gabinecie.

Jak wygląda ekonsultacja?

Aby skorzystać z ekonsultacji, należy wykonać trzy proste kroki:

  • na platformie haloDoctor wybieramy specjalistę, który nas interesuje,
  • następnie należy wybrać termin ekonsultacji oraz dokonać opłaty,
  • ostatni krok to stawienie się na wizycie w wybranej przez siebie wcześniej opcji.

Nic trudnego, ekonsultacja jest przygotowana tak, aby dostęp do niej był jak najszybszy i najłatwiejszy dla każdej zainteresowanej osoby.

Popularne wakacyjne bolączki

Na wakacjach czyha na nas wiele zagrożeń mniejszych bądź większych, które mogą skutecznie zniwelować wakacyjne plany. Przede wszystkim zawsze należy mieć przygotowaną apteczkę pierwszej pomocy z odpowiednim wyposażeniem. Trzeba zawsze zwracać uwagę na jakość wyposażenia oraz daty ważności. Do apteczki trzeba dorzucić wszystkie leki, których potrzebujemy, gdy chorujemy przewlekle. Oczywiście, jeśli czegoś nie mamy albo nam zabraknie, zawsze jest ekonsultacja, z której możemy skorzystać w każdym momencie, ale jeśli czas nas nie goni, to należy przygotować się odpowiednio do wyjazdu. Bez względu na to, czy wylądujemy nad morzem, czy w górach, warto mieć w apteczce leki na biegunkę, alergię, elektrolity oraz leki przeciwbólowe. Zajmuje to niewiele miejsca, a czasem może to pomóc uratować nam nasze wakacje.


Zobacz także

Regulamin konkursu „Nurkowanie w opalanie, czyli udane rodzinne wakacje”

Wychowujemy pokolenie dzieci, które ocenia innych przez pryzmat „mieć, nie być”. To droga donikąd

Skwalan, wąkrotka i bakuchiol – absolutne przeboje w kosmetyce. Co dają naszej skórze?