Lifestyle

Kłamstwo i zdrada – to sprzeczne z jego naturą. Najbardziej lojalny ze znaków zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
3 października 2022
para-trzyma-sie-za-rece
fot. PeopleImages/iStock
 

Jednym z najpopularniejszych zastosowań astrologii jest identyfikacja, w jaki sposób ludzie są ze sobą zgodni. Ich gwiazdy i planety rządzące mogą powiedzieć naprawdę wiele na temat wspólnych cech, nawyków i preferencji, które mogą mieć wpływ na ich związek. A jednym z podstawowych filarów zdrowego i trwałego związku jest zaufanie. W tej kwestii zdecydowanie wyróżnia się jeden ze znaków. 

Doświadczenie uczy nas budowania wokół siebie murów, które mają nas chronić przed zranieniem. Posiadanie kogoś, komu można w pełni i bezwarunkowo zaufać, jest rzadkością i błogosławieństwem. Jednak są ludzie, którzy będą będą lojalni bez względu na wszystko i nigdy nie zawiodą. Jeden ze znaków przoduje, ale pozostała dwójka na podium jest bardzo blisko tego ideału.

Na trzecim miejscu… Skorpion

Mogą użądlić, gdy zostanie zraniony, ale dołoży wszelkich starań, aby pokazać swoją lojalność wobec partnera. Powodem, dla którego nie jest wyżej na tej liście, jest to, że nawet jeśli można mu zaufać, ma własne problemy z zaufaniem. Często poddaje swoich partnerów testom, aby upewnić się, że uczucie jest wzajemne. Jednakże, gdy już ma pewność, że zaufanie jest wzajemne, poczuje się bezpiecznie i podzieli się swoimi najgłębszymi myślami i uczuciami, dając swojemu partnerowi przestrzeń do zrobienia tego samego.

Na drugim miejscu… Byk

Byki nie lubią dramatów, co oznacza, że nie widzą sensu w plotkach i dzieleniu się swoimi sekretami. Gdy Byk ma na kogoś oko, jego uparta natura sprawia, że skupia się na tej osobie. Chce pokazać swojemu obiektowi uczuć, że można mu zaufać. Byk jest rządzony przez planetę miłości, co oznacza, że szuka poważnych związków. Traktuje zaufanie poważnie i pragnie stabilności w związku.

Najbardziej lojalnym znakiem jest… troskliwy Rak!

Nikt nie może odebrać korony Rakowi jako najbardziej lojalnemu znakowi zodiaku. Rak zawsze stawia innych na pierwszym miejscu, ponieważ jego przytłaczająca empatia uniemożliwia mu nawet wyobrażenie sobie ryzyka zranienia kogoś. Kiedy mu na kimś zależy, trzyma się tak mocno, jak to możliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, aby zadbać o swojego partnera, przyjaciół i rodzinę, często poświęcając przy tym własne potrzeby. Tworzy bezpieczne i szczęśliwe miejsce, do którego wszyscy inni mogą wrócić i znaleźć ukojenie.

Jako znak wody, Rak jest bardzo delikatny, emocjonalny i wrażliwy, więc musi uważać na dar lojalności, którym tak hojnie dzieli się z wszystkimi wokół siebie.

Najmniej lojalnym znakiem jest…

Najmniej lojalny z natury jest Strzelec. Zmuszanie go do zaangażowania się i wierności jest jak zamykanie w klatkach ptaka, który musi latać. Strzelce to wolne osoby, które najbardziej cenią sobie przygodę. Zawsze żyją chwilą. Chcą odkryć jak najwięcej życia. To sprawia, że ich relacje są kruche. Trudno jest utrzymać głębokie więzi, gdy są w ciągłym ruchu.


Lifestyle

8 księżycowych osobowości. Sprawdź, która należy do ciebie i jaki wpływ wywiera na twoje życie

Magic Moments
Magic Moments
23 listopada 2022
osobowość księżycowa
Fot. iStock / maroznc
 

Nie tylko znak zodiaku jest ważny dla podejmowania prób odgadywania przyszłości. Wg przekonań astrologów, księżyc to srebrzyste zwierciadło, w którym mogą pojawić się nasze sny. Jego moc od wieków kojarzona jest z kobietą i z żeńskimi bóstwami, symbolizując głównie uczuciowość, wyobraźnię i macierzyństwo. Osobowość księżycowa – wszystko, co warto wiedzieć. 

Związek księżyca z pierwiastkiem żeńskim opiera się na tym, że jego okres obiegu wokół Ziemi trwa około 29 i pół dnia, pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety. A ponieważ przypisuje się temu magiczną moc, na różne sposoby tłumaczony jest jego wpływ na nasze życie. Tym bardziej ciekawy jest temat „księżycowych osobowości”, czyli 8 faz, które obrazują cechy charakteru i wskazują kierunek rozwoju w przyszłości. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest twoja „księżycowa osobowość”, sprawdź najpierw tutaj, podczas jakiej fazy księżyca się urodziłaś.

Osobowość księżycowa – sprawdź, która jest twoja

  1. Nów (New Moon)
  2. Sierp przybywający (First Crescent)
  3. Pierwsza Kwadra (First Quarter)
  4. Księżyc przed pełnią  (Waxing Gibbous)
  5. Pełnia księżyca (Full Moon)
  6. Ubywający księżyc (Waning Gibbous)
  7. Trzecia kwadra (Third Quater Moon)
  8. Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Fot. iStock / Delpixart

Nów (New Moon)

Bardzo ważna jest dla ciebie możliwość stałego rozwoju, edukacji, sięgania po nowe rzeczy. Nie boisz się sięgać po coś nowego, nie obawiasz się doświadczeń, które dopiero na ciebie czekają. Jesteś ciekawa z natury, nie boisz się wychodzić do ludzi, dobrze odnajdujesz się w społeczeństwie. Denerwujesz się tym, że innym osobom przychodzi mniej naturalnie zrozumienie rzeczy, które są dla ciebie oczywiste.

Pamiętaj:

Dopiero na starość będziesz mogła w pełni zrozumieć i skorzystać z tego, co udało ci się dokonać. Skup się na tym, co tworzysz, by czerpać z własnej pracy jak najwięcej.

Sierp przybywający (First Crescent)

Upór i potencjał twórczy to twoje drugie i trzecie imię 😉 . Jesteś osobą zdecydowaną, dobrze wiesz co chcesz osiągnąć i twoja umiejętność obstawiania za swoimi decyzjami, pozwala krok po kroku osiągnąć to, na czym najbardziej ci zależy. Nic nie jest w stanie cię powstrzymać przed dotarciem do celu, poza … tobą samą.

Pamiętaj:

Najlepszy czas dla ciebie to druga i trzecia dekada życia. Wtedy jesteś w stanie osiągnąć najwięcej, więc dobrze wykorzystaj pełnię sił witalnych. Później będziesz cieszyć się tym, na co zapracowałaś.

Pierwsza Kwadra (First Quarter)

Twoja natura nie pozwala zgadzać ci się z tym, co szkodzi tobie lub hamuje twoje działania. Jesteś buntowniczką, żyjesz tak jak chcesz i nie pozwalasz innym układać twojego życia. To czasem sprowadza na ciebie kłopoty, bo trudno ci się zdecydować na konieczne ustępstwa. Twoja emocjonalność nie ułatwia porozumienia się z innymi ludźmi. Lubisz tworzyć a następnie udoskonalać i najlepiej sprawdzisz się w samodzielnym działaniu.

Pamiętaj:

Warto zauważyć i docenić pomysły i rady płynące od innych ludzi. Jeśli chcesz w pełni rozwinąć swoje możliwości, powstrzymaj buzujące emocje i zdaj się na głos rozsądku. Najlepszy czas dla ciebie to trzecia i czwarta dekada życia.

Księżyc przed pełnią (Waxing Gibbous)

Jesteś bardzo wrażliwą osobą, która nie potrafi przejść obojętnie wobec cierpienia innych. Niekiedy robisz to kosztem siebie, działając pod naporem silnych emocji. Wiesz, że nie zbawisz świata, ale nie wyobrażasz sobie bezczynności. Humanitaryzm to hasło, które jest ci bardzo bliskie. Prawdziwe szczęście dla ciebie nie jest jednoznaczne z posiadaniem dóbr materialnych, ale życiem w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Gdy pomagasz, czujesz się spełniona.

Pamiętaj:

Czwarta dekada życia pozwoli ci się rozwinąć w pełni. Nauczysz się nieść efektywnie pomoc innym, ale też dostrzeżesz własne potrzeby.

Pełnia księżyca (Full Moon)

Nie bez przyczyny mówią o tobie, że jesteś w czepku urodzona. Masz predyspozycje do tworzenia niezwykłych rzeczy, realizowania ważnych celów życiowych. Szybko stałaś się świadomą swoich możliwości i wykorzystujesz je do realizacji planów. Potrafisz dążyć do celu, ale nikogo przy tym nie krzywdząc. Jesteś empatyczna, masz otwarte serce na problemy świata, gdybyś mogła, wsparłabyś każdego, kto tego potrzebuje. Bywasz nadwrażliwa, ale nie poddajesz się emocjom. W twoim życiu przeplatają się wyjątkowe zdarzenia i pojawiają się szczególni ludzie, którzy zmieniają twoje życie na lepsze.

Pamiętaj:

Służysz szczytnym celom, a do ich realizacji dobry jest każdy czas w życiu. Wszystkie czekające cię dekady oferują nowe doświadczenia, cele i satysfakcjonujące osiągnięcia.

Ubywający księżyc (Waxing Gibbous)

Jesteś z natury humanistką o licznych zainteresowaniach. Posiadasz wiele różnych pasji, którym poświęcasz się z zaangażowaniem, jesteś twórcza i aktywna. Masz wiedzę i lubisz nią się dzielić, jesteś swego rodzaju nauczycielem. Interesujesz się przeszłością i przyszłością, marzysz o tym, by pozostawić po sobie spuściznę. Potrafisz zmieniać siebie i dawać miłość, a twoje ego nie przysłania ci otoczenia.

Pamiętaj:

Masz rzeczywisty wpływ na to co się dzieje w twoim życiu i lubisz zmieniać świat na lepsze. Piąta dekada życia będzie dla ciebie najbardziej twórczym czasem.

Trzecia kwadra (Third Quater Moon)

Z natury jesteś samodzielną i dojrzałą osobą. Twoja intuicja i chłodny osąd wobec pomysłów i wskazówek innych ludzi pozwala ci unikać popełniania błędów. Twarde obstawanie przy własnych opiniach i pomysłach powoduje, że żyjesz po swojemu, a czasem wręcz dorabiasz ideologię do swojego działania. Walczysz z opinią innych, w wielu przypadkach zupełnie niepotrzebnie.

Pamiętaj:

Nie trać swojego czasu na walkę z wiatrakami. Z czasem będziesz żyła bardziej po swojemu, bez wyrzutów sumienia i zastanawiania się nad tym, co myślą o tym inni.

Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Urodziłaś się obdarowana duchową mądrością i poczuciem jedności z wszechświatem. Z tego czerpiesz swoją siłę i mądrość. Więcej rzeczy widzisz i dostrzegasz ich głębię, zajmujesz się tylko takimi rzeczami, które naprawdę mają dla ciebie sens. Jesteś bardzo kreatywna i to w oryginalny sposób, bez problemu wychodzisz poza schematy myślowe.

Pamiętaj:

Twoją mocą jest wskazywanie innego toru myślenia, poszerzania horyzontów. W podeszłym wieku dostrzeżesz całokształt tego, co uda ci się dokonać na wielu płaszczyznach.

źródło: thoughtcatalog.comwww.ofeminin.plpaganwheel.pl


Lifestyle

Co wyzwala w tobie niepokój wg znaku zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
23 września 2022
fot. Vladimir Tsokalo/Unsplash

Podejście do mocy znaków zodiaku jest rzeczą indywidualną, ale jeśli ty należysz do osób, które się nimi ciekawią, zainteresuje cię również to, co wyzwala w tobie niepokój i jak z tym walczyć.

Baran

Podejście do mocy znaków zodiaku jest rzeczą indywidualną, ale jeśli ty należysz do osób, które się nimi ciekawią, zainteresuje cię również to, co wyzwala w tobie niepokój i jak z tym walczyć.

Byk

Nie umiesz funkcjonować w bałaganie, pilnujesz, aby wszystko działo się na czas. Obawiasz się opinii innych osób i czujesz się źle, gdy ktoś jest na ciebie zły lub nie docenia twoich starań. Wszystko się samo ułoży, odpuść i przestań sprawiać, że problemy wyglądają na dużo gorsze, niż są w rzeczywistości.

Bliźnięta

Przejmujesz się zbyt wieloma nieistotnymi sprawami i opiniami. Jesteś w ciągłym stresie i masz problem z utrzymaniem nerwów na wodzy. Krzyczysz na ludzi, a to nie przysparza ci sympatii. Nie traktuj innych z góry.

Rak

Często odczuwasz niepokój, który jest wyczuwalny przez innych. Denerwujesz się i krytykujesz tych, którzy patrzą na ciebie, nie rozumiejąc takiego zachowania. Nie tłum emocji, zbuduj własne poczucia bezpieczeństwa, aby czuć się trochę lepiej.

Lew

Często odczuwasz niepokój, który jest wyczuwalny przez innych. Denerwujesz się i krytykujesz tych, którzy patrzą na ciebie, nie rozumiejąc takiego zachowania. Nie tłum emocji, zbuduj własne poczucia bezpieczeństwa, aby czuć się trochę lepiej.

Panna

Często odczuwasz niepokój, który jest wyczuwalny przez innych. Denerwujesz się i krytykujesz tych, którzy patrzą na ciebie, nie rozumiejąc takiego zachowania. Nie tłum emocji, zbuduj własne poczucia bezpieczeństwa, aby czuć się trochę lepiej.

fot. Anton Darius/Unsplash

Waga

Często odczuwasz niepokój, który jest wyczuwalny przez innych. Denerwujesz się i krytykujesz tych, którzy patrzą na ciebie, nie rozumiejąc takiego zachowania. Nie tłum emocji, zbuduj własne poczucia bezpieczeństwa, aby czuć się trochę lepiej.

Skorpion

Często odczuwasz niepokój, który jest wyczuwalny przez innych. Denerwujesz się i krytykujesz tych, którzy patrzą na ciebie, nie rozumiejąc takiego zachowania. Nie tłum emocji, zbuduj własne poczucia bezpieczeństwa, aby czuć się trochę lepiej.

Strzelec

Nienawidzisz gdy ktoś ci mówi, jak masz się zachowywać, ubierać lub działać. Nie lubisz sztywnych terminów i braku różnych możliwości. Najlepiej się czujesz sama ze sobą i nie ma w tym nic złego. Odseparuj się od tych znajomych, którzy za bardzo próbują na ciebie wpływać. Żyj według własnych zasad.

Koziorożec

Jesteś zbyt ambitna i surowa dla siebie. Zbyt mocno naciskasz na siebie, popędzasz do działania i wyznaczasz nierealne do utrzymania terminy. Czujesz się sfrustrowana, gdy coś nie idzie po twojej myśli. Przestań zadręczać się i pytać „co jeśli?” Żyj teraz.

Wodnik

Jesteś zbyt ambitna i surowa dla siebie. Zbyt mocno naciskasz na siebie, popędzasz do działania i wyznaczasz nierealne do utrzymania terminy. Czujesz się sfrustrowana, gdy coś nie idzie po twojej myśli. Przestań zadręczać się i pytać „co jeśli?” Żyj teraz.

Ryby

Nienawidzisz publicznych wystąpień, które sprawiają, że ​​jesteś zestresowana. Unikasz tłumów, choć nie stanowią dla ciebie realnego zagrożenia. Nie zakładaj, że ktoś chce naruszyć twoją indywidualną przestrzeń, wyjdź do ludzi.