Go to content

Kłamstwo i zdrada – to sprzeczne z jego naturą. Najbardziej lojalny ze znaków zodiaku

para-trzyma-sie-za-rece
fot. PeopleImages/iStock

Jednym z najpopularniejszych zastosowań astrologii jest identyfikacja, w jaki sposób ludzie są ze sobą zgodni. Ich gwiazdy i planety rządzące mogą powiedzieć naprawdę wiele na temat wspólnych cech, nawyków i preferencji, które mogą mieć wpływ na ich związek. A jednym z podstawowych filarów zdrowego i trwałego związku jest zaufanie. W tej kwestii zdecydowanie wyróżnia się jeden ze znaków. 

Doświadczenie uczy nas budowania wokół siebie murów, które mają nas chronić przed zranieniem. Posiadanie kogoś, komu można w pełni i bezwarunkowo zaufać, jest rzadkością i błogosławieństwem. Jednak są ludzie, którzy będą będą lojalni bez względu na wszystko i nigdy nie zawiodą. Jeden ze znaków przoduje, ale pozostała dwójka na podium jest bardzo blisko tego ideału.

Na trzecim miejscu… Skorpion

Mogą użądlić, gdy zostanie zraniony, ale dołoży wszelkich starań, aby pokazać swoją lojalność wobec partnera. Powodem, dla którego nie jest wyżej na tej liście, jest to, że nawet jeśli można mu zaufać, ma własne problemy z zaufaniem. Często poddaje swoich partnerów testom, aby upewnić się, że uczucie jest wzajemne. Jednakże, gdy już ma pewność, że zaufanie jest wzajemne, poczuje się bezpiecznie i podzieli się swoimi najgłębszymi myślami i uczuciami, dając swojemu partnerowi przestrzeń do zrobienia tego samego.

Na drugim miejscu… Byk

Byki nie lubią dramatów, co oznacza, że nie widzą sensu w plotkach i dzieleniu się swoimi sekretami. Gdy Byk ma na kogoś oko, jego uparta natura sprawia, że skupia się na tej osobie. Chce pokazać swojemu obiektowi uczuć, że można mu zaufać. Byk jest rządzony przez planetę miłości, co oznacza, że szuka poważnych związków. Traktuje zaufanie poważnie i pragnie stabilności w związku.

Najbardziej lojalnym znakiem jest… troskliwy Rak!

Nikt nie może odebrać korony Rakowi jako najbardziej lojalnemu znakowi zodiaku. Rak zawsze stawia innych na pierwszym miejscu, ponieważ jego przytłaczająca empatia uniemożliwia mu nawet wyobrażenie sobie ryzyka zranienia kogoś. Kiedy mu na kimś zależy, trzyma się tak mocno, jak to możliwe. Robi wszystko, co w jego mocy, aby zadbać o swojego partnera, przyjaciół i rodzinę, często poświęcając przy tym własne potrzeby. Tworzy bezpieczne i szczęśliwe miejsce, do którego wszyscy inni mogą wrócić i znaleźć ukojenie.

Jako znak wody, Rak jest bardzo delikatny, emocjonalny i wrażliwy, więc musi uważać na dar lojalności, którym tak hojnie dzieli się z wszystkimi wokół siebie.

Najmniej lojalnym znakiem jest…

Najmniej lojalny z natury jest Strzelec. Zmuszanie go do zaangażowania się i wierności jest jak zamykanie w klatkach ptaka, który musi latać. Strzelce to wolne osoby, które najbardziej cenią sobie przygodę. Zawsze żyją chwilą. Chcą odkryć jak najwięcej życia. To sprawia, że ich relacje są kruche. Trudno jest utrzymać głębokie więzi, gdy są w ciągłym ruchu.