Go to content

Na co zwrócić uwagę kupując zestaw mebli dziecięcych?

Każdy rodzic dla swojej dziecka chce jak najlepiej. Z tego względu pragnie mu odpowiednio umeblować pokoik. Jednak nie jest to takie proste zadanie, gdy wokół znajduje się tyle modeli wyposażenia meblowego. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, które dotyczą nie tylko wyglądu i estetyki, ale funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Odpowiednie meble dziecięce – przede wszystkim bezpieczne

Jakie szafki do pokoju dziecięcego wybrać, by umożliwiały właściwy rozwój dziecka i gwarantowały wygodę oraz komfort codziennego użytkowania. Na co należy zwrócić uwagę kupując zestaw mebli dziecięcych?

Poszukując umeblowania do pomieszczenia naszej pociechy, musimy pamiętać o tym, by wybrane mebelki dziecięce były bezpieczne, tzn. spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa, które obowiązują na terenie UE. Ich trwałość oraz jakość materiałów, które zostały użyte do produkcji, powinny być potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Wytyczne są indywidualnie opracowane dla każdego rodzaju mebelka. Jednak najważniejsze z nich wskazują, by meble dziecięce:

  • posiadały zaokrąglone wszystkie narożniki,
  • zawierały mechanizmy bezpiecznego zamykania,
  • były pozbawione wąskich miejsc i szczelin, w których mogłyby zakleszczyć się
  • małe dzieci,
  • nie posiadały szklanych dodatków oraz niestabilnych elementów

Te restrykcyjne normy tyczą się także stateczności bocznej, jak również wytrzymałości elementów nośnych. Nie mniej ważny jest również rodzaj materiałów, z których produkowane są meble do dziecięcego pokoju. Powinny one być bezpieczne i nie zawierać szkodliwych substancji, jak na przykład lakiery czy farby.

Funkcjonalny zestaw mebli dziecięcych na lata

Wybierając meble dziecięce dla dziewczynki czy chłopczyka, należy mieć na uwadze to, że nasze pociechy bardzo szybko rosną, a ich upodobania, a także potrzeby zmieniają się dynamicznie. Dlatego, jeśli nie chcemy wymieniać całego wyposażenia co jakiś czas, wówczas powinniśmy wybierać uniwersalne szafki do pokoju dziecięcego o walorach modułowych. Pod względem estetycznym idealnie sprawdzą się meble dziecięce dla dziewczynki koloru białego, jak np. System mebli dziecięcych LUNA Lenart Meble, które swobodnie zaadaptujemy do różnorodnych aranżacji. W przypadku chłopców godnym uwagi może okazać się System mebli dziecięcych POK Lenart Meble, który w późniejszym czasie posłuży jako meble młodzieżowe chłopięce.

Taki modułowy zestaw mebli dziecięcych jest ciekawym rozwiązaniem, gdyż pozwala on na dowolne rozbudowanie istniejącego wyposażenia o kolejne dodatkowe elementy. Dzięki temu w łatwy sposób zwykłe mebelki dziecięce można przekształcić w meble młodzieżowe chłopięce bądź dziewczęce. Ich ogromną zaletą jest również mobilność. Można je ustawiać w zależności od danych potrzeb. Należy także zadbać o to, by meble do dziecięcego pokoju były funkcjonalne i posiadały walory praktyczne. Pod tym względem wybrany zestaw mebli dziecięcych powinien posiadać duże ilości miejsca do przechowywania rzeczy i praktyczne duże schowki, by ułatwić utrzymanie porządku w pomieszczeniu na co dzień.