Go to content

Co musisz wiedzieć, jeśli spotykasz się kimś, kto w przeszłości zdradził

Nikt nie jest doskonały i z pewnością każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Jednak, kiedy dowiadujesz się od osoby, z którą się spotykasz, że w przeszłości zdarzyło jej się zdradzić, odczuwasz niepokój i niepewność. A co jeśli zdarzy się to również w waszej relacji? Czy warto angażować się w ten związek? Jaką masz gwarancję, że nie zostaniesz oszukany? Prawda jest taka, że nie masz żadnej gwarancji. Ale dotyczy to również związku z osobą, która do tej pory była w swoich relacjach z gruntu uczciwa.  Zdrada mogłaby zdarzyć się większości z nas, choć trudno nam w to uwierzyć.

Chociaż nigdy nie chciałabyś wykorzystywać przeszłości twojego partnera w relacji między wami, zaczynasz czytać w tych przeszłych wydarzeniach to, jak sama mogłabyś zostać przez niego potraktowana. Nie chcesz być ofiarą. Chcesz być pewna, że nie zostaniesz skrzywdzona.

Oczywiście, tylko dlatego, że ktoś popełnił kiedyś błąd, nie możesz zakładać, że ta sytuacja się powtórzy. Jednak twoje obawy są uzasadnione. Co robić? Na pewno nie rezygnować z miłości. Ale również nie rzucać się na to uczucie bez zastanowienia. Spróbuj spojrzeć „logicznie” na to, co o swoim partnerze wiesz.

1. Jak dokładnie dowiedziałaś się o zdradzie?

Czy twój partner sam ci o tym powiedział? Jeśli tak, to jest to dobry znak. Taka postawa pokazuje, że chce być z tobą szczery, chce, żeby nie było niedomówień między wami. Ale jeśli dowiedziałaś się o tym przypadkiem, od kogoś innego, to może powinnaś rozważyć jakąś rozmowę i zachować większą ostrożność.

2. Czy uważasz, że jest mu źle z powodu tego, co się wydarzyło?

Brak wyrzutów sumienia z powodu zdrady jest dość niepokojącym sygnałem. Czy na pewno łączą was podobne wartość? Czy w ten sam sposób podchodzicie do związku i waszej relacji? Może pora na zadanie sobie kilku trudnych pytań? Nie będziesz szczęśliwa z kimś, kto inaczej pojmuje kwestię lojalności i szczerości w miłości.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

1/1 Kiedy on zdradził w przeszłości

3. Czy potrafisz mu zaufać i ruszyć dalej, do przodu?

Co mówi ci instynkt?  Wysłuchaj intuicji. Przy najlepszych intencjach, jeśli nadal czujesz niepokój i nie potrafisz uwierzyć w szczerość uczuć partnera i zaufać, że będzie ci wierny, ten związek się nie uda.

4. Czy twój partner nauczył się czegoś na swoich błędach z przeszłości?

Jest to prawdopodobnie najważniejsze pytanie, które musisz zadać sobie z całą tą sytuacją. Wszyscy popełniamy błędy, zdarza nam się ranić innych. Jeśli jednak posiadamy bezrefleksyjną, egoistyczną naturę, będziemy te błędy popełniać dalej. Jeśli zrozumiemy, że zdrada jest niedopuszczalną krzywdą wyrządzoną najbliższej osobie, staramy się już nigdy więcej nie dopuścić do tego w kolejnym związku.


 

Na podstawie: relrules.com