Lifestyle

Co musisz wiedzieć, jeśli spotykasz się kimś, kto w przeszłości zdradził

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 marca 2018
Następny

Nikt nie jest doskonały i z pewnością każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Jednak, kiedy dowiadujesz się od osoby, z którą się spotykasz, że w przeszłości zdarzyło jej się zdradzić, odczuwasz niepokój i niepewność. A co jeśli zdarzy się to również w waszej relacji? Czy warto angażować się w ten związek? Jaką masz gwarancję, że nie zostaniesz oszukany? Prawda jest taka, że nie masz żadnej gwarancji. Ale dotyczy to również związku z osobą, która do tej pory była w swoich relacjach z gruntu uczciwa.  Zdrada mogłaby zdarzyć się większości z nas, choć trudno nam w to uwierzyć.

Chociaż nigdy nie chciałabyś wykorzystywać przeszłości twojego partnera w relacji między wami, zaczynasz czytać w tych przeszłych wydarzeniach to, jak sama mogłabyś zostać przez niego potraktowana. Nie chcesz być ofiarą. Chcesz być pewna, że nie zostaniesz skrzywdzona.

Oczywiście, tylko dlatego, że ktoś popełnił kiedyś błąd, nie możesz zakładać, że ta sytuacja się powtórzy. Jednak twoje obawy są uzasadnione. Co robić? Na pewno nie rezygnować z miłości. Ale również nie rzucać się na to uczucie bez zastanowienia. Spróbuj spojrzeć „logicznie” na to, co o swoim partnerze wiesz.

1. Jak dokładnie dowiedziałaś się o zdradzie?

Czy twój partner sam ci o tym powiedział? Jeśli tak, to jest to dobry znak. Taka postawa pokazuje, że chce być z tobą szczery, chce, żeby nie było niedomówień między wami. Ale jeśli dowiedziałaś się o tym przypadkiem, od kogoś innego, to może powinnaś rozważyć jakąś rozmowę i zachować większą ostrożność.

2. Czy uważasz, że jest mu źle z powodu tego, co się wydarzyło?

Brak wyrzutów sumienia z powodu zdrady jest dość niepokojącym sygnałem. Czy na pewno łączą was podobne wartość? Czy w ten sam sposób podchodzicie do związku i waszej relacji? Może pora na zadanie sobie kilku trudnych pytań? Nie będziesz szczęśliwa z kimś, kto inaczej pojmuje kwestię lojalności i szczerości w miłości.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Kobiety zapominają, że są czymś więcej niż tylko ciałem. Świetna kampania #fakeoff

Redakcja
Redakcja
12 marca 2018
Fot. Facebook /Dominika Cuda Photography
 

Oby każda kobieta to przeczytała i każda mogła zobaczyć TO zdjęcie, a pewnie będzie ich więcej. Dominika Cuda fotografuje piękne ciała sportowców. Wyćwiczone, umięśnione. Ale wie, że nie wszyscy i nie zawsze tak wyglądamy. Stąd jej pomysł na kampanię „Fake Off”, która pokaże, że każda z nas jest „nieperfekcyjnie doskonała”, że wygląd, wciągnięty brzuch i filtry podczas robienia zdjęć na Facebooka i Instagramie nie świadczą o tym, kim naprawdę jesteśmy.

BRAWO! Będziemy wyczekiwać kolejnych zdjęć.

 

Fake Off

Konsumpcjonizm sprawił, że zaczęliśmy metkować ludzi. Istnieją dwie kategorie: „lepszy” i „gorszy”, w oparciu o wykreowany i wyidealizowany obraz, nałogowo scroll’owany kciukiem po ekranie nowego iPhone’a.

KTO JEST BEZ GRZECHU, NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ.

Pospolity wyścig szczurów zaserwowaliśmy sobie sami. Tak, Halino i Januszu. Do Ciebie ta mowa. Od wieków zmagamy się z poczuciem własnej wartości, dbaniem o siebie – wizualnie, w głównej mierze. Kredyty na świeżo oddany do użytku kwadrat, samochód w leasing, laptop na raty, nowe najeczki i power bandsy. Oh, wait, wypadałoby się jeszcze hajtnąć, bo to w modzie. No i może przy okazji pakiet na terapię, co by w konwersacji z elokwentnymi znajomymi pokazać swój niezłomny charakter i zaciętość w realizacji celów.

Udało Ci się dobrnąć? Świetnie, nie zwalniaj – media społecznościowe nie śpią – mają dla Ciebie nowe wyzwania.

NIHIL NOVI

Jesteśmy egoistami. Chcemy więcej, lepiej, mocniej. Ale oczywiście mamy zasady. Bóg, honor, ojczyzna. Bo trzeba mieć godność i dbać o wizerunek. I kiedy trzeba – dać komuś w mordę przemyślanym komentarzem na gazecie.pl  Przaśność. To my – ludzie.

Przykro stwierdzić, ale podatnym gruntem na powyższy bezwartościowy bełkot są kobiety. Świat, w którym nie są definiowane przez makijaż, metkę, posty z Punta Cana, objazdówki pożyczonym cabrio czy niedzielne brunche z przyjaciółkami i musującym Moet w tle – przestał istnieć. Zapominają, że są czymś więcej niż swoim ciałem – bez względu na jego kształt, kolor czy rozmiar. Że są zdolne, pełne talentów i niewykorzystanej siły, zwanej potencjałem. Że poprawianie sobie humoru grubszym udem Grażki z CrossFit’u jest zwyczajnie słabe i ujmuje im atrakcyjności. Nieświadomie wpadają w pułapkę złudzeń i nierealistycznych oczekiwań – które mają ogromny efekt domina nie tylko w ich życiu prywatnym/zawodowym, ale i społeczeństwie. Brakuje im miłości do siebie, wiary w swoje możliwości i zwyczajnej samoakceptacji.

Zmień coś, Graża.

Nadszedł czas, aby „normalność” przebiła się przez lawinę postów na wciągniętym brzuchu, poprzedzonym trzydniowym postem sokowym. Żelaznych pośladów i perfect cery. Nadszedł czas, by przetrzeć oczy i wbić sobie do tego wciąż uroczego łba, że z normalności rodzą się genialne przedsięwzięcia, znajomości, niebywałe odkrycia, gigant firmy i coś, co nadaje życiu sens – PASJA.
Graża, jesteś perfekcyjnie niedoskonała. Skumaj to. Wciąż można Cię nosić na wyprostowanych rękach.

Kampanię Fake Off Poland otwieram zdjęciem Kasia Bigos – Trenerka, miesiąc po urodzeniu dziecka.
Dziękuję Ci za zaufanie, które jest dla mnie najwspanialszą gratyfikacją za wszystko, co robię.

#fakeoff#fakeoffpoland#fakeoffimperfect

 


Lifestyle

6 błędów, przez które twój makijaż psuje się po kilku godzinach

Redakcja
Redakcja
12 marca 2018
Fot. iStock/Vertigo3d

Wstajesz wcześniej, aby starannie nałożyć makijaż, poświęcasz temu sporo czasu, a mimo to po kilku godzinach twojej twarzy daleko do ideału? Być może popełniasz kilka błędów już podczas nakładania kosmetyków, które sprawiają, że makijaż jest mniej trwały i nie wytrzymuje bez szwanku całego dnia.

Sprawdź, co możesz robić źle.

6 błędów, przez które makijaż nie wytrzymuje całego dnia

1. Często dotykasz twarzy

Dotykanie twarzy to jeden z najgorszych dla urody nawyków. Szczególnie szkodliwe dla skóry jest podpieranie się dłonią przez dłuższy czas w tym samym miejscu. Skóra szybciej się przetłuszcza, a na palcach przenosimy bakterie, które mogą powodować stany zapalne i powstawanie pryszczy. I najważniejsze — na stale dotykanej twarzy makijaż po prostu zostanie starty lub rozmazany.

2. Nie matowisz skóry

Nadmiar sebum jest zazwyczaj głównym powodem spływania makijażu. Jeśli twoja skóra jest tłusta, możesz mieć problem już po kilku godzinach od pomalowania. Używaj kosmetyków matujących i chusteczek zbierających nadmiar sebum. I zamiast ponownego nakładania makijażu na świecącą twarz, pozbądź się sebum bibułkami matującymi i dopiero wprowadź konieczne poprawki.

3. Stosujesz zbyt wiele produktów

Zapewne robisz to w dobrej wierze, ale nadmiar kosmetyków może się zemścić na cerze. Ogranicz się do tych, które naprawdę są konieczne. Jeśli nakładasz krem ​​nawilżający, a chwilę później podkład, makijaż może się szybko rozmazać.

4. Używasz nieodpowiednich do twojego typu cery kosmetyków

Źle dobrane kosmetyki nie tylko, o ile nie pomogą, to nawet mogą szkodzić skórze i fatalnie wpływać na wygląd makijażu. Jeśli masz najbardziej problematyczną, tłustą skórę, zwróć uwagę na formuły na bazie wody lub bezolejowe, które nie będą jej obciążały i makijaż będzie wyglądał lepiej.

5. Sięgasz po przeterminowane kosmetyki

To „oczywista oczywistość” ale nadal zbyt wiele kobiet nie zwraca uwagi na datę ważności lub przydatności kosmetyków. Kosmetyk po terminie ważności, szczególnie gdy wyciągany jest ze słoiczka palcem, może się stać siedliskiem bakterii, które nakładasz na twarz. Do tego stare kosmetyki rozwarstwiają się, psują, tracą swoje właściwości, więc wykonany nimi makijaż będzie szkodził i wygląda źle.

6. Nie stosujesz utrwalaczy do makijażu

Utrwalacz, tzw. fixery kojarzy się z lakierem do twarzy, który sprawia, że makijaż staje się odpory na ścieranie i spływanie, wręcz nabywa cech wodoodporności. Szczególnie godne polecenia się latem, gdy upał daje się we znaki skórze.

źródło: www.cosmopolitan.com


Zobacz także

Niezadowolenie z własnego wyglądu, którego nie zwalczy nawet operacja plastyczna

Co z czym łączyć, a czego unikać? Czyli jak dobrać kolory ubrań i nie zaliczyć modowej wpadki

„Ja zajmę pani tylko chwilkę…”. 10 sposobów na natrętnego przedstawiciela handlowego