Go to content

Co mówi o tobie kształt twoich ust?

usta
Fot. iStock / Coffee&Milk

Mówi się, że to oczy są zwierciadłem duszy. Że wystarczy głębiej w nie zajrzeć, by kogoś poznać. Tymczasem okazuje się, że wiele o naszej osobowości o o tym, czego pragniemy może powiedzieć nam… kształt naszych ust. Wąskie, szerokie czy w formie serca, usta nadają wyrazu naszej twarzy, pokazują radość lub smutek, szczęście lub rozpacz. 

Duże jakby „podpuchnięte” usta

Ludzie posiadający tak ukształtowane usta są po prostu stworzeni do opieki nad innymi. Jako dziecko spędziłeś dużo czasu, karmiąc bezpańskie kocięta lub pomagając w schroniskach dla zwierząt. Chciałeś przywieźć każde zwierzę do domu. Masz wrodzony i silny instynkt macierzyński oraz chęć obrony i ochrony innych. W każdej stresującej sytuacji myślisz przede wszystkim o innych, a potem o sobie.

Górna warga jest większa niż dolna

Osoba, która ma takie usta, jest po prostu królową lub królem dramatu. Jest emocjonalna, charyzmatyczna, kocha życie i zwraca uwagę innych na siebie i swoje problemy. Mają wygórowaną opinię o sobie samej i posiada umiejętność przyciągania do siebie innych. Po prostu uwielbia być w centrum uwagi.

Dolna warga jest większa niż górna

Bądź szczery: po prostu nie urodziłeś się do pracy biurowej. Jak ktoś może usiąść na stałe w jednym miejscu, gdy wokół jest tyle ciekawych rzeczy? Ludzie z takimi ustami naprawdę wiedzą, co to znaczy dobrze się bawić. Bardzo potrzebujesz energicznego stylu życia, nowych znajomych, nowych miejsc do odwiedzenia i nowych wrażeń. Jesteś ciekawy, towarzyski i otwarty na wszystko, co nowe.

Zwykłe usta

Ludzie o takich zwyczajnie wyglądających ustach to często osoby o zrównoważonym, zdroworozsądkowym podejściu do rozwiązywania wszelkich zadań stojących przed nimi. Ich mocne strony, to między innymi umiejętność słuchania innych. Zazwyczaj nie krytykują i traktują opinię innych z szacunkiem. Szaleństwo jest z ich strony jest praktycznie niemożliwe.

Wąskie usta

Osoby o wąskich ustach są z reguły często samotnikami. Są także samodzielne i potrafią poradzić sobie z każdym problemem. Jeśli masz wąskie usta, to prawdopodobnie jesteś osobą, która absolutnie nie potrzebuje towarzystwa, by odwiedzić muzeum lub nawet pojechać na wakacje na odległych wyspach. Ale pomimo twojej miłości do samotności, czujesz się doskonale również w grupie ludzi.

Górna warga o ostrym łuku („serce”)

Twoją główną cechą jest kreatywność. Być może jesteś utalentowanym artystą, może muzykiem. Masz bardzo dobrą pamięć do imion i nazwisk.  Jesteś uczuciowa.Utrzymujesz kontakt ze wszystkimi, których znasz i zawsze jesteś świadomy tego, co się dzieje wokół. Jesteś towarzyski i prawie zawsze osiągają dobre wyniki w swojej pracy.


Na podstawie: brightside.me