Go to content

„Ona jest moim aniołem – mówiła mama. Słowa nie mogą wyrazić mojej wdzięczności dla siostry Olivii”. Pielęgniarka przez kilka godzin czuwała przy umierającej pacjentce

Fot. Screen z Facebook / Megan Smith

W środę po wyczerpującej walce z nowotworem wątroby, zmarła 63. letnia Margaret Smith. Przez kilka godzin siedziała obok niej i trzymała ją za rękę pielęgniarka, Olivia Neufelder. Jednak jej obecność dała umierającej Margaret znacznie więcej. Otuchę.

Żeby choć odrobinę ulżyć pacjentce w cierpieniu, gdy leki przeciwbólowe nie miały już największego znaczenia, pielęgniarka trzymała ją za rękę i śpiewała jej wyjątkową, specjalną piosenkę. To był niezwykły gest. Margaret nazywała siostrę Olivię swoim aniołem. Wiedziała doskonale, co mówi.

Film jest niezwykle wzruszający. Olivia śpiewa swoją piosenkę przez łzy.

Po śmierci Margaret jej córka Megan umieściła film na Facebooku, z niezwykłym podziękowaniem. Do tej pory film obejrzano 4 miliony razy.

„Słowa nie potrafią opisać uznania i miłości, którą czujemy do pielęgniarki Olivii, którą mama nazywała swoim aniołem! Twoje poświęcenie dla pacjentów jest ponad wszystkim, co widziałam, naprawdę jesteś promieniem światła i nie mogę Ci wystarczająco podziękować za współczucie, troskę i miłość, które okazałaś mojej matce”. 

Źródło: dailymail.co.uk