Lifestyle

Duża pupa, krótkie nogi – jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki?

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2022
fot. Źródło:PeopleImages /iStock
Następny

Krótkie spodenki to kolejny, po białych dżinsach, nieodłączny element garderoby latem. Jak je nosić, żeby było nam wygodnie i żebyśmy dobrze się w nich czuły? Sprawdzamy!

Kiedy byłam nastolatką miałam swoje ulubione spodenki dżinsowe. Ich pramatką były dżinsy, które po prostu obcięłam, wystrzępiłam, przetarłam pumeksem. I przechodziłam w nich całe liceum. Potem jednak moja sylwetka postanowiła się nieco zmienić… I ukochane szorty musiały pójść w odstawkę. Choć przyznam, że jeszcze parę lat przeleżały w szafie, jako „przydasie”.

Dziś rzadko noszę krótkie spodenki, a szkoda, bo lubię swoje nogi – uważam, że zawsze były niezłe. Ale jakoś tak z wiekiem przerzuciłam się na sukienki. W tym roku postanowiłam to zmienić i znaleźć idealne krótkie spodenki.

Jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki? Kilka żelaznych zasad

  1. Jeśli nie masz pewności co do długości, dobrą zasadą jest znalezienie czegoś… pośrodku. Spodenki o długości do połowy uda sprawdzą się u dosłownie każdej z nas.
  2. Pamiętaj o tym, aby uniknąć wybierania pary, która jest zbyt krótka lub zbyt długa.
  3. Jeśli lubisz podwinięte nogawki, pamiętaj, żeby wywinięć nie było zbyt dużo – stworzy to nieforemną kluchę wokół twojego uda.
  4. Jeśli masz cellulit, który chcesz ukryć, upewnij się, że szorty nie są zbyt ciasne.
  5. Dobrze też unikać: obcisłych, lekkich tkanin, które rzadko wyglądają dobrze.
  6. Zachowaj równowagę między górą a dołem. Jeśli wybierasz obcisłe krótkie spodenki, postaw na nieco szerszą bluzkę i odwrotnie. Nie noś też długiego topu z krótkimi spodenkami.

A teraz konkrety – jakie krótkie spodenki przy wystającym brzuchu, krótkich nogach czy dużej pupie?

Wystający brzuch

Wystający brzuszek zamaskują spodnie z wyższym stanem. Najlepiej gdyby były w ciemnym kolorze i luźniejsze. Unikaj biodrówek, bo pojawią się boczki.

jak dobrać krótkie spodenki do sylwetki

fot. visoook/iStock

Szerokie biodra

W twoim przypadku doskonale sprawdzą się szorty z luźnymi nogawkami i wyższym stanem. Idealne będą te wykonane z lekkiej i lejącej się tkaniny.

fot. Hirurg/iStock

CZYTAJ O KOLEJNYCH SYLWETKACH NA NASTĘPNEJ STRONIE!

 

Zobacz także

Twoje dziecko marzy o psie? Zapoznaj go z Kostkiem

Rośliny do domu lub ogrodu, odstraszające owady

Jak schudnąć bez wysiłku? Po prostu – śpij dłużej – potwierdzają to naukowcy