Go to content

Moc podarunków, czyli o sile obdarowywania i bycia obdarowywanym

Prezenty, upominki, podarunki i dary – tyle synonimów, ile okazji do ich wręczania. Nie bez powodu temat ten wybrzmiewa w grudniu najmocniej, bowiem w ciągu całego roku nie ma miesiąca bardziej obfitego w hojne gesty niż ten przedświąteczny.

Grudzień miesiącem obdarowywania

 Od najmłodszych lat, wraz z początkiem grudnia, przygotowywaliśmy ciastka i szklankę mleka dla Mikołaja oraz marchewkę dla renifera. Czyściliśmy też buty, by nad ranem 6 grudnia znaleźć w nich lub na parapecie drobne upominki czy słodycze. Tradycję obdarowywania kontynuujemy w święta. Dla miłośniczek i miłośników tych zwyczajów, z wiekiem niewiele się zmienia. Poza rolą, która awansowała z osoby obdarowywanej na tą, która przygotowuje niespodzianki. Nie oznacza to jednak, że ta zamiana miejsc przynosi mniej radości. Wręcz przeciwnie. Dlaczego?

Wolimy obdarowywać niż być obdarowanym

 Ponieważ ludzki mózg woli dawać niż otrzymywać. Więcej – podobno ta tendencja zwiększa się wraz z wiekiem. Ponadto dawanie prezentów, obok mówienia wzmacniających słów, ofiarowywania swojego czasu, niesienia pomocy i czułego dotyku, to jeden z uniwersalnych języków miłości. Zatem obdarowywanie może być darem i nagrodą samą w sobie. Ale czy to równocześnie oznacza, że obawiamy się, że prezent może się nie spodobać? Zapewne, w większości przypadków, tak.

Co zatem możemy zrobić, by uniknąć dodatkowego stresu i nieprzyjemnych rozczarowań?

  1. Zastanów się, czy osoba, którą chcesz zaskoczyć swoim prezentem naprawdę tego oczekuje. Być może już od dawna ma przygotowaną listę rzeczy na takie okazje i tylko czeka, aż ją zapytasz. Pamiętaj, kto pyta, nie błądzi.
  2. Jeśli jednak chcesz ją mile zaskoczyć swoim podarunkiem – słuchaj, obserwuj i porozmawiaj z najbliższymi. Z doświadczenia wiemy, że szukanie pomysłów na prezent na forach Internetowych nie zawsze jest najlepszym pomysłem, a jeden sprawdzony przepis na prezent po prostu nie istnieje.
  3. I najważniejsze, pamiętaj, to nie jest prezent dla Ciebie. To, że dany pomysł wydaje Ci się fantastyczny, nie oznacza, że spotka się z takim samym odbiorem u obdarowanego. Dlatego nie staraj się na siłę przekładać swoich upominkowych wizji na najbliższych, a sprawisz przyjemność nie tylko sobie, ale i osobie, której go podarujesz.

 Czasem mniej znaczy więcej

 Mimo iż, „mniej” oraz „więcej” to pojęcia względne i nie dla każdego będą oznaczały to samo, to niezależnie od ich wartości materialnej, wartość niematerialną mają jednakową. Grudzień jest szczególnym miesiącem, w którym bez wyrzutów sumienia pozwalamy sobie na więcej. Nie ma w tym nic złego, do momentu, gdy przedświąteczny szał zakupów zaczyna przeradzać się w stres i niepewność. To właśnie dlatego, marka SEMILAC próbuje pomóc zachować pozytywną świąteczną atmosferę. Przypomina o mocy drobnych upominków i symbolicznych gestów, które niektórym kojarzą się z czymś nieprzemyślanym, niedbałym i pozbawionym uprzedniego wysiłku. Czas odczarować ten wizerunek. Świąteczne czary-mary!

Moc symbolicznych gestów bez okazji i na każdą okazję

Nie próbujmy zakrzywiać rzeczywistości – cena ma znaczenie, nasze portfele mają dno, a pieniądze nie spadają z nieba jak śnieg. Z tego względu SEMILAC na święta przygotował idealnie dopasowane, oryginalne, a jednocześnie praktyczne prezenty, które ucieszą oko i uradują duszę każdej miłośniczki świata paznokci i pielęgnacji! Gotowe zestawy prezentowe w nowej szacie graficznej od SEMILAC, to pojedyncze produkty i mniejsze sety dopasowane do każdego budżetu. To także zestawy startowe dla fanek manicure i tych, które dopiero zaczynają przygodę z lakierami hybrydowymi. Idealnie dopasowany będzie dla nich zestaw Try Me, który pozwoli wyruszyć w barwną przygodę do bogatego świata hybryd – z niespodzianką w środku, w świątecznej cenie 159,20 zł i 8 produktami w secie. Zestaw do pokochania od pierwszego użycia, to Love Me za 279,20 zł, z 10 dopasowanymi produktami w eleganckim opakowaniu, które pomogą w tworzeniu wyszukanych stylizacji. Większość zestawów jest konfigurowalna, by ostateczną decyzję o zawartości upominku zostawić obdarowującemu, który jak nikt inny zna gust i potrzeby osoby, do której trafi podarunek. Te, które zostały spakowane, to absolutne pewniaki od SEMILAC, marki, która zapoczątkowała modę na manicure hybrydowy, i która od niemal dekady zachęca kobiety do dbania o doskonały wygląd swoich dłoni.

Nadchodzący czas to dla wielu najpiękniejszy okres w roku. Dzięki świątecznym zestawom wymalujmy paznokcie, a długopisami wypiszmy miłe życzenia na kartkach i stwórzmy własne zestawy na ten wyjątkowy czas: pełne ciepłych gestów, utulających słów i miękkiego jak koc dotyku.

Zestawy świąteczne SEMILAC są dostępne na stronie internetowej https://semilac.pl/pl/mocpodarunkow oraz na wyspach handlowych SEMILAC.

Znajdziesz tam idealnie dopasowany prezent dla każdego!

  • Dla miłośniczek manicure hybrydowego

https://semilac.pl/pl/zestaw-semilac-flexible-led-24-48-w

  • I dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę

https://semilac.pl/pl/zestaw-konfigurowalny-do-hybryd-semilac-try-me-led-36w

W ofercie SEMILAC są też mniejsze zestawy

  • New Christmas, New Me zawierający 5 lakierów hybrydowych – 3 bestsellery i 2 kolory do wyboru

https://semilac.pl/pl/zestaw-semilac-new-christmas-new-me

  • Letter to Santa, zawierający 3 idealne na Święta odcienie, spakowane w piękne pudełko z długopisem oraz kopertą z papeterią – żebyś od razu była gotowa na wysłanie listu do Mikołaja

https://semilac.pl/pl/zestaw-semilac-letter-to-santa

  • Christmas Care, czyli podwójny zestaw z dodatkową mocą pielęgnacji – obdaruj siebie i przyjaciółkę bestsellerową oliwką, odżywką i lakierem Extend Care 5w1 w wybranym odcieniu

https://semilac.pl/pl/zestaw-semilac-christmas-care