Lifestyle

Mężczyzna też człowiek, kolejnej pary skarpet pod choinkę nie chce …

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
21 grudnia 2018
Fot. iStock/SrdjanPav
 

Drogie Panie,
szukając prezentu dla swojej drugiej połowy nie możecie patrzeć na sprawę z kobiecego punktu widzenia. Jeżeli chcecie, żeby facet był naprawdę zadowolony z waszego podarunku – zacznijcie go słuchać. Zauważyć jego potrzeby. Na przykład co robi w wolnym czasie, jak się relaksuje, jakie ma hobby albo kiedy ostatnio byliście na zakupach w sklepie z odzieżą – za czym się rozglądał, czemu poświęcał więcej uwagi. Niestety pod tym względem, a waszym zdaniem nie tylko pod tym, mężczyzna jest bardzo prosty w obsłudze i sprytna kobieta bardzo szybko odgadnie jego zainteresowania i potrzeby.

Pamiętajcie drogie Panie, że wszyscy faceci bez wyjątku to gadżeciarze. Jeden bardziej drugi mniej, po prostu od czasu do czasu potrzebujemy być na chwilę dzieciakami. Dlatego cieszą nas gry wideo, nowy telefon czy zegarek z nowymi funkcjami, które trzeba rozgryźć.

Jeżeli chcecie sprawić facetowi prezent praktyczny to zwyczajnie sugeruję – podpatrzcie w łazience czy jego golarka, trymer nie jest już zużyty i czas go zamienić na nowy. A może elektryczna szczoteczka do zębów albo stara zwykła jest już zbyt mocno zużyta. Facet nie zastanawia się nad nową, jeśli stara jeszcze działa… A może zauważyłaś, jak mu się męczą oczy przy komputerze? Okulary z antyrefleksem go zaskoczą, kiedy stwierdzi, że nie bolą go oczy dzięki takiemu prezentowi, jaki mu zrobiłaś.

Wydawałoby się, że wszystko, co można odkryć w kwestii zapachów czy kosmetyków, zostało już odkryte i zaproponowane. Nic podobnego. Ostatnio poznałem tak niesamowity zapach, że bez porannej jego aplikacji nie wychodzę z domu. Kompletnie nieznana marka, a kompozycje świeżego tytoniu i miodu zrobiło niesamowite wrażenie zarówno na mnie jak i na otoczeniu.
A może zabierz weekend w Spa? Romantyczny wyjazd tylko we dwoje z serią zabiegów pozwoli mu odpocząć od trosk dnia codziennego, a twoje towarzystwo będzie lekiem na całe zło… Gdzie jest powiedziane, że my, mężczyźni nie lubimy takich wyjazdów, że to zarezerwowane tylko na babskie wypady. Zaplanuj i postaw go przed faktem: ”Kochanie pakuj się, za godzinę wyjeżdżamy”. Nie zdradzaj mu gdzie, trzymaj w niepewności. Przygotuj wszystko w szczegółach. Gwarantuję ci, że nie zapomni tego długo!

Zatem praktyczny, czy romantyczny prezent? Same spróbujcie znaleźć złoty środek. Bądźcie uważne, nie oczekujcie jej wyłącznie od nas. I nie pytajcie wprost waszego mężczyzny, co by chciał pod choinkę. Niespodzianka nie ma płci, uwielbia ją każdy! Wierzcie mi, że my mężczyźni bardzo lubimy być zaskakiwani …

Wasz Grzegorz

Grzegorz Czepułkowski – konferansjer, prezenter tv, aktor, twarz wielu kampanii reklamowych. Prowadzi bloga lifestylowo-modowego MrMature.pl www.mrmature.pl Redaktor telewizji internetowej Flesz.news.


Lifestyle

Śledzie Doroty Wellman – hity tegorocznej Wigilii! Te przepisy na świąteczne potrawy musicie wypróbować

Redakcja
Redakcja
21 grudnia 2018
Fot. Krzysztof Wellman
 

Zawsze twierdziła, że „nieważne, co się je, ważne z kim” o czym konsekwentnie pisze w swojej najnowszej książce „Życie towarzyskie” popularna i bardzo lubiana dziennikarka. W niej zaprasza do swojego domu, wskazując miejsce przy pięknie udekorowanym stole, dzieli się sprawdzonymi sposobami na udane, smaczne i pełne pozytywnych emocji – spotkania. Warto zajrzeć do niej przed zaproszeniem gości do domu, a tymczasem mamy dla Was jej przedsmak – przepisy na trzy potrawy ze śledzi, które dziennikarka uwielbia! Czujemy, że i Wy pokochacie…

Śledzie Doroty Wellman

Śledź marynowany w cytrynach

8 filetów śledziowych

2 cytryny

1 łyżka stołowa cukru brązowego lub miodu

1 czerwona cebula

1 papryczka chili

pół łyżeczki curry

100 ml oleju, np. słonecznikowego

1 ząbek czosnku

Filety śledziowe mocz 4 godziny w zimnej wodzie, w tym czasie przygotuj marynatę. Sok z cytryn wymieszaj z cukrem lub miodem, dodaj curry, papryczkę chili, olej, posiekany czosnek oraz pokrojoną w kostkę cebulę. Odstaw do lodówki na 2 godziny. Filety śledziowe wyjęte z wody odsącz na papierowych ręcznikach, następnie zanurz w marynacie, zostaw na 24 godziny w lodówce, od czasu do czasu wymieszaj.

Śledzie Doroty Wellman

Klasyczny śledź w oleju

10 filetów śledziowych

2 białe cebule

5 ząbków czosnku

1 płaska łyżeczka czarnego pieprzu

6 łyżek stołowych octu białego winnego

5 goździków

szczypta cynamonu

1 pęczek natki pietruszki

200 ml oleju, np. słonecznikowego

szczypta soli

Filety śledziowe mocz 4 godziny w zimnej wodzie, w tym czasie przygotuj marynatę. Cebulę pokrój w kostkę, czosnek – w plasterki. Posiekaj drobno natkę pietruszki. Wszystko wrzuć do miski, dopraw solą, pieprzem, octem i olejem. Dodaj szczyptę cynamonu i goździki. Odstaw na 8 godzin w ciepłe miejsce. Filety odsącz, zanurz w marynacie i włóż do lodówki na 24 godziny, co jakiś czas wymieszaj.

Śledź w śmietanie z jabłkiem

10 filetów śledziowych

500 g śmietany kwaśnej 18%

4 kwaśne jabłka

2 łyżki stołowe miodu

3 cebule szalotki

5 łyżek stołowych octu jabłkowego

1 pęczek natki pietruszki

2 pęczki szczypiorku

Filety śledziowe mocz 4 godziny w zimnej wodzie, w tym czasie przygotuj marynatę. Jabłka zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Cebulę pokrój w kostkę, skrop octem, zmieszaj z jabłkami. Dodaj śmietanę i miód. Natkę pietruszki posiekaj drobno, wymieszaj ze śmietaną. Następnie śledzie zanurz w marynacie i zostaw na 48 godzin w lodówce. Szczypiorek posiekaj i posyp nim gotowe śledzie.

Śledzie Doroty Wellman

Śledź po cygańsku na ostro

10 filetów śledziowych

2 białe cebule

5 ogórków kiszonych

200 g keczupu

2 łyżki stołowe musztardy

5 łyżek stołowych oleju, np. słonecznikowego

1 płaska łyżeczka ostrej papryki mielonej

1 płaska łyżeczka słodkiej papryki mielonej

3 ząbki czosnku

1 łyżka stołowa miodu lub cukru

Filety śledziowe mocz 4 godziny w zimnej wodzie, w tym czasie przygotuj marynatę. Ogórki i cebulę pokrój w plasterki, cebulę posyp przyprawami, dodaj miód lub cukier. Dorzuć keczup, musztardę, posiekany drobno czosnek i olej. Śledzie połącz z marynatą, zostaw na 24 godziny w lodówce, wymieszaj raz na jakiś czas.

Smacznego!

Śledzie Doroty Wellman


Lifestyle

6 zachowań, jakie niekochani w dzieciństwie przejawiają w dorosłym życiu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 grudnia 2018
Fot. iStock/

Naukowcy już dawno odkryli, że mózg dziecka potrzebuje miłości, żeby się prawidłowo rozwijać. Zaniedbane emocjonalne dzieci rozwijają się gorzej, mają trudności z nauką i przystosowaniem do życia w społeczeństwie. Korelacja między cechami rozwojowymi mózgu u dzieci a cechami osobowości jest bezdyskusyjna i uniwersalna.

Nasuwa się zatem pytanie: jakie zachowania lub syndromy możemy zaobserwować u dorosłych osób, które były zaniedbywane w dzieciństwie?

Brak zaufania

Rozwijanie poczucia zaufania wymaga stabilnego środowiska zewnętrznego. W dzieciństwie istotne jest, aby najbliżsi ludzie wokół nas byli względnie stabilni. Musimy czuć się bezpiecznie i czuć emocjonalną więź.

Brak inteligencji emocjonalnej

Dzieci uczą się interpretować emocje przede wszystkim poprzez komunikację taką jak słowa i gesty. Obydwa odgrywają kluczową rolę w pomaganiu dziecku w wyrażaniu uczuć, w radzeniu sobie z lękami, w rozumieniu negatywnych emocji i rozwijaniu odporności.

Bez zdolności do prawidłowej interpretacji stanów emocjonalnych dziecko może nigdy nie osiągnąć istotnej dla jakości życia inteligencji emocjonalnej.

Lęk przed niepowodzeniem

Niestety, dzieci, które dorastają w chłodnym emocjonalnie środowisku, nigdy nie rozwijają zdrowego poczucia własnej wartości. Natomiast stymulujące i kochające środowisko może zaszczepić w nich zaufanie i hart ducha.

Dziecko niekochane prawie na pewno czuje brak poczucia własnej wartości; często przejawiające się jako nieuzasadnione poczucie porażki. Wielu inteligentnych ludzi nie wykorzystuje swojego potencjału tylko dlatego, że nie byli kochani w dzieciństwie.

Toksyczne relacje

Ludzki mózg uczy się głównie poprzez rozpoznawanie skojarzeń i wzorców. W psychologii i neuronauce kognitywnej rozpoznawanie wzorców jest „procesem poznawczym dopasowującym informacje z bodźca (świata zewnętrznego) do informacji pobranych z pamięci”.

Jeśli chodzi o związki, niekochane dziecko jako dorosły będzie szukać znajomych relacji, relacji z osobami toksycznymi, niezdolnymi do okazywania uczuć.

Depresja

Depresja i lęk wynikający z doznania zaniedbania i nieuchronne komplikacje, które pojawiają się, gdy dziecko staje się dorosłe,  są powszechnie przywoływanymi objawami.

Zbytnia wrażliwość

Osoby niekochane w dzieciństwie jako dorośli muszą walczyć z intensywnym lękiem przed odrzuceniem – produktem ubocznym braku miłości. Zdanie „nie bądź taki wrażliwy” poniża je i sprawia, że jeszcze bardziej się wycofują, zranione.

Nie szczędźmy dzieciom miłości, okazujmy im uczucia, na które zasługują jak nikt inny. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za to, kim się staną, kiedy dorosną.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Zobacz także

Tu się pacjentów nie leczy, tu pozwala im się żyć jak najlepiej w tym czasie, który im pozostał

Szary Domek

Istnieje ryzyko, że zostałeś zdradzony…