Lifestyle

Jak mężczyzna odczuwa twoje emocje. Nie myśl, że mu nie zależy, on też cierpi

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. istock/TheRabbitHolePictures
 

Wiele związków rozpada się z powodu poczucia, że nasz partner nie rozumie naszych potrzeb emocjonalnych. „Powinien był się domyślić” – uważamy, sądząc, że jeśli ktoś naprawdę kocha, ma z nami wyjątkową więź, łączącą dwoje ludzi nicią niewidzialnej telepatii. Ale sprawy wyglądają inaczej, ponieważ mężczyźni i kobiety mają dwa różne systemy emocjonalne. Czy wiesz, jak mężczyzna odbiera twoje emocje?

Wyobraź sobie, że przechodzisz przez moment bardzo silnego stresu zawodowego. Kiedy wracasz do domu, potrzebujesz, żeby twój partner cię wysłuchał i wziął cię w ramiona. Kiedy jednak zaczynasz mówić o swoich problemach, on wpada w „tryb robota” i zaczyna ci mówić, co możesz zrobić, żeby zmienić sytuację.

Jesteś zdenerwowana, uważasz, że on nie rozumie, co się tobą dzieje i że nie dba o twoją sytuację. On z kolei, również jest zdenerwowany, kiedy widzi cię w takim stanie, ale nie może znaleźć idealnego sposobu, aby ci pomóc, ponieważ nawet jeśli przedstawi ci dostępne jego zdaniem rozwiązania, to ty nie spróbujesz wprowadzić ich w życie. Ten konflikt bierze swoje źródło w procesach myślowych, które są uruchamiane inaczej w mózgach mężczyzn i kobiet.

Kiedy kobieta płacze, może spowodować prawdziwy „ból mózgu” u swojego mężczyzny. Kiedy narzekałaś na swoje problemy i w twoich oczach pojawiły się łzy, twój partner czuł twoje emocjonalne cierpienie, łączył się z tobą w empatii.

Ale to poczucie uruchomiło w jego mózgu empatię poznawczą, która pozwala analizować sytuację i szukać rozwiązań, ale również pozwala postawić wyraźną granicę pomiędzy emocjami podmiotu i innych, co często uniemożliwia zanurzanie się w emocjach bliskiej osoby. Wzmacnia za to zdolność do poszukiwania rozwiązań analitycznie i poznawczo, co jest bardzo praktyczne w pragmatycznym świecie, w którym żyjemy. Gdybyśmy mogła przeskanować mózg swojego partnera, zobaczyłabyś, że gdy przedstawił on swoje rozwiązania twoich problemów udało mu się złagodzić jego ból.

Jego mózg nie zauważy już twoich emocji, ponieważ wyłączył obszar emocjonalnej empatii, szukając praktycznego rozwiązania twojego problemu za pomocą empatii poznawczej.

To, co naprawdę się dzieje na linii emocji kobieta – mężczyzna, nie jest rozbieżnością punktów widzenia, ale wykorzystaniem różnych procesów mózgu. Musimy zatem wyciągnąć wniosek, że życie emocjonalne mężczyzny nie jest mniej bogate i mniej ważne niż życie kobiety, ale że po prostu funkcjonujemy inaczej na poziomie mózgowym. Może to powodować wiele problemów w zrozumieniu, ale także może być źródłem pewnej komplementarności.


Na podstawie: nospensees.fr


Lifestyle

Co sposób, w jaki wyciskasz pastę z tubki, mówi o tobie i o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/busracavus
 

Psychologowie twierdzą, że  40% twoich działań to nie świadome decyzje, ale nawyki. To, co uważasz za nieistotne, w rzeczywistości stanowi codzienną rutynę i i ogromną część twojego życia,  może zatem ujawnić wiele o twojej osobowości i aktualnym stanie psychicznym.

Ściskasz tubkę od tyłu do przodu

Jesteś bardzo oszczędną i porządną osobą, a gdy dbasz o to, co masz, troszczysz się również o ludzi wokół ciebie. Jesteś perfekcjonistą i nie lubisz marnować niczego, więc wykorzystujesz wszystkie zasoby, które posiadasz. Jesteś przyzwyczajony do ciężkiej pracy i bardzo dobrze ją wykonujesz, co oznacza, że ​​inni mogą na tobie polegać. Twój dom jest zawsze czysty, a twoje życie jest bardzo zorganizowane.

Przyciskasz ją od środka

Jesteś realistyczną i aktywną osobą, zazwyczaj w ciągłym pośpiechu. Nie jesteś najlepiej zorganizowany, ale jeśli stoisz przed wyzwaniem, jesteś w stanie zebrać się i rozwiązać problem. Jesteś bardzo towarzyski, masz wielu przyjaciół. Wiesz, jak zrównoważyć swoje życie i jesteś emocjonalnie stabilny.

Wyciskasz od góry

Jesteś bardzo uparty i jesteś w stanie zrobić dużo, aby osiągnąć to, co chcesz i zrealizować swoje cele. Jesteś podatny na pesymizm i nie ufasz ludziom bardzo, bo przyzwyczaiłeś się polegać tylko na sobie. Jesteś wystarczająco skoncentrowany na sobie i kochasz siebie, co jest bardzo dobre, dopóki nie zaczniesz być samolubny i nie zaczniesz wykorzystywać innych do własnych celów.

Trzymasz ją w stanie nienaruszonym

Lubisz być sam, jesteś marzycielem i artystą. Czasami może się wydawać, że żyjesz w swoim własnym świecie, w swojej głowie. Jesteś wrażliwy, delikatny, niefrasobliwy, troskliwy i tolerancyjny. Jednocześnie możesz być bardzo bezpośredni i szczodry. Zawsze masz wiele przemyśleń i pomysłów i chcesz podzielić się nimi z innymi.

Po prostu wyciskasz z dowolnego miejsca

Masz zdolność postrzegania świata w innym świetle niż większość ludzi i jesteś bardzo artystyczną, twórczą duszą. Wszędzie możesz znaleźć piękno. Może być ci trudno być punktualnym i uporządkowanym przez cały czas i możesz mieć trudności z planowaniem i wykonywaniem zadań, ale jesteś bardzo optymistyczny i otwarty. Możesz jednak być podatny na częste wahania nastroju.


Na podstawie: brightside.me


Lifestyle

Jeśli ona zastanawia się, czy ci na niej jeszcze zależy, jest już za późno. Nie spodziewałeś się, prawda?

Redakcja
Redakcja
5 lipca 2018
Fot. iStock/swissmediavision

Zostałeś sam? Jesteś zdziwiony? Dlaczego? Nikt cię nie uprzedził, nikt ci nie powiedział, prawda?… Nikt nie wyjaśnił kilku podstawowych rzeczy, jak ta, że ona nigdy nie powinna się zastanawiać, czy zamierzasz kiedyś oddzwonić, odpisać, czy jesteś lojalny, czy ci jeszcze zależy. Nie powinna się martwić i gdybać o tym, w jakim momencie życia jesteś. Nie powinna mówić to skomplikowane, gdy jej przyjaciele pytają o wasz związek.

Powinna czuć się pewna, wiedzieć, że ​​zostaniesz przy niej w trudnych momentach. Nie powinna mieć wątpliwości co do tego, jak się czujesz, kiedy jest przy tobie. Powinna wiedzieć głęboko w swoim sercu, że ją kochasz, że troszczysz się o nią, że nigdy nie zrobiłbyś nic, by ją zranić. Jasne, każdy popełnia błędy, ale co innego ranić tego, kogo kochasz specjalnie, bez końca, by coś na tym zyskać. Co innego zwodzić świadomie i trzymać na emocjonalnej uwięzi, by zapewnić sobie jej miłość i przywiązanie. Pewność, ze cię nie opuści.

Nie powinna kwestionować twoich uczuć do niej. Nie powinna wątpić, czy mówisz prawdę, kiedy mówisz jej, że tęsknisz za nią i ją kochasz, i nie chciałbyś być z nikim innym niż ona. Twoja znajoma, ta, które wypisuje SMS-y po 23 ciej, to tylko koleżanka, czy ktoś bliski?

Jeśli myślisz o dziewczynie, z którą jesteś poważnie, powinieneś wyjaśnić, że jest jedyną osobą, której pragniesz. Uwolnij się od swoich historii z przeszłości. Zaangażuj się, naprawdę. Opowiedz o niej swoim bliskim. Zdefiniuj w końcu tę relację jako związek. Przestań być tchórzem.

Nie zostawiaj jej samej z tysiącem pytań, nie każ się domyślać, co masz na myśli, gdy mówisz, że jesteście w związku, ale nie planujesz wam życia, bo się boisz. Nie każ jej rozszyfrowywać twoich dziwnych, niejednoznacznych wiadomości, które mówią, że kochasz, ale właściwie to nie jesteś pewien. Że chcesz z nią być, ale nie chcesz się wiązać i nie wiesz, co dalej. Że w tej chwili niczego jej nie możesz obiecać, choć nie jesteście razem od wczoraj.

Nie powinieneś dawać jej powodu, by wątpiła, by myślała, że dla ciebie jest niewystarczająca. Jeśli nie jest pewna, czy troszczysz się o nią, nie będzie długo czekać. Znajdzie w sobie siłę, by odejść mimo całej miłości, którą dla ciebie czuje. Zrozumie, ile jest warta. I zrozumie, że kocha samą siebie. Zawsze kochała, ale przez ciebie o tym zapomniała.

Żadna kobieta nie chce być w związku, który jest jednostronny. Każdy, kto kocha, w pewnym momencie chce podzielić się tą miłością ze światem. Chce opowiedzieć o niej wszystkim swoim przyjaciołom, pokazać, jak jest szczęśliwy.

Kiedy ona zaczyna zastanawiać się, czy ci na tym zależy, jest już za późno. Już ją straciłeś. Zasługuje na kogoś, kto widzi jej wartość od samego początku. Ktoś, kto nigdy nie wzbudza w niej wątpliwości, czy jego uczucia są autentyczne

Popatrz, zostałeś sam. Nie spodziewałeś się, prawda?

*Tekst dedykujemy wszystkim kobietom, które podjęły decyzję o odejściu od swoich partnerów.


Zobacz także

Obrażają się, trzaskają drzwiami, zrywają przyjaźnie i związki, a potem spektakularnie wracają… Jak sobie radzić ze zbyt emocjonalnymi ludźmi

Letnie smaki miodów z Pasiek Rodziny Sadowskich

Nikt nie pierze tak, jak mamusia. Kiedy trzydziestolatek mieszka ciągle z matką, to wiedz, że coś się dzieje...

Nikt nie pierze tak, jak mamusia. Kiedy trzydziestolatek mieszka ciągle z matką, to wiedz, że coś się dzieje…