Go to content

Matka i córka jak dwa pasujące do siebie puzzle

Związek matki z córką jest jedną z najsilniejszych i najbardziej intymnych relacji między ludźmi. Psycholodzy podkreślają, że trudno odnaleźć w przyrodzie bliższą więź niż ta łącząca matki z ich córkami. Podobnie silnej więzi doszukacie się w świecie zabawek – przyjrzyjcie się puzzlowym układankom i relacjom pomiędzy ich elementami.

Związek pomiędzy puzzlami, jak i relacje matek z córkami w życiu społecznym, mają wiele wspólnych cech. Warto podkreślić, że w obu przypadkach fundamentalna jest świadomość wzajemnej zależności elementów oraz ich kompatybilność. Z drugiej strony, liczy się systematyczna współpraca i dążenie do uzupełniania się. Nie istnieje bowiem pełny obraz bez kompletu puzzli, tak jak nie ma poprawnego związku między ludźmi, gdy któryś z elementów relacji zawiedzie. Mało tego, o powiązania między częściami składowymi należy się stale troszczyć, wymagają one wysiłku i stałej pracy oraz motywacji do doskonalenia się. Nikt nie chce, by relacja międzyludzka rozsypała się
niepostrzeżenie niczym strącona ze stołu układanka z puzzli.

Wspomnieliśmy już, że nad relacją musimy systematycznie pracować i można mieć wrażenie, że ów wysiłek nigdy nie ma końca… Przekonajcie się jak działa to na przykładzie puzzli Unlimited Fit Technology (UFT) marki Trefl Prime. Zapytacie, w jaki sposób produkty UFT odzwierciedlają relacje między ludźmi. Otóż UFT chyba najbardziej spośród układanek przypominają właśnie związki tworzone przez ludzi, bowiem UFT to niekończące się układanie! Są zatem analogią do relacji matek z córkami – należy je pielęgnować przez całe życie.

Większość fanów puzzli stwierdzi, że przecież zestawy składają się ze ściśle określonej liczby elementów, a więc kompletowanie kiedyś jednak się kończy. Słusznie. Faktycznie układanki mają z góry znaną liczbę części składowych i tego żadna technologia nie zmieni. Jest tu jednak jeszcze jeden ciekawy fakt do uwzględnienia – puzzle Trefl Prime UFT można ze sobą łatwo łączyć w większe kompozycje. I w tym względzie na pewno przypominają relacje pomiędzy ludźmi. Spróbujcie w praktyce ułożyć kilka zestawów puzzli UFT, a dokładnie poczujecie jak można osiągnąć efekt niekończącego się układania, a następnie zastanówcie się czy nie jest podobnie z Waszymi związkami z mamą lub córką.

Puzzle Trefl Prime UFT to prawdziwa gratka dla puzzlomianiaczek wyróżniających się wysokim poziomem kreatywności i dysponujących znaczną przestrzenią do układania! Wszystkie zwolenniczki jogi, kotów oraz pysznej kawy zachęcamy do układania zestawów z serii Yoga, Cats & Coffee, a wielbicielkom egzotycznych widoków polecamy serię Aerial Mindblow i Wanderlust. Skompletujcie układanki, a następnie połączcie je według własnego pomysłu. UFT są wykonane z najgrubszej tektury i posiadają specjalne, nieregularne kształty. Dzięki temu układanki możecie swobodnie obracać i bez obaw przenosić, a nawet rolować gotowy fragment lub cały obraz. Zapewniamy, że Wasz trud włożony w budowę więzi pomiędzy elementami układanki nie pójdzie na marne. Mamy nadzieję, że obrazy zainspirują Was do wspólnego wyjazdu, treningu jogi, wypicia pysznej kawy. Pomyślcie o tym! Puzzle Trefl Prime przypominają świat ludzkich relacji i emocji. Puzzle pozwolą Wam spędzić razem mnóstwo czasu i przyjrzeć się lepiej naturze wzajemnych relacji.

Polecamy Waszej uwadze także inny rodzaj puzzli – puzzle drewniane Wood Craft Origin marki Trefl. W czym przypominają one więzi międzyludzkie? Otóż wyróżnia je wysoka jakość wykonania i szlachetny materiał, z którego są produkowane – bardzo trwałe włókna drzewne. Wierzymy, że są tak trwałe jak związki pomiędzy kochającymi się osobami. Przekonajcie się, że Wood Craft Origin to nie tylko układanki o wysokiej jakości wykonania, ale i trudniejszym sposobie kompletowania! Gdzie ukryte jest wyzwanie? Wood Craft Origin nie są tak łatwe w układaniu jak w przypadku klasycznych zestawów z tektury, bowiem charakterystyczną ich cechą jest nadzwyczaj nieregularna krawędź
poszczególnych puzzli w połączeniu z ich fantazyjnymi kształtami.

Puzzle Wood Craft Origin występują w wersji 500+1 i 1000 elementów, ale niezależnie od tego, na jaki zestaw się zdecydujecie, to możecie liczyć na prawdziwą ucztę! Weźcie pod uwagę, że im większy zestaw wybierzecie, tym więcej spędzicie czasu na doskonaleniu zespołowej współpracy. Pamiętajcie, że puzzle wspierają rozwój miękkich umiejętności i kompetencji społecznych takich jak kooperacja i komunikacja interpersonalna. W zestawach znajdziecie nie tylko puzzle o tradycyjnych kształtach, ale również elementy w kształcie symbolicznych figurek. Uwierzcie nam na słowo – będziecie estetycznie zachwycone! Wood Craft Origin to puzzle drewniane, które odpowiadają nie tylko na
potrzeby wymagających estetek, ale również osób kierujących się w życiu postawą proekologiczną. Dzięki nim rozwiniecie kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, a także poddacie pamięć wymagającemu treningowi. Przede wszystkim jednak spędzicie razem mnóstwo bezcennych chwil! Sięgnijcie po latające kolorowe balony lub udajcie się na spacer po Central Parku. Skompletujcie obrazy, które wyrażają więcej niż 1000 wypowiedzianych słów. Niech obecność drugiego człowieka będzie źródłem Waszej radości. Bądźcie jak puzzle – zawsze blisko siebie! Wszystkim mamom i córkom życzymy cierpliwego budowania wzajemnych relacji!