Lifestyle

Masz dosyć stania w miejscu? Chcesz ruszyć do przodu? Zrób to małymi kroczkami

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
4 sierpnia 2016
Fot. iStock/pixdeluxe
 

Czego się boimy? Bywa, że tego, iż inni będą daleko przed nam podczas, gdy my będziemy stać w miejscu. Znajomi, koledzy, przyjaciele będą się realizować, osiągać cele, o których mówili kilka lat wcześniej, a my będziemy mieć poczucie stagnacji, tego, że w naszym życiu nic się nie zmienia, że wszystkie plany, nadal są dla nas tak odległe, jak 10 lat wcześniej, kiedy zaczynaliśmy o nich myśleć.

Nie chcesz obudzić się pewnego dnia z poczuciem, że zmarnowałaś kawał czasu? Że zamiast korzystać z  życia, z własnych możliwości, przełamywać swoje ograniczenia, ty tkwiłaś cały czas tu, gdzie byłaś jeszcze kilka lat wcześniej.

Uwierz, nie trzeba robić rewolucji w swoim życiu, nie trzeba sięgać po najwyższe cele, wystarczy małymi kroczkami rozwijać się, pozwolić sobie na ten rozwój, by osiągać to, co sobie postanowiłaś.

Poznawaj nowych ludzi, przyjaźnij się z nimi, rozmawiaj i słuchaj, co oni mają do powiedzenia. To poszerza twój światopogląd, otwiera głowę na nowe, ludzie naprawdę inspirować do działania.

Czytaj – nie tylko pobieżnie kilka pierwszy zdań artykułu, czy początek książki, którą za chwilę rzucisz w kąt. Czytaj, jak najwięcej, bo to, co piszą inni może zmienić twoje myślenie, może zmienić sposób podejścia do wielu spraw.

Słuchaj swoich wątpliwości i zadawaj sobie pytania, jak je możesz pokonać z czego one wynikają. To między innymi dzięki wątpliwościom i pracy nad ich rozwianiem rozwijamy się.

Bądź gotów żyć nie tak, jak inni, ale tak, jak ty chcesz.

Nauczyć się gotować rzeczy, które uwielbiasz jeść, zamiast zamawiać je z knajpy, to ci pokaże, że nie jesteś gorsza, słabsza od innych, że też potrafisz.

Naucz się planować swoje wydatki, panować nad własnym budżetem. W ten sposób poczujesz się odpowiedzialna za finanse, a one przestaną cię w końcu ograniczać. Już nie powiesz – „nie stać mnie”, bo będziesz umiała tak zarządzać swoimi pieniędzmi, że na rzeczy, na których ci zależy, będzie cię stać.

Skupiaj się na doprowadzeniu jednej rzeczy do końca, nawet wtedy, gdy jest to dla ciebie bardzo trudne. Pokonywanie słabości, walka z samym sobą poprzez skupienie się na takim zdaniu sprawia, że czujesz się silniejsza, że myślisz: „Kurde, uff, udało się, nie poddałam się” i nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych.

Przyznawaj się do błędów. Nie jest sztuką udawanie, że ich nie ma. Prawdziwą wartością jest przyznanie się do nich i dążenie do ich naprawienia.

Zrób porządek wokół siebie. Wyrzuć wszystko to, co jest ci niepotrzebne – zaczynając od ubrań, przez to, co znajduje się w twoim najbliższym otoczeniu, a czego nie używasz od wielu lat. Naprawdę sprzątając przestrzeń wokół siebie łatwiej uporządkować swoje życie.

Zrób listę rzeczy, które lubisz w swoim życiu i listę tych, których nie lubisz, co cenisz, a czego nie, do czego masz predyspozycje, i rzeczy, do których wiesz, że się nie nadajesz. Warto przyglądać się sobie, ustawić swoje priorytety co jakiś czas, to fundament dostrzegania zmian, które w nas zachodzą i podążania za nimi.

Zastanów się, co jest motywem przewodnim w twoim życiu i czy na pewno to jest to, na czym ci zależy, czy prowadzi się w słuszną stronę. Pomyśl nad tym, wyobraź sobie swoją dalszą drogę i zdecyduje, czy właśnie nią chcesz iść.

Boisz się rutyny, uczyń z niej swoją siłę, niech ona składająca się z konkretnych działań doprowadzi cię tam, gdzie chcesz. Z rutyny też można zrobić odpowiedni użytek.

Nie pozwól, aby twoje życie było tylko serią bezmyślnych przypadków, które miło, że się zdarzyły, ale ty nie wyciągnęłaś z nich żadnych wniosków.

Zaczynaj od nowa tyle razy, ile trzeba. Nie wstydź się porażek, błędów. Pamiętaj, że nie popełnia ich ten, który nic nie robi. Spytaj siebie, czy lepiej mieć w sobie odwagę próbować i czynić coś lepszym, czy poddać się ze strachu przed tym, że może się nie udać?

Zobacz, jak niewiele trzeba. Jak drobne zmiany w twoim życiu mogą pozytywnie wpłynąć na twoje działania, na ciebie samą. To nie wymaga wysiłku, a nawet jakiejś dużej ilości czasu. Warto spróbować ruszyć z miejsca, w końcu po co marnować czas, który został nam dany.


Lifestyle

Nieważne co założysz, ważne byś czuła się dobrze

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
4 sierpnia 2016
Fot. iStock/Chris Bernard Photography Inc.
 

Ile raz słyszałaś co wolno ci założyć, a czego kategorycznie musisz unikać? Bo na to jesteś za gruba, na to za chuda, a do tego twoje cycki mają nieodpowiedni rozmiar. Nic dziwnego, że większość z nas nie uważa siebie za piękne. Gdyby choć raz zamiast „nie zakładaj tego”, usłyszeć „najważniejsze, że ty czujesz się w tym piękna” nasze podejście do ubierania znacząco by się zmieniło.

#WeWearWhatWeWant

Jako kobiety jesteśmy zarzucane sztywnymi regułami. A przecież zasady są po to, żeby je łamać! Przy okazji dbając o siebie i swoje samopoczucie. Z tego samego założenia wyszła dwudziestotrzyletnia blogerka plus size Simone Mariposa. Simone była zmęczona słuchaniem, że nie może wyjść na plażę w dwuczęściowym stroju kąpielowym, bo jest na to po prostu za gruba. I tak oto pojawił się najważniejszy dla krągłych kobiet hashtag w sieci – #WeWearWhatWeWant (nosimy to co chcemy).  –Każda dziewczyna plus size musi znosić potworną krytykę za to, jak wygląda i jak się ubiera. Koniec z tym! Przestańcie sprawiać, że pokazywanie skóry jest nieakceptowalne. Nasza szafa to nasza sprawa! – napisała na swoim blogu Simone.  A to, co zaczęło się dziać po wrzuceniu pierwszego zdjęcia przez blogerkę, przerosło wszelkie oczekiwania. Tysiące polubień, a do tego kobiety, które zaczęły publikować swoje zdjęcia w ciuchach, których teoretycznie nie powinny nosić. Może to początek czegoś dobrego?

Akceptacja siebie 

Doskonale wiem, jak to jest wysłuchiwać kazań na temat tego co wolno a czego nie. Bo wolno przede wszystkim strój wzorowany na habit, zakrywający każdy centymetr ciała. Nikt nie pomyśli o tym, że przy większym biuście najlepszy jest dekolt w kształcie litery V, a jeżeli kochamy swoje nogi powinnyśmy je pokazywać. Kilka tygodni temu kupiłam sukienkę, która może nie do końca pasuje do mojej figury. Miłość jest ślepa i nie widzi przeszkód. Po powrocie do domu przedstawiłam swoją nową zdobycz Ukochanemu. Widziałam, że nie jest do końca zachwycony moim wyborem, pomimo pięknego zamka z tyłu. I wtedy mnie zatkało. –Kochanie, nie podoba ci się, co?Po pierwsze we wszystkim wyglądasz pięknie, a po drugie najważniejsze, że ty czujesz się w tym dobrze.  Przyzwyczajona do fali krytyki za nieodpowiedni ciuch, aż uroniłam łzę. Bo miał rację, najważniejsze to zaakceptować siebie i czuć się dobrze we własnym ciele.

  In no part of this world would this outfit or these pictures be considered „flattering”. My legs peppered with cellulite, my big arms exposed, my silhouette clung to, the rolls of my side are visible, and the biggest crime of all, my belly outline is visible!!! We have been taught that everything we wear must somehow showcase our body in such a way that meets some sort of „curvy in the right places”, smooth, and firm ideal. That if somehow our bodies look and feel free or different that they do not deserve to be seen. That the real us is too much, that it’s not beautiful. And I wish I could just come out and say, well FUCK FLATTERING!!! And I mean it’s true, but it’s not that easy. We showcase our bodies in unrealistic ways. We photoshop them, we twist and contort them, we stuff them into glorified meat casings that makes us look like stuffed sausages. As if if we are smooth and shaped right we will somehow deserve to be taken seriously, to exist, to be valued, to be noticed. Well I don’t know about you, but even as a stuffed sausage I’m still pretty darn big at over 300lbs. And omg now I’m just big and uncomfortable. And while there is nothing wrong with using shapwear, we also aren’t obligated too. And honestly, while I still struggle with trying to smooth and shape my body and only seeing that as beautiful, I’ve also noticed that when a woman owns it, owns all her curves, even the ones that make her belly look like it has a crater in it, even the ones that dimple her legs, even the ones that roll down her back, I can’t stop looking. Looking at her beauty. Admiring her uniqueness. Seeing the magnificent strength and power she radiates. I see the freedom and celebrate it. It’s a lovely, breathtaking thing really. And I can’t help but ask, why keep playing this game of stuffing and smoothing, maybe I’m missing out on some of the most magnificent beauty there is, being comfortable and free in my own skin. So as my friend and inspiration, @honorcurves constantly challenges us to do, I’ll honor every single curve without shame today. #bodypositive #honormycurves #curves #curvy #vbo #bopo #effyourbeautystandards #louisville #takingupspace #nobs #bigandblunt   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Melissa (@yourstruelymelly)

Lustro i ty 

W książce Slow Sex. Uwolnij miłość. Hanny Rydlewskiej i Marty Niedźwieckiej znalazłam ćwiczenie, które powinna wykonać każda kobieta. To właśnie fragment o samoświadomości i kochaniu siebie samej zapadł mi w pamięci bardziej niż wszelkie porady dotyczące seksu. Wszystko, co trzeba zrobić to stanąć przed lustrem i patrząc na nagą siebie dotykać powoli każdej części swojego ciała mówiąc, co o niej myślisz. Zupełnie szczerze, bez żadnych zahamowań i zważania na to, co mówią ludzie. Wyniki tego eksperymentu mogą cię naprawdę zaskoczyć. Nigdy nie myślałam, że patrząc na siebie w lustrze, będę potrafiła odnaleźć w sobie tyle odwagi, by szczerze powiedzieć jak bardzo nienawidzę swojego brzucha, ale za to jak bardzo kocham talię. I wiecie co? Wypowiedzenie tego wszystkiego na głos było najlepszą terapią. Słowa nagle uwolniły kompleksy, które tyle lat skrywałam przed całym światem. Takie ćwiczenie powinno być obowiązkiem dla każdej z nas! A gdy zrobisz to już sama, poproś o pomoc swojego partnera, niech on szczerze powie, co myśli o każdej części twojego ciała. Będziesz naprawdę zaskoczona.

Paski, szorty i spódniczki 

Każda z nas nasłuchała się wystarczająco dużo na temat swojego wyglądu. Pora przejść do momentu, w którym najważniejsza jesteś ty sama. Nie to, co mówią inni. Jeżeli masz ochotę założyć krótką, rozkloszowaną spódniczkę – zakładaj! Bluzka w paski? Oczywiście! Tylko pamiętaj, żeby dodać odrobinę głębokiej czerwieni na usta! No i kto to widział, żeby latem nie zakładać szortów?! 90% z nas ma cellulit, to całkiem normalne. Może przyzwyczajenie się do nowego podejścia będzie dość trudne i zajmie ci trochę czasu, ale warto. Naprawdę! Najważniejsze jest to, w czym ty czujesz się dobrze. I nieważne, jaki kolor czy krój ma ciuch, to tylko dodatek, który podkreśla twoją osobowość. Dlatego daj sobie trochę luzu i uwolnij prawdziwą siebie!


Lifestyle

Podsumowanie akcji „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Redakcja
Redakcja
4 sierpnia 2016
Fot. iStock / wundervisuals

Nie spieszy się, nie znika nagle, nie krzywdzi i uczy wzajemności… i jeszcze długo możnaby wymieniać, jaka naprawdę jest prawdziwa przyjaźń – bo dla każdego nieco odmienna. Serdecznie dziękujemy wam za to, że byliście z nami. Że podjęliście wyzwanie – bardzo trudne wyzwanie, pokazania swoim dzieciom skarbów prawdziwej przyjaźni.

Dlatego z ogromną przyjemnością ogłaszamy zwycięzców naszej akcji – i wszystkim gratulujemy włożonej pracy i wspólnie spędzonego z dziećmi czasu!

Laureaci:

Iza Steffens
Kasia Cieśluk
Patrycja Tomaszewska 

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 11.08.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.


Zobacz także

Kiedy mężczyźni parodiują kobiety, efekt musi być oszałamiający. Genialne!

Skandal w Sejmie. O pigułce znowu chce się decydować bez nas, kobiet

Perfumowy savoir-vivre: Czy używać ich na włosy? Czy dawać w prezencie?