Lifestyle

Marzycie o białych świętach? Sprawdźcie co na to prognoza pogody…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
 

No, jak to tak, bez śniegu w Wigilię? Gdzie świąteczna, bajkowa atmosfera, gdzie romantyczny, biały puch, kiedy w radio od trzech tygodni leci już „Last Christmas”…? Nie martwcie się. Zdaniem synoptyków portalu tvnmeteo.pl, zima przyjdzie, a śnieg mają zaobserwować już dziś mieszkańcy wschodniej Polski.

Od jutra (19.12) białe zimno przykryje Mazury, Sulwalszczyznę i centrum naszego kraju i będzie można wczuć się trochę bardziej w bożonarodzeniowy klimat.  Nie na długo, bo ten śnieg nie będzie trwały. Ale jeśli chodzi o okres 24-26 grudnia, to na dzień przed Wigilią Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który może (ale nie musi) przynieść kolejne opady śniegu. Niestety, już pierwszego dnia świąt zanotujemy wzrost temperatur, więc – co nam napada, zacznie się powoli topić.

Zgodnie z informacjami portalu AccuWeather białe płatki w święta mogą ujrzeć mieszkańcy Warszawy (26 grudnia), w Kielcach, Krakowie, Lublinie i Łodzi.  Śnieżnego puchu w całym kraju przybędzie natomiast w sylwestrową noc (jest na to aż 64 procent szans) i 1 stycznia, kiedy już naprawdę porządnie popada.

Pamiętajcie, że to tylko prognozy, a pogoda nie raz spłatała nam figla. Pozostaje nam tylko wierzyć w magię świąt i świąteczny cud.

Let it snow!


Na podstawie: tvnmeteotvn24.pl

 


Lifestyle

Antonina i Marek Kondratowie spodziewają się dziecka. Aktor potwierdził doniesienia plotkarskich portali

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 grudnia 2017
Fot. Screen/Youtube/ Top 24h News
 

To pierwsze dziecko 29 -letniej Antoniny i 67- letniego aktora. Marek Kondrat ma z poprzedniego małżeństwa dwóch synów, z którymi pracuje (wspólnie z obecną żoną) w rodzinnej firmie. 

Para pobrała się dwa lata temu, podczas skromnej i skrzętnie ukrywanej przed prasą uroczystości w Krakowie. Obecnie spodziewają dziecka, które ma przyjść na świat wiosną 2018 roku.

Marek Kondrat zdecydował się poinformować o tym radosnym wydarzeniu na Facebooku, po tym, jak plotkarska prasa opublikowała tę informację jako „sensacyjny news”:

„Szanowni Państwo, z radością potwierdzamy dzisiejsze doniesienia prasowe – tak, spodziewamy się dziecka. Nie zamierzamy jednak czynić z tego sprawy publicznej i bardzo prosimy wszystkie media o uszanowanie naszej prywatności. Antonina i Marek Kondratowie.”.

Przyszłym rodzicom mocno gratulujemy i życzymy spokojnego oczekiwania na potomka, z dala od ciekawskich fotoreporterów, zastanawiających się „czy już widać”…Lifestyle

Cała prawda na temat związku ze starszym facetem. Jest sporo „ale”…

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
18 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Na związki z dużą różnicą wieku wciąż patrzy się przez pryzmat różnych stereotypów. Miłość? Nonsens. Ona najprawdopodobniej szuka bogatego faceta, który dorobił się już własnego mieszkania i samochodu lub próbuje wypełnić pustkę w sercu z powodu braku ojca w dzieciństwie. A on? Po prostu ma kryzys wieku średniego i ogląda się za młodszymi, atrakcyjnymi kobietami. Łatwo taką poderwać – nie ma przecież wysokich wymagań. Jak jest w rzeczywistości?

Od siedmiu lat jestem w związku z dużo starszym facetem. Może nie dzieli nas aż 38 lat, jak Marka Kondrata i jego żonę Antoninę, ale też sporo. Sama często spotykam się z krytyką, gdy ludzie dowiadują się, ile lat ma mój partner, dlatego nie dziwi mnie, że tak wielkie poruszenie wzbudziła informacja o ciąży Antoniny Kondrat, córki Grzegorza Turnaua.

Kiedy on chodził do liceum, ja dopiero przyszłam na świat. Kiedy on brał swój pierwszy ślub, ja miałam pasowanie na ucznia. Niecałe dwadzieścia lat to całkiem spora różnica, prawda? Wpadliśmy na siebie tuż po moim rozwodzie. Oboje mieliśmy podobny bagaż doświadczeń. Rozwód i dzieci z poprzedniego związku. Tylko co z tego, skoro wychowaliśmy się w kompletnie różnych czasach?

Ile kłótni o drobnostki mieliśmy przez te siedem lat, to tylko my wiemy. Ile awantur o sprawy ważne, kluczowe, a wynikających z różnych, wpojonych w dzieciństwie wartości… Po tym czasie mogę z całą pewnością stwierdzić, że związki z dużą różnicą wieku mają szansę przetrwać tylko wtedy, gdy nie brakuje dwóch rzeczy – miłości i pokory. Dobrze też, gdy są chęci do nauki. Bo nieprawdą jest, że tylko młodszy uczy się od starszego.

Gdybym teraz mogła cofnąć się w czasie i jeszcze raz zdecydować, czy chcę pchać się w związek z dużo starszym facetem, zrobiłabym to samo. Teraz jednak wiem, że obok całej masy plusów, jest również wiele minusów.

Co powinny wiedzieć wszystkie kobiety, które decydują się na taki związek?

Czytaj dalej

Zobacz także

Szukasz dobrego męża? Nie przymykaj oczu na pewne sygnały w jego zachowaniu…

Jak przetrwać rodzinne spotkania? Może odpuść sobie asertywną komunikację i przyznaj rozmówcy rację, dla świętego spokoju

O sile dotyku. 7 powodów, by jak najczęściej się przytulać