Lifestyle

Małgorzata Rozenek – Majdan pokazała zdjęcie z wakacji. Jak zwykle kontrowersyjnie

Redakcja
Redakcja
19 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /https://www.instagram.com/p/BlXr2P5FIba/?hl=pl&taken-by=m_rozenek>Zm_rozenek
 

Prezenterka i celebrytka wybrała się razme z mężem i dziećmi na urlop i dokumentuje to wydarzenie na Instagramie. Pośród zdjęć ukazujących piękną okolicę, możecie też zobaczyć poratet nienagannej sylwetki Perfekcyjnej Pani Domu, w kostiumie kąpielowym.

Majdanowie pojechali na wspólne wakacje do Hiszpanii. W mediach można znaleźć informację, że za pobyt w luksusowym apartamencie mogli zapłacić sporo (jedna noc w hotelu kosztuje ok 1700zł od osoby). Internauci komentują jednak głównie fotografię przedstawiającą samą Małgosię  – raczej jej kształy – od tyłu. Jedni zachwycają się nanaganną figurą, inni krytykują ją za to, że pokazuje zbyt wiele. Jak zwykle, nie zabrakło głosów, że „matce nie przystoi” :D.

My życzymy miłego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Widoki na zdjeciach Małgosi zapierają dech w piersi!

 


Lifestyle

Większość mężczyzn uważa, że jest mądrzejsza od innych – mówią naukowcy. My wiedziałyśmy o tym wcześniej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 lipca 2018
Fot. iStock/eclipse_images
 

Jeśli mielibyśmy się posłużyć wykresem, większość cech, takich jak wzrost lub wysokość naszej inteligencji, jest rozłożona zgodnie z krzywą w kształcie dzwonu. Zakładamy, że około połowa z nas przekroczy średnie wartości i około połowa osiągnie wynik nieco niższy niż średnia. Ale panowie i tak wiedzą swoje. Zdaniem badaczy, większość mężczyzn (71% ankietowanych) twierdzi, że ich inteligencja jest ponadprzeciętna.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Advances in Physiology Education, przeprowadzono wśród studentów. Inspiracją dla tego przedsięwzięcia były doświadczenia jednej z badaczek, która pracowała na uniwerytecie jako doradca akademicki. Zauważyła ona, że wśród większości kobiet, które zwracały się do niej po poradę przeważał lęk o to, że okażą się one mniej inteligentne od innych i nie dadzą sobie rady,  podczas gdy mężczyźni nie mieli takich obaw.

Wyniki są jednoznaczne. Ogółem, 71 procent panów uważało, że są w najmądrzejszej w swojej grupie studenckiej.  Sugeruje to, że studenci szkół wyższych w całości przeceniają własną inteligencję w porównaniu do swoich koleżanek z klasy. Panowie byli również o wiele częściej niż panie skłonni zaryzykowac stwierdzenie, że są mądrzejsi od osoby, z którą współpracują przy wspólnych projektach, niezależnie od tego, czy ich partnerami są mężczyźni czy kobiety. Panie wykazywały się tu o wiele większą skromnością i pokorą (prawdopodobnie bezpodstawnie).

Eksperci byli zaskoczeni tym, że kobiety znacznie częściej niż mężczyźni nie doceniają własnej inteligencji. Nas te wyniki nie dziwią. Od dawna obserwujemy arogancję niektórych panówm którzy inteligencją nie grzeszą i brak wiary w siebie u pań z dużym IQ i mnóstwem umiejętności, o których ich partnerzy mogliby jedynie pomarzyć.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle

Kilka najbardziej charakterystycznych sygnałów, które świadczą, że twój partner cię kontroluje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 lipca 2018
fot. iStock/ SvetaZi

Bardzo często przegapiamy moment, kiedy partner zaczyna nas osaczać i ograniczać. Jasne, że każdy lubi, gdy druga osoba wykazuje zainteresowanie naszym życiem, jest opiekuńcza, gdy jesteśmy zakochani jest to nawet niezwykle urocze. Powinniśmy jednak dostrzec różnicę między troską o nas a kontrolowaniem, które sygnalizuje niską samoocenę i brak poczucia bezpieczeństwa, staje się przyczyną zazdrości, przemocy i braku zaufania wobec ciebie.

Kilka najbardziej charakterystycznych sygnałów, które świadczą, że twój partner cię kontroluje

Nie uwzględnia twojej opinii

Twój partner zaprasza cię na kolację i chociaż robi ci tym samym niespodziankę, to jednak nigdy nie konsultuje z tobą wyboru miejsca czy nawet dań, które zamawia wcześniej. Podobnie jest z wyjściem do kina, teatru – zawsze on decyduje.

Czasami taka postawa może być wynikiem wychowania – on uważa, że mężczyzna musi opiekować się kobietą, także za nią decydując. Jeśli sprawia ci to dyskomfort, porozmawiaj o tym. Czasami rozmowa wystarczy, gorzej, gdy partner pozostaje przy szowinistycznych poglądach.

Kwestionuje, kiedy, z kim i gdzie się spotykasz

Wychodzisz z przyjaciółkami, a on dzwoni do ciebie co godzinę, wysyła SMS-y, o której po ciebie przyjechać. Czasami podjeżdża, żeby z ulicy sprawdzić, czy faktycznie jesteś tam, gdzie powiedziałaś.

I choć może wydawać ci się to nieszkodliwe, to jednak nie jest zdrowe zachowanie. Twój partner to pewna część twojego życia, a nie całość. Jasne, że mówisz mu, z kim spędzasz czas, ale to nie znaczy, że musisz wyjaśniać mu więcej niż chcesz.

Krytykuje cię

Nie jest to jednak krytyka, dzięki której możesz stać się lepszym człowiekiem. Mowa o tej destrukcyjnej, która jest charakterystyczna dla „kontrolfrików”. W ten sposób oni poprawiają swoje samopoczucie – krzywdząc ludzi ciebie. Na czym polega taka krytyka? Jeśli zauważysz komentarze, przez które źle się czujesz, które pomniejszają twój sukces, krytykują twój wygląd nieustannie – nie pozwól sobie na to. Postaw się, bo nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz wątpić w swoją wartość. Nikt na coś takiego nie zasłużył.

Nie ceni twojej prywatności

Kolejny sygnał, który powinien cię zaniepokoić, to nieustanna potrzeba sprawdzania twojego telefonu, komputera i czy prywatnych rzeczy, by sprawdzić czy nie kłamiesz

Znam przypadki, kiedy taki facet nie pozwalał swojej żonie zamknąć się w łazience! Mówił, że to z miłości, a w rzeczywistości sprawdzał, czy nie rozmawia z kimś za drzwiami przez telefon, nie wysyła wiadomości. Jedyne, co możesz zrobić, to postawić granice i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Nie lubi twoich przyjaciół i rodziny

Jeśli twój partner jest typem kontrolującym, prędzej czy później (a raczej wcześniej) będzie chciał, żebyś poświęcała mu 100% swojej uwagi. Pamiętaj, że ludzie z silną tendencją do kontrolowania mają problem z samooceną, dlatego chcą, byś skupiał się na nich, by w kimś innym nie dostrzegał kogoś lepszego. Dlatego najpierw odcinają cię od twojego naturalnego otoczenia. Zaczyna się od drobnych negatywnych komentarzy na temat twoich przyjaciół i rodziny. Wykazują swoją niechęć i arogancję podczas spotkań, aż chcąc uniknąć konfliktów ograniczasz ten kontakt. Tymczasem rodzina i przyjaciele są niezbędni dla zdrowego, zrównoważonego życia. Wszyscy potrzebujemy tych relacji, ponieważ jesteśmy istotami społecznymi.

Pewnie, możesz nie lubić niektórych osób z kręgu twojego partnera, a twój partner nie musi dogadać się ze wszystkimi twoimi przyjaciółmi, nie powinno to jednak doprowadzić do zerwanie z nimi kontaktu.

Zwróć uwagę na to, czy twój partner cię kontroluje. To może wiele o nim powiedzieć. A może jesteś w związku, w którym on już dawno przekroczył twoje granice. Zapamiętaj – to nie jest naturalne, masz prawo się temu przeciwstawić i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.


Zobacz także

Tracę kilogramy. Młodnieję, bo uelastycznia mi się skóra, poprawiają włosy i paznokcie. I mam znów tyle energii! Chce mi się żyć, śmiać!

Zimno za oknem? Poznaj propozycje filmowe, które rozgrzeją Ciebie i Twojego ukochanego tej zimy

Nierówność płci, czyli co się stanie, jeśli kobieta i mężczyzna zamienią się nazwiskami i obowiązkami w pracy