Lifestyle

Magia codzienna, czyli dlaczego trzymasz w portfelu zdjęcie ukochanej osoby

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 maja 2017
Fot. iStock/yulkapopkova
 

Trzymacie w portfelu zdjęcie ukochanej osoby? Albo kosmyk jej włosów zamknięty z naszyjnikowej zawieszce? Kładąc się spać, gdzieś daleko od partnera przytulacie do siebie jego bluzę, żeby czuć jego zapach? Jeśli takie zachowania są wam znane, z pewnością doceniacie znaczenie tych drobnych, bardzo osobistych rytuałów. Ale czy wiecie skąd one się właściwie biorą?

Nasze rytuały mają na celu przywrócenie utraconego komfortu psychicznego. Chcemy pozbyć się lub złagodzić negatywne emocje: tęsknotę, ból po stracie, zazdrość, nienawiść, strach. Antropolodzy uważają, że w takich przypadkach kierują nami dwa prawa tzw. myślenia magicznego: prawo podobieństwa i prawo styczności.

Zgodnie z prawem podobieństwa, przedmioty, rzeczy, które są do siebie podobne mają te same właściwości – zdjęcie, obraz lub rysunek przedstawiający jakąś osobę zawiera dla nas jej istotę, „ducha”. Stąd nosząc przy sobie podobiznę partnera, prawie czujemy jego obecność.

Prawo styczności zakłada, że kontakt fizyczny z jakimś przedmiotem bądź ubraniem skutkuje wymianą „esencji”. Jest to rodzaj tzw. „pozytywnego skażenia”. Stąd ubrania i przedmioty noszone/dotykane przez ukochaną osobę w sytuacji trudnej mogą dać nam poczucie, że jest ona blisko nas.

Jak u Was z myśleniem magicznym? 🙂 Często zmieniacie zdjęcia w portfelu? 😉


Na podstawie tekstu Alekandry Niemyjskiej „Magia na co dzień”, Charaktery, nr 11/listopad 2016


Lifestyle

Kinga Rusin założyła najmodniejszą spódnicę tej wiosny. Wygląda romantycznie, uroczo i dziewczęco

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
15 maja 2017
Fot. Screen Instagram/ kingarusin
 

Moda na plisy zagościła na dobre. Jeśli w zeszłym roku nie przekonałaś się do nich, bo kojarzyły ci się z akademiami i zakończeniem roku szkolnego, tej wiosny powinnaś to zmienić. Co powiesz na spódnicę w białym kolorze? Jest to jeden z najmodniejszych odcieni w tym sezonie. Kinga Rusin ostatnio ją założyła i pochwaliła się zdjęciem na Instagramie. Efekt? Wygląda dziewczęco, uroczo i romantycznie.

Dziennikarka postawiła na total look. Wybrała spódnicę midi, do tego założyła białą, lekką bluzkę i bomberkę. Dziewczyny w komentarzach nie kryły swojego zachwytu. „Bardzo stylowo”, „piękna stylizacja”, „cudnie i dziewczęco”. Po reakcji użytkowniczek widać, że spódnica podbiła ich serca, a plisy pojawią się tej wiosny na ulicy. Pod zdjęciem Kinga umieściła opis, w którym wyznała, że nie patrzy na metki, dlatego nie napisała skąd pochodzi jej spódnica. Dodała także, że: „Zakładam po prostu to, co mi się podoba”. I jak widać, dobrze jej to wychodzi:)

 

Jak nosić białą spódnicę

Wybierając taką spódnicę nie martw się, że będziesz musiała wymieniać garderobę. Możesz do niej dobrać wiele rzeczy i łączyć z górą w każdym kolorze. Możesz do niej dobrać bomberkę, parkę, marynarkę – nawet taką w męskim stylu. Świetnie będzie wyglądać, jeśli założysz dopasowany golf. To samo jest z butami – pełna dowolność, możesz zachować swój styl. Martensy będą wyglądać równie dobrze, jak szpilki.

Gdzie ją kupić

W Mohito można znaleźć białą spódnicę plisowaną z tiulu w cenie 139,99 zł. W pasie jest gumka, dzięki czemu możesz ją nosić w pasie lub na biodrach. W Sinsay cena spódnicy mini wynosi 59,99 zł. Only posiada w swoim asortymencie spódnicę w cenie 159 zł. W Sisley za taką spódnicę zapłacimy 499,00 zł.


Lifestyle

Najnowsze badania wykazały, że dieta bezglutenowa może doprowadzić do chorób serca u osób zdrowych

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
15 maja 2017
Fot. iStock/webphotographeer

Dieta bezglutenowa to dieta, która chorym może pomóc w polepszeniu jakości życia, ale osobom zdrowym może ją znacznie obniżyć. Moda na nią zapanowała po tym, jak gwiazdy dostrzegły, że można na niej sporo schudnąć. I choć jak najbardziej wskazane jest, aby osoby z nietolerancją glutenu z niego zrezygnowały, tak osoby zdrowe nie powinny tego robić. Według ostatnich badań jedyne, co mogą na tym stracić, to zdrowie.

Gluten z diety powinny wyeliminować jedynie osoby, które cierpią na celiakię lub mają na niego alergię. U osób zdrowych odrzucenie produktów zbożowych może doprowadzić do wystąpienia chorób serca. Jest to wynik badań przeprowadzonych na grupie 100 tys. ochotników przez Centrum Medyczne Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Wnioski zostały opublikowane w British Journal Medical.

Okazuje się, że organizm u osób zdrowych, pozbawiony cennych składników, może zareagować negatywnie. Możemy zaobserwować spadek nastroju, może wystąpić anemia oraz mogą pojawić się choroby serca. A i tak nic się przy tym nie schudnie.

Niedobór cennych składników wynika z tego, że osoby eliminujące produkty zbożowe z diety robią to na własną rękę i nie konsultują się ze specjalistą. Przez to nie wiedzą, czym mogą je zastąpić.

Także wniosek jest jeden. Jeśli chcesz schudnąć, zacznij odżywiać się racjonalnie, ale absolutnie nie przechodź na dietę bezglutenową. Nie stracisz kilogramów, a możesz być na prostej drodze do utraty zdrowia.


Źródło: tvn24.pl


Zobacz także

Czego mamy zbyt wiele, a czego wciąż nam brakuje?

Regulamin konkursu „Pokaż swojego pupila i napisz, dlaczego jest dla ciebie ważny!”

„Wiem, że jestem najlepsza”. Arogancja czy lepszy komfort życia?