Lifestyle

Słonie mają emocje, cierpią tak jak my. Pomóżmy walczyć z nielegalnym handlem kłami tych pięknych gigantów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. Screen/YouTube/ WWFunitedkingdom
 

To nie będzie kolejny, „słodki” świąteczny filmik o tym, jak wspaniale i wzruszająco jest być razem w Boże Narodzenie. Zobaczcie kampanię fundacji WWF, na bardzo ważny, nie tylko „od święta” ,  temat: masowe zabijanie słoni w celu pozyskania ich kłów.

Słonie odczuwają złożone emocje. Tak jak my, cierpią wiedząc i widząc, że kogoś tracą. Statystyki są przerażające: więcej afrykańskich słoni ginie obecnie z rąk kłusowników, niż się rodzi.  Co możesz zrobić? Wesprzyj fundację WWF Polska, która zorganizuje:
˖ cykl 8 szkoleń strażników parków i specjalistów ds. ochrony przyrody (łącznie ok. 30 osób) z zastosowania najnowocześniejszego systemu do profesjonalnego monitoringu efektów pracy patroli antykłusowniczych,
˖ zakup 4 najnowocześniejszych i w pełni profesjonalnych urządzeń do obsługi systemu SMART (każdy kosztuje ok. 7000 zł).

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Obejrzyjscie filmik i zróbcie coś naprawdę dobrego w te święta.


Lifestyle

Chcesz być szczupła? Naucz się olewać!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 grudnia 2017
Fot. iStock
 

Lubisz być Panią Perfekcyjną i mieć zapięte wszystko na ostatni guzik? Hmm, najwyższa pora nauczyć się odpuszczać. Jeśli potrzebujesz ku temu mocnego powodu, proszę bardzo zrobi ci się lżej – na sercu, na umyśle i na łazienkowej wadze…

Jakim cudem? Według Journal of Health Psychology, perfekcjoniści są bardziej narażeni na ryzyko wystąpienia nadwagi! Okazuje się, że sztuka odpuszczania sobie i innym może nam wyjść na zdrowie i wbrew pozorom uratować nie jedną dietę. Co ciekawe, powszechnie funkcjonuje odwrotne przekonanie, że perfekcyjnym łatwiej osiągać wytyczone cele, również te związane z wyglądam czy utrzymaniem diety.

Inna publikacja, zdaje się potwierdzać tezę, że Panie Perfekcyjne są bardziej narażone na dodatkowe kilogramy i zaburzenia odżywiania.  Według wyników innego badania, opublikowanych na łamach Science Direct, objawy bulimiczne są powiązane między innymi z występowaniem perfekcjonizmu.

Kolejny powód, by jednak czasem odpuścić to i owo, i nauczyć się cieszyć mniej idealnym życiem!


 

Źródła: Journal of Health Psychology, Science Direct


Lifestyle

Meghan Markle – zwykła „niezwykła” dziewczyna, która skradła serce księcia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2017
Fot. Screen/Facebook/A Plus

Jest rozwódką, trzy lata starsza od księcia, a urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Jej matka jest Afroamerykanką, a ojciec ma pochodzenie irlandzko – holenderskie. Z narzeczonym poznała ja ich wspólna znajoma, a połączyło (także :)) zamiłowanie do niesienie pomocy innym. Bo mało kto wie, że Meghan jest również, a może przede wszystkim, aktywistką na rzecz kobiet.

W to, że może powinna zmieniać świat Meghan uwierzyła, gdy w wieku 11 lat obejrzała reklamę płynu do mycia naczyń. Jej hasło brzmiało: „Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”. Zdanie to tak ją poruszyło, że postanowiła napisać w tej sprawie do kobiet, które uważała wówczas za autorytety do ówczesnej Pierwszej Damy – Hillary Clinton i prawniczki broniącej praw kobiet Glorii Allred. Obie panie odpowiedziały dziewczynce na listy, a miesiąc później firma Procter &Gamble zmieniła swoje hasło reklamowe na: „Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”.

Dziś Meghan jest ambasadorem organizacji World Vision Canada, zajmującej się problemem ubóstwa, należy do  organizacji ONZ Kobiety, a także zaangażowała sw kampanię „HeForShe”, walczącą o równość płci.

Meghan otwarcie przyznaje, że odkąd spotyka się z księciem Harrym, słyszy wiele rasistowskich i seksistowskich komentarzy na swój temat, ale stara się dalej „robić swoje”. Jak sama mówi, związek z członkiem rodziny królewskiej to jedynie nowy rozdział w jej życiu, a ona pozostaje tą samą osobą.

Zakochanym życzymy wiele miłości i szczęścia <3 . Zazdrośnikom proponujemy powstrzymanie się od złośliwych komentarzy ;).


Zobacz także

Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”

To drobne gesty składają się na miłość. Zobaczcie obrazki, które pięknie tę prawdę ilustrują

slushy

Szukasz orzeźwienia na letnie wieczory? Spróbuj (bez)alkoholowe slushy