Lifestyle

Magdalena Różczka wspiera nową kampanię UNICEF Polska

Redakcja
Redakcja
1 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Magdalena Różczka, aktorka i Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF wsparła najnowszą kampanię UNICEF Polska „Więcej niż dzień”. Jej celem jest zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia noworodków oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. Pomóc można poprzez stronę unicef.pl/ratujedziecko.

UNICEF szacuje, że niemal 3 tysiące maluchów, które dzisiaj przyszły na świat umrze przed upływem 24 godzin. Łącznie każdego dnia umiera 7 tysięcy noworodków. Ponad 80% zgonów wśród noworodków jest spowodowanych przedwczesnym porodem, powikłaniami i infekcjami, takimi jak zapalenie płuc czy sepsa. Większości z tych zgonów potrafimy zapobiegać.

Śmierć każdego dziecka to ogromna tragedia dla rodziców. Jestem mamą i nawet nie potrafię sobie wyobrazić bólu, jaki czuje rodzic po stracie dziecka, mówi Magda Różczka. Dlatego całym sercem wspieram akcję UNICEF. Wierzę, że razem możemy uratować tysiące noworodków przed śmiercią, a ich mamy otoczyć odpowiednią opieką okołoporodową.

Aby nieść pomoc noworodkom, potrzebne są konkretne działania. Niezbędny jest dostęp do czystej wody i środków dezynfekujących, lepszej opieki wykwalifikowanych lekarzy, położnych, pielęgniarek, a także wsparcie w karmieniu piersią w ciągu pierwszej godziny życia dziecka, bezpośredni kontakt noworodka ze skórą matki oraz odpowiednie żywienie.

UNICEF to wspaniała organizacja, którą znam i której ufam od lat. Widzę, że to co robi ma sens i dzięki swojemu doświadczeniu oraz zasięgowi może dotrzeć tam, gdzie inne organizacje zawodzą. Dlatego zachęcam do wejścia na stronę unicef.pl/ratujedziecko i wsparcia kampanii. Podarujmy noworodkom więcej niż dzień!

Magdalena Różczka dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF w Polsce w styczniu 2010 roku. Wspierała organizację między innymi przy kampaniach „Karuzela Cooltury” czy „Reszta w Twoich Rękach”, w ramach której wybrała się na misję do Gruzji. Aktorka promowała również inne akcje UNICEF, jak choćby 1% dla UNICEF czy #JaStawiam. Magdalena Różczka ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2004 roku. Jest jedną z bardziej znanych i lubianych aktorek młodego pokolenia. Przed kamerą zadebiutowała w 2001 roku. Zagrała między innymi w komedii „Lejdis”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny” oraz w serialach: „Oficer”, „Czas honoru” i „Usta, usta”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z UNICEF Polska


Lifestyle

„Tak wiele chciałabym Wam powiedzieć, choć czasami brakuje mi słów”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
1 czerwca 2018
Fotomontaż/iStock
 

Kochane dzieci,

Tak wiele chciałabym Wam powiedzieć, choć czasami brakuje mi słów.

Chciałabym, żebyście kierowali się w życiu kilkoma złotymi zasadami.

Pamiętajcie zawsze, że najważniejsza w życiu jest rodzina i wsparcie najbliższych, z którymi możemy dzielić smutki i mnożyć radości.

Bądźcie zawsze mądrymi i poczciwymi ludźmi, którzy zawsze służą dobrą radą i pomocną dłonią.

Pamiętajcie, że po każdej porażce należy się podnieść, bo każda, nawet przegrana bitwa czegoś nas uczy, a my wstajemy silniejsi i mądrzejsi.

Nie zapominajcie też, że należy cieszyć się każdą chwilą i żyć pełnią życia, ale tak żeby nie krzywdzić innych i żeby nigdy niczego nie żałować.

Szanujcie otaczający Was świat i drugiego człowieka. Miłość do zwierząt wyssaliście chyba wraz z moim mlekiem, więc o to akurat jestem spokojna.

Jako Wasza mama zawsze będę wspierała Wasze wybory, choć nie zawsze się z nimi zgadzam, za to zawsze Wam powtarzam, że to Wasz wybór – wybór moich dzieci, a nie niespełnione marzenia rodziców.

Zawsze powtarzałam Wam, że tak naprawdę mało ważne jest to, kim będziecie w przyszłości, ważne jest to, żebyście wykonywali swój zawód z pasją i oddaniem.

Pamiętajcie też, że nie trzeba być milionerem, żeby być szczęśliwym, a wystarczy być po prostu sobą i żyć w zgodzie z własnym sumieniem.

Wasza Mama

Akcja „List do dziecka”

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wybrane listy opublikujemy. A spośród nich wybierzemy laureatów.”

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do dziecka” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Zasady:

1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.

2. Czas trwania akcji: 17.05. 2018 – 1.06.2018 roku.

3. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.

4. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

Tym razem mamy dla was nie lada niespodziankę, do naszej akcji włączyli się cudowni Partnerzy i Sponsorzy i… przygotowali dla was świetne nagrody! Zresztą zobaczcie sami!

PS: Zestawy nagród znajdziecie na dole. 😉

Partnerzy:

ADAMADA_logo logo_Baltin2-1

 Facebook Instagram

 Facebook Instagram

logo-FOXGAMES_bez_tla  ziajka jeż logo

Facebook Instagram

 Facebook Instagram

Befado_logo Floradix-Logo (1)

 Facebook | Instagram

 Facebook 


Nagrody:

NAGRODA I STOPNIA

1 x rodzinny weekend w Hotelu Baltin*

Jesień nad morzem jest wspaniała. Powietrze przepełnione jodem, szum fal i ciepłe promienie jesiennego słońca. Dla tych, którzy cenią sobie uroki tej pory roku przygotowaliśmy specjalną ofertę.

 • wyśmienite śniadania w formie bufetu szwedzkiego
 • obiadokolacje z dużym wyborem dań ciepłych i zimnych
 • Wi-Fi
 • darmowy dostęp do basenu, jacuzzi, sauny, łaźni
 • bezpłatne wypożyczenie rowerów
 • nielimitowany dostęp do sali ćwiczeń
 • nieograniczona zabawa w sali Baltinek dla najmłodszych Gości
 • możliwość korzystania z pokoju do gier (X-Box, bilard, piłkarzyki)
 • rozległy ogród z siłownią zewnętrzną oraz dużym placem zabaw

Wejscie_glowne

Weekendowy pobyt dla rodziny  Baltin Hotel w zarezerwowanym uprzednio terminie, w okresie 1.10 – 31.12.2018 roku,  z wyłączeniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

linia 2px

NAGRODA II STOPNIA

3 x zestaw nagród, składający się z:

1 x gra Pingolo

Kto zostanie na lodzie? Wesołe pingwiny to niezłe zgrywusy, zawsze gotowe na figle i zabawy. Chowają przed innymi kolorowe jajka. Gracze rzucają 2 kostkami i starają odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazany przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x gra Gobblety

Chyba każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Nikt jednak nie wyobrażał sobie pewnie, że tę prostą grę można nieco ulepszyć i sprawić, że będzie wymagała jeszcze większych umiejętności taktycznych i dawała jeszcze więcej radości! Wydawnictwo Fox Games stworzyło jednak coś niepowtarzalnego – kółko i krzyżyk z możliwością „zjadania” pionków przeciwnika (albo nawet własnych). Zasady są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Trzeba więc dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x plecaczek-worek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 zestaw kosmetyków marki ziaja (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

01116_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 25_46826_bs 01114_ZIAJKA EMULSJA DO OPALAN.DLA DZIECI SPF 50+_46822_bs
01118_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI PO OPALANIU_SPRAY_46818_bs 01115_ZIAJKA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF 30_46824_bs 01117_ZIAJKA MLECZKO DLA DZIECI WODOODPORNE SPF30_SPRAY_46817_bs

Laureaci otrzymują zestawy kosmetyków Ziaja z serii ziajka, które obejmują niezbędne latem preparaty fotoochronne z SPF 25, 30 i 50 oraz łagodzące mleczko po opalaniu. Ziajka już od pierwszych chwil życia Twojego dziecka troszczy się o zdrową pielęgnację i wspomaga naturalne funkcje delikatnej skóry. Przebadane klinicznie, bezpieczne i skuteczne preparaty ziajka powstały w oparciu o długoletnie doświadczenie w opracowywaniu kosmetyków dla dzieci i niemowląt oraz we współpracy ze specjalistami w dziedzinie pediatrii, dermatologii, alergologii i stomatologii.

1 x tonik Floradix Kindervital

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Floradix Kindervital – w trosce o zdrowie Twojego dziecka

 • Zawiera 9 najważniejszych witamin i wapń, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju
 • Wapń i witamina D są potrzebne do utrzymania zdrowych kości i zębów
 • Polecany wszystkim dzieciom w okresie wzrostu
 • Produkt w 100% naturalny, smaczny, dzieci go lubią.

linia 2px

NAGRODA III STOPNIA

5 x zestaw nagród składający się z:

1 x dowolne obuwie tekstylne lub koszulka wybrana przez laureata w sklepie Befado

 242p077  110P311
 251X083  116X234

1 x zestaw dwóch książek od Wydawnictwa Adamada (zestawy zostaną przydzielone laureatom losowo)

zestaw nr 1.

rozowa-walizka.1

Różowa walizka

sam-i-watson-przeganiaja-gniew.1

Sam i Watson przeganiają gniew

zestaw nr 2.

 o-kamilu-ktory-patrzy-rekami.1

O Kamilu, który patrzy rękami

 wielka-ksiega-ciemnosci.1

Wielka księga ciemności

zestaw nr 3.

zwierzeta-wokol-nas-przeciwienstwa.1

Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

 wszyscy-ziewaja.1

Wszyscy ziewają

zestaw nr 4.

 skarb-czarnej-mumii.1

Skarb Czarnej Mumii

 ariol-wszyscy-jestesmy-osiolkami.1

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami


zestaw nr 
5.

piate-przez-dziewiate.1

Piąte przez dziewiąte

wazne-rzeczy.1

Ważne rzeczy

1 x zestaw kosmetyków marki ziaja  (składający się z: emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 25, emulsji wodoodpornej dla dzieci spf 50+,  emulsji wodoodpornej dla dzieci spf30, mleczka dla dzieci wodoodpornego w sprayu spf 30, mleczka dla dzieci po opalaniu)

1 x tonik Floradix Kindervital

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Lifestyle

8 sygnałów, że cierpisz na depresję, choć o tym nie wiesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 czerwca 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

Depresję nazywa się czasem „plagą XXI wieku”. Badania pokazują, że jest to choroba, którą można leczyć jak każdą inną. Jednak pierwszym krokiem do pozbycia się problemu jest właściwa diagnoza – zrozumienie, że co właściwie się z tobą dzieje. Są pewne sygnały alarmowe, o których powinieneś wiedzieć, aby móc je poprawnie zidentyfikować.

Najczęstsze objawy depresji

Czujesz się zmęczony

I ten brak energii trwa wiele dni z rzędu, mimo że twoja codzienna rutyna niewiele się zmieniła. Jesteś już zmęczony, gdy tylko się obudzisz.

Czujesz się bezwartościowy i uważasz, że nie zasługujesz na to, by żyć

Możesz zacząć wierzyć, że jesteś bezużyteczny. Mogą również pojawić się myśli samobójcze. Nie obawiasz się śmierci, ponieważ nie widzisz sensu życia.

Masz problemy z koncentracją i / lub pamięcią

Zaczynasz zapominać o ważnych rzeczach i nie możesz łatwo przypomnieć sobie nazwiska lub numeru telefonu. Wysłuchanie kogoś do końca lub czytanie książki staje się wyzwaniem, ponieważ nie możesz skupić się na tym, co się dzieje.

Masz problemy ze snem

Może to być bezsenność lub jej przeciwieństwo – zasypiasz wszędzie i nie możesz się obudzić. Nawet po długiej nocy w łóżku pragniesz jeszcze więcej snu. Nie masz energii i masz ochotę spędzić cały dzień w łóżku.

Twoja waga się zmienia

Nagle zyskujesz kilogramy lub tracisz wagę. Możesz również odczuwać ogromny apetyt i czuć się stale głodny, niezależnie od tego, ile jesz. Albo przestajesz odczuwać głód w ogóle

Nic nie sprawia Ci przyjemności

Nawet te rzeczy, czynności i ludzie, których kiedyś kochałeś, nie dodają radości twojemu życiu. Jesteś stale znudzony, zmęczony i nie masz ochoty na spotkania z przyjaciółmi.

Twój nastrój jest fatalny

Czujesz się stale smutny, zaniepokojony lub zirytowany i nie potrafisz dokładnie tego wytłumaczyć.

Twoje zdrowie się pogarsza

Nagle zaczynasz doświadczać bólu w stawach lub plecach i możesz mieć problemy z trawieniem. Żadna z tych dolegliwości nie ma oczywistej przyczyny i nie dają się „wyleczyć”.

Pamiętaj, że wszystkie te symptomy powinny być chroniczne, by stać się objawem depresji. Nie wahaj się zwrócić o pomoc do bliskiej osoby.


Na podstawie: brightside.com

 


Zobacz także

Oscary 2022: najpiękniejsze kreacje i najgłośniejsze wydarzenie tegorocznej gali

Gdyby tak zdjąć ten ciężar z twoich barków…. Ale czy człowiek wolny od emocji rozumie życie?

10 rzeczy, które cię uszczęśliwią i sprawią, że twoje życie będzie lepsze