Go to content

Ludzie, którzy lubią być sami, mają te 7 specyficznych cech osobowości

Fot. iStock

Jeśli chodzi o osobowości, istnieją zasadniczo dwa typy ludzi: ekstrawertycy i introwertycy. Ekstrawertycy uwielbiają przebywać wśród ludzi i czerpią energię z bycia towarzyskim. Introwertycy męczą się przebywaniem z ludźmi i często ładują się, spędzając czas w samotności.

Podczas gdy ekstrawertycy mogą czuć się samotni, gdy są sami, introwertycy są najszczęśliwsi, właśnie gdy spędzają czas samotnie. W rzeczywistości mogą czuć się samotni w tłumie ludzi. Oto 7 charakterystycznych cech osobowości osób, które wolą być same.

1) Są lojalne

Gdy niektórzy ludzie czują potrzebę bycia w centrum uwagi, ludzie, którzy wolą być sami, czują się nieswojo, gdy są w centrum uwagi. Nie pragną jej. Dla nich spędzanie czasu z bliskim przyjacielem jest zawsze lepsze niż spędzanie czasu z grupą przyjaciół. Cenią swoją wartość i jeśli znajdą ludzi godnych bycia w ich życiu, będą przy nich bez wahania. Jeśli masz przyjaciela, który woli spędzać czas w samotności, będziesz mieć lojalnego i godnego zaufania przyjaciela na całe życie.

2) Są otwarte

Podczas gdy niektórzy ludzie zakładają, że ludzie, którzy lubią samotność, są ograniczeni i sztywni, jest zupełnie odwrotnie. Ludzie, którzy wolą spędzać czas w samotności, są niezwykle otwarci i często wykorzystują okazję do nowych przygód lub przeżyć, o ile dzieje się to w ich własnym tempie.

3) Mają wysoki poziom samoświadomości

Wiele osób może wpaść w szalone tempo współczesnego życia i pozwolić, by ich umysły zostały opanowane przez ludzi i wydarzenia w ich codziennym życiu. Ludzie, którzy wolą być samotni, mają tendencję do slow life, wolą jechać prawym pasem i są zawsze w kontakcie ze swoim wewnętrzem, myślami, emocjami i uczuciami. Są zawsze świadomi siebie i potrafią przyjrzeć się sobie i otaczającym ich ludziom z niewiarygodną jasnością.

  • POLECAMY: Jak znaleźć przyjaciół – porady dla introwertyków

4) Stawiają granice i trzymają się ich

Ludzie, którzy wolą być sami, rozumieją, że muszą istnieć jasne, zdrowe granice i cenią role, które inni odgrywają w ich życiu. Jeśli ci sami ludzie przekroczą te granice, będą pierwszymi, którzy ich o tym poinformują. Szanują granice innych i oczekują tego samego w zamian. Ten samotny czas jest również okazją do znalezienia motywacji do realizacji swoich życiowych pasji. Kiedy nic ich nie rozprasza, nowe pomysły pojawiają się szybciej, łatwiej też im się skupić.

5) Są zrównoważone

Ponieważ lubią spędzać czas w samotności, jest to idealna okazja, aby zawsze zastanowić się nad problemami w ich życiu i łatwo znaleźć rozwiązania. Rzadko są przytłoczeni i nie wpadają w panikę, nie uciekają, gdy pojawia się zła sytuacja. Ich autorefleksja i wysoki poziom pewności siebie pozwalają im ocenić każdy problem w spokojny, racjonalny sposób. W przypadku, gdy coś ich zestresuje lub przytłoczy, ich spokojna natura pozwala im szukać miejsca bez rozpraszania uwagi i naładować baterie.

6) Cenią Twój i swój czas

Ludzie, którzy wolą być sami, rozumieją znaczenie czasu. Nigdy nie będą marnować twojego czasu ani nie pozwolą nikomu marnować swojego czasu. Nigdy się nie spóźniają i dbają, by wykorzystać swój czas jak najlepiej.

7) Są bardzo empatyczne

Spędzając czas samotnie, są zawsze w kontakcie ze swoimi uczuciami, a jednocześnie są w kontakcie z emocjami, myślami i uczuciami otaczających ich ludzi. Umiejętność identyfikowania i doświadczania emocji wszystkich wokół nich może wydawać się ciężarem, jednak im przychodzi to naturalnie. Ponieważ introwertycy nie panikują ani nie analizują sytuacji, zwykle są najlepszymi przyjaciółmi.