Go to content

Lubisz zakładać kolorowe skarpety? A więc masz cechy, których mogą ci pozazdrościć inni

Fot. iStock/jsbb123

Skarpetki to ta część garderoby, nad którą zazwyczaj nie zastanawiamy się zbyt długo. Ważne by były całe, czyste i do pary. Miło, by pasowały kolorystycznie do ubioru, choć to nie jest konieczność. Wzorów i kolorów na skarpetach jest tyle, że nuda nikomu nie grozi. A są tacy miłośnicy kolorowych, szalonych skarpetek, dla których im bardziej niestandardowe są skarpety, tym lepiej.

Szczególne cechy miłośników kolorowych skarpet

Proste, czarne skarpety pozwalają nam ukryć się na tle norm społecznych, podczas gdy nieszablonowa, kolorowa skarpetka jest pewnym pokazaniem środkowego palca sztywnym zasadom. Odzwierciedlają one również beztroską postawę wobec społecznych trendów i to, co ludzie ogólnie myślą o nas.

Ten z pozoru mało istotny element ubioru może świadczyć o indywidualności, osobowości i postawie osoby, która je nosi. Szalony kolor skarpetek wyłaniający się spod spodni garnituru może dziwić, ale taka śmiałość wyboru pokazuje, że nosząca je osoba jest zbuntowana, pewna siebie i dumna, nie boi się podejmowania wyzwań i opinii na własny temat.

Przeprowadzono nawet badania, które pokazały, że ludzie, którzy celowo wybierali odznaczające się skarpetki, mają wyższy status i są bardziej kompetentni w oczach innych. Wg otoczenia, są oni bardziej błyskotliwi, kreatywni i odnoszący sukcesy. Zwariowane skarpetki pozwalają szybko poprawić samopoczucie i wzmocnić cechy, które w życiu zawsze się przydają.


 

źródło: www.lifehack.org