Lifestyle

List do Kobiet Mojego Życia. Akcja #KobieceSpotkania

Listy do redakcji
Listy do redakcji
11 marca 2019
Akcja #KobieceSpotkania
 

List do Mamy

Droga Mamo!

Tak fantastycznie Cię spotykać. Od kilkudziesięciu lat. Kiedyś lubiłam z Tobą zabawy, spacery i wspólne czytanie bajek. I leżenie w łóżku w niedzielny poranek, kiedy mnie łaskotałaś do łez. I naleśniki, które smażyłaś mi po nocach też uwielbiałam. Potem rozmowy o szkole, dorastaniu i chłopakach, którzy nie wiedzieć czemu  już nie działali mi na nerwy. I wspólne zakupy. Do dziś pamiętam dzień, kiedy to role się odwróciły i to ja w końcu coś Ci kupiłam. Za własne zarobione pieniądze.

Dziś nadal lubię rozmowy przy winie i oglądanie filmów. Lubię zadzwonić i gadać o niczym lub prosić o radę. Mniejszą lub większą.

Dziękuję Ci za te nasze spotkania, plotki i sprzeczki, puste butelki po winie, rosołki na przeziębienie i torty makowe.

Dziękuję za poświęcony czas, troskę i wsparcie.

Dziękuję po prostu za życie.

List do Przyjaciółki

Kochana Przyjaciółko!

Ile to już lat nam stuknęło w tej przyjaźni rozpoczętej przy windzie? Tak niepozornie? Kto by pomyślał, że my tak różne, będziemy do siebie pasować,  dzielić troski, sukcesy, porażki, uśmiechy i łzy? Wspólnie wychowywać dzieci, udzielać sobie rad?

Kto mi zrobi najlepsze placki ziemniaczane pod słońcem i przyniesie je w piżamie ryzykując zdziwione spojrzenia sąsiadów na klatce?

Kto Ci wyprasuje górę ciuchów, gdy masz  żelazko popsute czy rękę w gipsie?

Kto mi doradzi jak się odstrzelić na imprezę w pracy?

Komu powiem o moich największych kompleksach i marzeniach, bez obawy, że zostanę wyśmiana?

Komu powierzę chore dziecko, gdy wolnego z roboty wziąć nie mogę?

Z kim będę tańczyć i śmiać się do rana, wracając na bosaka do domu?

Do kogo muszę, po prostu muszę zadzwonić kilka razy w tygodniu, gdy zabiegane nie mamy kiedy się spotkać?

A Tobie kto będzie marudził, że jesz niezdrowo i że masz pokazywać nogi, bo są obłędne?

Moja Kochana, Przyjaciółko przez duże P, siostro bez więzów krwi! Dzięki za te miliony chwil, minut i godzin rozmów o wszystkim. Mamy jakieś tabu? No cholera nie. Za to właśnie jestem Ci wdzięczna. Za drobne gesty i duże działania. Cudownie, że Jesteś!

List do Nauczycielki

Szanowna Nauczycielko!

Zostałaś naszą nauczycielką przez przypadek. Inna klasa była Ci przydzielona. My, żółtodzioby z pierwszej klasy, pomyliliśmy sale i tak o to, tym sposobem zaczęłaś nas uczyć.

Przypadek zwykły tak zaważył na życiu wielu z nas.

Każdego dnia przygotowana, świetna w swoim fachu, uśmiechnięta i wymagająca, wychowałaś sobie pokolenie następczyń. Zaraziłaś pasją do nauki, pokazałaś świat, a na wycieczkach okazałaś się być, o ludzie, fajną babką. A myśmy myśleli, że może Jesteś cyborgiem, bo w szkole byłaś zawsze, nigdy na zwolnieniu, pamiętałaś o każdej kartkówce i sprawdzianie.

Pamiętam rozmowy na szkolnym korytarzu i na Mazurach, i zagranicą na wymianie, dokąd udało się nam pojechać w 4 klasie. I po maturze, gdy dzwoniłam, żeby pochwalić się zdaną sesją. Nawet na ślubie moim byłaś.

Spotkanie takiej Pani Profesor wywarło na mnie olbrzymi wpływ. Ukształtowało mnie, wiele nauczyło, określiło w dużej mierze zawodowo. Byłaś i Jesteś moim wzorem. Myślę, że niedoścignionym, ale co to za wzór, który daje się dogonić? 🙂

Poli-Ann

List bierze udział w konkursie w ramach akcji #KobieceSpotkania

Weź udział w konkursie


Lifestyle

Czego nie wkładać do mikrofalówki? Zdziwicie się, co na was czyha

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
11 marca 2019
Czego nie wkładać do mikrofalówki? Zdziwicie się, co na was czyha
Fot. iStock / monkeybusinessimages – Czego nie wkładać do mikrofalówki? Zdziwicie się, co na was czyha
 

Kochacie swoją mikrofalówkę? Tak, potrafi ułatwić życie, a nawet wyręczyć w zupełnie innych czynnościach niż podgrzewanie. A czy wiecie, czego nie wkładać do mikrofalówki? Nigdy, przenigdy nie wkładajcie do mikrofali tych rzeczy!

Czego nie wkładać do mikrofalówki?

Jest kilka produktów, których nigdy, przenigdy nie wolno wkładać do mikrofalówki. Nie i kropka. A jeśli koniecznie chcecie poeksperymentować… przeczytajcie, co was czeka.

Ostrych papryczek

Zawierają kapsaicynę – substancję odpowiedzialną za ich ostry smak. W mikrofalówce uwalnia się on znacznie szybciej i w dużym stężeniu znajduje się w parze, która zostaje wytworzona w trakcie podgrzewania. Gdy otworzyć drzwiczki, może buchnąć ci prosto w twarz, powodują bolesne podrażnienie.

Folii

Folia spożywcza stopi się jak płonąca laleczka w horrorze. Uwierz mi, że nie chcesz jeść tego, co jej dotykało. Pomyśl o tych wszystkich uwalniających się pod wpływem temperatury substancjach rakotwórczych… A co z folią aluminiową, przecież jej temperatura nie szkodzi?

Przykro mi – folia aluminiowa też ma szlaban, bo jest z metalu!

Owoców

Najbardziej efektownie w mikrofalówce wybuchają… winogrona. Tak. Będzie bum i dużo czyszczenia.

Podobnie zareaguje większość owoców. Możecie liczyć na wybuchowe banany.

Bakalii i suszonych owoców

Jeśli lubicie życie na krawędzi możecie spróbować, ale uprzedzamy, że szczególnie suszone owoce (i rodzynki) potrafią zaskoczyć aż na swa sposoby. Pierwszy – lubią wystrzelić i porządnie obkleić mikrofalówki. Drugi – podczas takiej formy obróbki zaczynają potwornie śmierdzieć. Naprawdę trudno wywietrzyć ten zapach.

Metalu w każdej postaci

Folia aluminiowa, garnek, czy nawet zastawa z metalizowanymi brzegami – te rzeczy nie mogą trafić do mikrofalówki. Dlaczego?

Po pierwsze metal zapobiegnie podgrzewaniu potrawy – fale się od niego odbiją. W przypadku cienkiej, kuchennej folii – taki eksperyment skończy się pożarem. Podobnie sprawa wygląda z metalowymi przedmiotami czy metalem zawartym w zdobieniach talerzy – metal w połączeniu z mikrofalówką oznacza spięcie. Może być niebezpiecznie.

Styropianu

A jak wiecie, większość pyszności na wynos, przyjeżdża do was własnie w styropianowych pudłach. Pod wpływem wysokiej temperatury i długiego czasu podgrzewania (wystarczy kilka minut!) mogą się stopić! Bye, bye jedzonko – witaj zdrapywanie.

Surowego i zamrożonego mięsa

Owszem każda kuchenka mikrofalowa ma program do rozmrażania. W rzeczywistości są one jednak przereklamowane. Cały problem z działaniem tego urządzenia polega na tym, że nagrzewa potrawy w bardzo nierównomierny sposób. Ani szybciej, ani smaczniej. Lepiej postawić na prehistoryczne metody – wyjąć mięso wcześniej, żeby się samo rozmroziło…

Plastikowych pojemników

Zdecydowanie postawcie na szkło. Plastik, który można włożyć do mikrofalówki jest specjalnie oznakowany. Wysoka temperatura sprawia, że tworzywa sztuczne wydzielają wiele szkodliwych i rakotwórczych substancji. No sami pomyślcie, co dzieje się, gdy z ogniem spotka się plastik lub guma…

Jajek

Lubisz jajka? To nie rób im tego. To jest zwyczajna loteria. Na twardo? Na miękko? Na szybie? Nigdy nie wiesz. 😉

Jedzenia dla dzieci – szczególnie mleka

Bardzo łatwo o poparzenie. Mikrofalówka nagrzewa zawartość nierównomiernie, łatwo o wypadek. W przypadku mleka – taki proces podgrzewa wpływa na jakość mleka – straci ono większość wartości odżywczych.

Smażonych potraw

Na przykład takiego kotlecika do odgrzania. Takie potrawy bardzo szybko osiągają wysoką temperaturę i łatwo można wywołać pożar. Kojarzycie to charakterystyczne „pstrykanie” i skwierczenie, gdy kotlet siedzi w mikrofali? To nie wróży nic dobrego.

Wody

Tak, wiemy, że brzmi to niewiarygodnie, ale to prawda.

Bardzo łatwo można się poparzyć. Na pierwszy rzut oka możesz nie zauważyć wrzenia, gdy woda ma bardzo wysoka temperaturę. Piekło wybuchnie, gdy coś do niej wrzucisz…

Mikrofalówka potrafi uratować życie i zimną kawę, ale warto kilka rzeczy sobie odpuścić.  Całą resztę możecie podgrzewać.

PS: A frytki są po prostu paskudne… 😛


źródła: noizz.plkuchnia.wp.pl


Lifestyle

Dlaczego mężczyzna zakochuje się w kobiecie?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 marca 2019
fot. Ivanko_Brnjakovic/iStock

Co sprawia, że ​​mężczyzna zakochuje się w kobiecie? Kim jest kobieta, w której zakochuje się mężczyzna? Cóż nie ma na to jednej odpowiedzi, bo miłość to sprawa indywidualna, niezależnie od płci. Jednak choć kobiety i mężczyźni mają te same emocje, mężczyźni zakochują się w kobietach na swój szczególny sposób i z kilku bardzo konkretnych powodów.

Mężczyzna zakochuje się w kobiecie, gdy…

Urzeka go w niej wszystko

Jej wygląd, jej osobowość, głos, śmiech – w pierwszej chwili podoba mu się w niej wszystko, bez wyjątku. Mężczyzna zakochuje się, gdy jego uczucia do kobiety osiągają  „masę krytyczną”. Spędza z nią czas i widzi, że jest miła, kochająca, czuła, lojalna, zabawna, seksowna i ma pozytywną energię. Pewnego dnia budzi się i myśli po prostu „Wow, kocham tę kobietę.” Może nie wiedzieć dlaczego, ale jego umysł serce patrzy już na nią w dogłębny sposób. ”

Czuje, że może ją uszczęśliwić

Mężczyźni i kobiety chcą tego samego, jeśli chodzi o miłość. Kiedy dwoje ludzi łączy się, mogą sprawić sobie nawzajem wiele radości – a kiedy mężczyzna czuje, że może sprawić, że kobieta jest szczęśliwa, również czuje, że ona może uczynić go szczęśliwym.

Ona jest otwarta na miłość

Choć media uwielbiają krzewić ideę trudnych do zdobycia kobiet, mężczyźni zakochują się w kobietach, które są bardziej otwarte na uczucie. Kobiety, które wiedzą, czego chcą od partnera i wiedzą czego chcą w seksie to „idealny typ” do pokochania.

Ona sprawia, że on czuje się dobrze

Mężczyzna zakochuje się w kobiecie, która sprawia, że on ​​czuje się akceptowany i dowartościowany oraz, że jego emocje są ważne.

Ona mówi „tak” życiu

Osoba, która jest gotowa powiedzieć „tak” wszystkiemu, co życie ma do zaoferowania, osoba, która chce spróbować nowych i egzotycznych potraw, odkrywać nowe miejsca i podróżować do nowych miast i krajów jest szalenie atrakcyjna.

Cel łączy się z namiętnością

Mężczyzna, który zakochuje się w kobiecie, zakochuje się w namiętności i celu, który odnajduje, gdy przebywa w jej towarzystwie. Tym celem może być budowanie wspólnego życia. O wiele łatwiej jest je sobie wyobrażać i dążyć do niego, gdy towarzyszy nam uczucie silnego pociągu fizycznego do ukochanej osoby.


Zobacz także

Zamiast rzeczy kup wspomnienia. Wyjątkowe prezenty dla dwojga. Prezentownik Oh!Me 2018

Szeroki czy skromny i nieśmiały – każdy uśmiech jest ważny!

W końcu daję sobie sama prawo, które było mi odebrane na 20 lat, do bycia czasami nierozsądną, lekkomyślną, podejmującą błędne decyzje