Lifestyle

Który klucz podoba ci się najbardziej? Wybierz i dowiedz się czegoś o sobie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 lutego 2018
Fot. Screen/Facebook/Dhiru Bhai Ambani
 

Mówi się, że jeden obraz jest wart tysiąc słów. Jeden, prosty wybór może ujawnić twoje upodobania, preferencje, mocne i słabe strony oraz wiele innych , ciekawych rzeczy dotyczących twoich osobowości. Jak to możliwe? Wszystko dzięki zjawisku psychologicznemu, które składa się ze wszystkich nieświadomych czynników, osobistych doświadczeń i głęboko ukrytych pragnień. Jeśli odwrócimy ten proces, znajdziemy czynniki, które sprawiły, że jakiś obraz lub kształt podobają nam się bardziej niż inne.

Przyjrzyj się każdemu z kluczy – który podoba ci się najbardziej?

 

Teraz dowiedz sie, co oznacza twój wybór.

Interpretacja

1. Jesteś racjonalny, zdeterminowany i masz zmysł analityczny. Ale w zaskakujących momentach bywasz wrażliwy i słaby.

2. Masz charyzmę, jesteś silny i kreatywny. Łatwo osiągasz to, czego chcesz

3. Jesteś pewny siebie i wierzysz w swoje umiejętności. Zawsze starasz się mieć kontrolę nad swoim życiem i chętnie podejmujesz wyzwania.

4. Jesteś optymistą, zawsze szukasz pozytywnej strony każdej sytuacji. Uważaj – bywasz rozkojarzony i z łatwością pakujesz się w kłopoty.

5. Jesteś marzycielem. Masz oryginalną osobowość, jesteś kreatywny i masz dużą wyobraźnię. Czasem bierzesz wszystko zbyt osobiście.

6. Jesteś bardzo rozsądną osobą. Łatwo się koncentrujesz na tym, co ważne, ale z trudnością decydujesz się na wyjście ze strefy komfortu. Jesteś lojalny.

Sprawdziło się? 😀


 

Na podstawie: themindsjournal.com


Lifestyle

Praca, dom, dzieci. Praca, dom, dzieci. Co zrobić, żeby nie zwariować?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
2 lutego 2018
Fot. iStock / vadimguzhva
 

Dziś rano zobaczyłam MMS-a, którego o 1:00 w nocy przysłała mi moja przyjaciółka. Na zdjęciu widnieje strój pirata, który uszyła dla swojego dziecka na bal przebierańców w przedszkolu. Dopisała: „Ledwo patrzę na oczy, ale ładnie wyszło, co?”. Myślę sobie: „Zwariowała”. A potem dociera do mnie, że dwa dni wcześniej też skończyłam prasować po północy. Jakim cudem, przy tak napiętym grafiku, udało nam się w zeszły piątek wyjść razem na miasto?Kobiety są niezmordowane. Widzę to u siebie, widzę to u koleżanek. Problem w tym, że nam się tylko wydaje, że mamy nieskończone pokłady energii. Napędza nas miłość do dziecka, partnera oraz ambicje – bycia super matką, żoną czy pracownicą. Łatwo wpaść w błędne koło i doprowadzić swój organizm do ruiny.

Nie mówię, nie czas najwyższy przerzucić te wszystkie obowiązki na kogoś innego lub po prostu olać. My, kobiety, musimy nauczyć się odpoczywać (nie wmawiaj mi teraz, że prasowanie odpręża cię tak, jak ploty przy winie czy pobyt w SPA). Od tego zasuwania w pracy i w domu, od tego ogarniania wszystkiego naprawdę można oszaleć. Chyba, że regularnie robisz coś dla siebie. Nie wiesz, co mogłoby to być?

Wyjdź z koleżankami

To naprawdę pomaga oderwać się od codziennych trosk i zmartwień. Nawet, jeżeli miałybyście przez cały wieczór jęczeć i narzekać, i tak pojawią powód do śmiechu. Przede wszystkim zobaczysz, że one zmagają się z podobnymi problemami. No i te plotki, ploteczki…

Wybierz dzień, w którym sobie odpuszczasz

Nie chodzi o to, że nie idziesz na wagary i nie interesuje cię, jak dzieci dotrą do szkoły. Olej wszystko to, co nie sprawi, że się zawali. Odpuść siłownię, dietę, mycie podłogi, segregowanie prania. A najlepiej zrób sobie „ten dzień” w trakcie weekendu.

Znajdź chwilę dla siebie każdego dnia

To naprawdę nie musi być nic spektakularnego, jak wyjście do teatru czy 4-godzinny maraton filmowy. Znajdź chociaż pół godziny, żeby robić to, co lubisz. Chcesz poczytać książkę, wziąć gorącą kąpiel, pogadać z przyjaciółką, posłuchać muzyki, poleżeć i gapić się w sufit? Super!

Pozwól sobie na szczery śmiech

Drobnostka, tak? A kiedy ostatni raz śmiałaś się tak, że bolał cię brzuch? Zwykły, szczery śmiech robi z naszym mózgiem niesamowite rzeczy. Może dzisiaj, zamiast oglądać wiadomości, włączysz zabawny serial? Po prostu „żyj, śmiej się, kochaj”!

Kochaj i doceniaj siebie

Jesteś zła, że znowu czegoś nie dopilnowałaś? A może uważasz, że mogłaś zrobić coś szybciej/lepiej/dokładniej? Jesteś tylko człowiekiem. Odpuść sobie. Zobacz, jak wiele ogarniasz każdego dnia. Szanuj, kochaj i doceniaj siebie, a będzie ci łatwiej w starciu codzienną prozą życia.

Znajdź wsparcie

Może to być partner, przyjaciółka czy terapeuta. Znajdź kogoś, kto pomoże ci stanąć na nogi, gdy masz już dość. Kogoś, kto rozsądnie doradzi ci, co odpuścić, a czego dopilnować. My, kobiety, każdego dnia podnosimy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Ktoś nam musi czasem wyhamować…

Na podstawie: Your Tango


Lifestyle

Kilka rzeczy, które mężczyzna zrobi tylko dla tej, którą kocha

Redakcja
Redakcja
1 lutego 2018
Fot. iStock/nd3000

Wiele poradników mówi o tym, że mężczyźni lubią, kiedy pewne rzeczy są powiedziane lub pokazane w prosty sposób. Sami funkcjonują w podobny sposób. Miłości nie należy komplikować, jeśli już jest, sprawia, że stać nas na wiele dla tej jednej, wyjątkowej osoby.

Kilka rzeczy, które mężczyzna zrobi tylko dla tej, którą kocha

Dba o jej przyjaciół i rodzinę

Facet, który naprawdę cię kocha, zna wartość twojej rodziny i przyjaciół w twoim życiu. Rozumie jak ważni są dla ciebie ludzie, których kochasz.  Nie zamknie cię przed całym światem, uważając, że powinien być dla ciebie najważniejszy.

Czuje się dumny z twoich osiągnięć

Nie zazdrości, ponieważ nie ma konkurencji. Uważa twoje zwycięstwo za swoje własne, ponieważ przeżywa je razem z tobą.

Zwraca na ciebie uwagę

Człowiek, który kocha, zwraca na ciebie uwagę, nie tylko słucha cię, ale także szanuje twoje zdanie, nawet jeśli myśli inaczej.

Stawia twoje szczęście na pierwszym miejscu

Nie oznacza to rezygnacji z siebie, ale zdolność do kompromisów w imię twojego szczęścia i dobra. Jesteś priorytetem.

Kłóci się z tobą

Ale nie po to, by ci „dowalić” lub coś udowodnić. Kłóci po to, by lepiej cię poznać i dowiedzieć się jak poprawić waszą relację i komunikację między wami.

Pokaże ci swoją wrażliwą stronę

Będzie na tyle odważny, by pokazać ci, że boi się cię stracić. Podzieli się z tobą swoimi sekretami i otworzy przed tobą serce.

Zawsze będziesz dla niego piękna

Bo taką cię widzi, niezależnie od tego, że ty czujesz się akurat mniej pewna siebie, mniej piękna.

Zawalczy o twoją miłość

Jeśli kocha, podejmie wysiłek by cię zatrzymać.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Zobacz także

Droga żono mojego męża, tak bym chciała pójść z tobą na kawę. Nigdy nie ufaj facetowi, który mówi źle o swojej „eks”

Czy masz już dość wszystkiego? Rozwiąż quiz i sprawdź

Kiedy kobieta decyduje, że to koniec, to już nie zmieni zdania