Lifestyle

Które znaki zodiaku najtrudniej kochać i dlaczego. Miłosny ranking

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 maja 2018
Fot. iStock/m-gucci
 

Kogo najtrudniej kochać? Z kim związek bywa najbardziej skomplikowany, a z kim łatwiej dojdziecie do porozumienia? Poniżej znajdziecie nietypowy ranking znaków zodiaku. Od najtrudniejszego do „najłatwiejszego” w miłości. Zgadza się?

Które znaki zodiaku najtrudniej kochać i dlaczego

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Powód, dla którego jesteś „najtrudniejszy do kochania” to twoja olbrzymia potrzeba niezależności. Ty naprawdę nie widzisz sensu „bycia z kimś”, ponieważ jesteś tak bardzo przyzwyczajony do samodzielnego załatwiania wszelkich spraw. Trzeba wiele zaangażowania i siły uczucia, abyś naprawdę otworzył się na drugą osobę.

Skorpion (23 października – 22 listopada)

Podobnie jak Panna, jesteś niesamowicie zamknięty w sobie. Lubisz prowadzić bardzo skryte życie i rzadko wpuszczasz do niego innych. Bywasz bardzo niepewny siebie, a twoje kompleksy powodują, że jesteś szalenie zazdrosny. Naprawdę nie wiesz, czego chcesz od życia i czujesz, że musisz się najpierw sam w tym wszystkim zorientować.

Strzelec (23 listopada – 21 grudnia)

Czy to nie oczywiste? Twoja niezobowiązująca i swobodna natura jest powodem, dla którego tak trudno jest się w tobie zakochać. Jako Strzelec, nie lubisz przywiązywać się do niczego i do nikogo. Nienawidzisz wprost, gdy relacje wiążą cię jak łańcuchy. I to jest coś, co inni ludzie na pewno będą brać pod uwagę rozważając możliwości związku z tobą.

Wodnik (21 stycznia – 18 lutego)

To twoja „bezemocjonalna” natura sprawia, że ​​tak trudno cię kochać, a jeszcze trudniej z tobą być. Tak, to prawda, że pociągasz swoim niewiarygodnym intelektem i bystrym umysłem. Ale kiedy ludzie uświadamiają sobie, jak beznamiętny możesz być jako osoba, zwyczajnie cierpią.

Koziorożec (22 grudnia – 20 stycznia)

Jesteś po prostu zbyt pracowity i ambitny. Jednak nie powinieneś traktować tego jako czegoś złego. Zawsze dobrze jest być pracowitym. Dobrze być równie ambitnym jak ty. To jest powód, dla którego w życiu odnosisz tak wiele sukcesów. Powinieneś tylko być w stanie zrównoważyć swoje życie zawodowe z uczuciowym. To wszystko jest kwestią zarządzania czasem i priorytetów…

Bliźnięta (22 maja – 21 czerwca)

Mówiąc szczerze, nie można zakochać się w osobie, której nie można ufać. Jesteś szalenie towarzyski i masz mnóstwo znajomych. Jesteś w stanie dostosować swoją osobowość w zależności od tego, z kim akurat jesteś. I choć może to być dobre, prowadzi również ludzi do wątpliwości, kim naprawdę jesteś. Trochę tak, jakbyś nie miał własnej tożsamości.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Masz bardzo interesującą i fascynującą osobowość. Bywasz dumny i nieco zbyt pewny siebie. Twój magnetyzm przyciąga, ale czasem na drodze do związkowego szczęścia staje twoje ego. Zdarza się, że jesteś trudnym partnerem, choć życie z tobą jest również wspaniałą przygodą.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Namiętność. Podniecenie. Podekscytowanie. Dreszczyk. Intensywność. Jak cię nie kochać? Jasne, czasem żyjesz i kochasz nieco zbyt intensywnie. Ale to ma więcej zalet niż wad. Jako Baran, masz naprawdę „ekstremalną” osobowość, którą inni ludzie uważają za niezwykle pociągającą. Co więcej, jesteś bardzo charyzmatyczny i czarujący.

Byk (20 kwietnia – 21 maja)

Lojalność i pasja. Te dwie rzeczy sprawiają, że łatwo się w tobie zakochać, a nawet zakochiwać wiele razy. Jasne, twój wrodzony upór i impulsywność bywają denerwujące. Ale, to co się liczy najbardziej to twoja niezawodność. Jako partner jesteś prawdziwą „perełką”.

Waga (23 września – 22 października)

Jesteś uroczy i „łatwy w obsłudze”. Twoja empatia i świadomość uczuć innych ludzi jest niezwykła. Jesteś bardzo hojny i zawsze chcesz się upewnić, że ludzie wokół ciebie dobrze się bawią, a twój partner czy partnerka są spokojni i szczęśliwi. Jesteś naturalnym rozjemcą. Ludzie na ogół lubią przebywać w pobliżu z powodu swojej pozytywnej energii.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Masz tak wrażliwą duszę i serce na dłoni dla innych. Tak, czasami naprawdę warto być beznadziejnym romantykiem. Ale jesteś również niewiarygodnie miły. Naprawdę wierzysz w moc miłości – a twoja chęć nawiązania romansu również jest „zaraźliwa”. Ani się ktoś obejrzy – już cię kocha.

Rak (22 czerwca – 22 lipca)

Nie powinno być zaskoczenie, że to właśnie ciebie najłatwiej kochać. Masz tak łagodną duszę. Jesteś niesamowicie troskliwy. Jesteś jedynym znakiem zodiaku, na którym naprawdę można bez wątpliwości polegać, budując z nim rodzinę.Twoja miłość nie ma granic.


Na podstawie: relrules.com

 


Lifestyle

Wcale nie kochają bezwarunkowo i nie są „zen”. 6 mitów o psiej psychice

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 maja 2018
Fot. iStock/ChesiireCat
 

Ludzie udomowili go kilka tysięcy lat temu. Towarzyszy nam w życiowych potyczkach częściej niż partner, a o tym jak z nim postępować napisano miliony poradników. Psa nazywamy najlepszym przyjacielem człowieka i wierzymy w wyjątkowo głęboką więź łączącą tych dwoje. I w kilka mitów na temat tego niezwykłego zwierzęcia. Co nie jest prawdą?

6 mitów o psiej psychice

1. Psy nie wykazują dominacji

Wszystkie zwierzęta – w tym ludzie – wykazują dominację, fundamentalny aspekt zachowań społecznych.

2. Psy wykazują dominację i musimy je zdominować, aby uzyskać pożądane zachowanie

Niektórzy ludzie mylą pojęcie dominacji z agresją lub zastraszaniem. Wydaje im się, że żeby  „zdominować” psa, mogą złapać go za kark, rzucić na ziemię i nakrzyczeć na niego. Jest to okrutne i nieefektywne. Metody szkoleniowe polegające na zastraszaniu, strachu i karach są naukowo nieuzasadnione, niepotrzebne i nieetyczne.

3. Psy czują się winne, gdy niszczą nasze drogie buty.

Jeśli chodzi o psy i poczucie winy, to sprawa wcale nie wygląda tak, jak nam się wydaje, gdy oglądamy śmieszne filmy na YouTubie. Psi behawiorysta, Mark Bekoff uważa, że przekonanie, że psy się wstydzą wynika z naszej nieumiejętności odczytywania psich komunikatów. Póki co nie ma na to jednoznacznych dowodów.

4. Psy żyją teraźniejszością

Lubimy myśleć, że psy są „zen” – szczęśliwe z tu i teraz, i nie niepokoją się, tym, co wydarzyło się wczoraj, albo co może się wydarzyć jutro. Tak czy inaczej, nie jest to prawda. Z wielu badań wiemy, że psy przewidują i planują przyszłość, a także mają przemyślenia i wspomnienia z przeszłości.

5. Psy kochają nas bezwarunkowo

Wydaje nam się, że nasze psy kochają nas bez względu na to, kim jesteśmy, co robimy lub jak je traktujemy. Prawda jest inna: psy stawiają w miłości warunki , tak jak my.

6. Nie powinnaś przytulać psa

Naukowcy już dawno stwierdzili, że przytulanie psów sprawia, że ​​czują się niekomfortowo. To po części prawda: niektóre z nich nie lubią być przytulane, inne pragną takiej bliskości. Jeśli więc twój pies nie jest typem „przylepy”, powinnaś uszanować jego osobistą przestrzeń i znajdować inne sposoby na okazanie mu miłości.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle

Jak przyciągnąć uwagę facetów? Tak naprawdę liczą się szczegóły, a nie długie nogi i blond włosy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
11 maja 2018
Fot. istock / macniak

Dobra, długie nogi pewnie też mają znaczenie, tak jak blond włosy i piękny biust. Ale tak naprawdę mężczyźni nie są (na pewno nie wszyscy) tylko samcami, którzy ślinią się na widok odkrytego ciała buchającego seksem.

Znajomy powiedział mi kiedyś, że co z tego, że kobieta wygląda na pierwszy rzut oka jak z okładki magazynu dla panów, skoro po dwóch minutach nie ma już o czym z nią rozmawiać, cały urok pryska. A przecież jak przyciągnąć uwagę faceta, to jednak na dłużej. Umówmy się – lubimy się podobać, lubimy, kiedy mężczyźni się za nami oglądają, kiedy mówią nam, że pięknie wyglądamy. I to żadne polowanie na męża, tylko zwykła kobieca natura.

Myli się jednak każda z nas, która uważa, że faceci akurat za nią się nie obejrzą. Bo nosi rozmiar 44 (lub więcej), bo nie jest za wysoka, bo ma za mały biust albo zbyt grube łydki. Drogie panie to nie o to chodzi. Zupełnie. Uwagę mężczyzn przyciąga zupełnie co innego, niż nasze skrywane kompleksy.

Po pierwsze uśmiech

Co robi na tobie największe wrażenie, kiedy mijasz kogoś na ulicy? Z własnego doświadczenia wiem, że uśmiech. Szczery, prawdziwy, który mówi: „Lubię ludzi”. Do tych, którzy się uśmiechają chętniej podchodzimy pytając o drogę, sklep, godzinę. Czasami zagadujemy ich w autobusie, metrze. Ot tak, po prostu, bo czujemy, że to miły człowiek. Przecież niemiły by się nie uśmiechał. To działa na każdego, także na mężczyzn. Nasz uśmiech przyciąga ich uwagę, choćby dlatego, że tak mało ludzi wokół nas się śmieje. Intryguje, ciekawi i… dodaje odwagi, by nas zaczepić i porozmawiać. Uśmiechajcie się, to często może być początek fantastycznej relacji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po drugie otwartość na świat i ludzi

Jasne, że nie każdy z nas jest ekstrawertykiem, który od razu przy pierwszym kontakcie opowiada o sobie, o tym, co robi, kim jest i czego oczekuje od życia. Chodzi jednak o pewien rodzaj subtelności w zainteresowaniu się drugim człowiekiem. Czasami jest to umiejętność słuchania, czasami mówienia. Chęć obcowania z kimś zawsze jest wyczuwalna, także w sytuacjach damsko-męskich. Dajemy sygnał: „Skoro się spotkaliśmy, chcę cię poznać i chcę byś ty poznał trochę mnie”. I wcale nie musi chodzić od razu o romans czy związek na lata.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po trzecie pasja

Kocham ludzi z pasją. Jeśli ktoś ją ma, zawsze skradnie moje serce. Obojętnie czy jest to wspinaczka czy żeglarstwo czy szydełkowanie. Nie ma znaczenia. Pasja mówi wiele o człowieku, o tym, że wie, czego chce, dokąd zmierza, że ma marzenia, że je realizuje, że jest głodny życia i trudno się z nim nudzić. Mężczyźni też kochają kobiety z pasją, z błyskiem w oku, kiedy zaczynają mówić o czymś, co uwielbiają robić. Są ciekawi takich kobiet, czasami im imponują, a czasami pasja okazuje się być wspólna dla obojga. Wtedy mogą przegadać całą noc.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po czwarte pewność siebie

To nieprawda, że mężczyźni czują się dobrze przy tak zwanych „szarych myszkach”, przy których mogą się puszyć i prezentować swoją męskość. Tak naprawdę większość z nich lubi znaleźć w kobiecie partnera do rozmowy, który nie będzie jedynie biernym słuchaczem i potakiwaczem. Wbrew pozorom faceci lubią, gdy mamy własne zdanie, swoje opinie, kiedy nie zawsze się z nimi zgadzamy i mówimy o tym otwarcie. Rzadziej zainteresuje ich kobieta, która mówi: „Nie wiem” niż ta, która tupnie nogą i będzie bronić swojego zdania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po piąte poczucie humoru i dystans do siebie

Nie chodzi o sypanie dowcipami z rękawa, w końcu nie każdy z nas ma zdolność ich zapamiętywania. Ale o odnajdywanie się w sytuacjach, które nas zwyczajnie bawią. O złapanie żartu, który nie został wprost wypowiedziany. O znajdywanie niuansów w rozmowie, które od razu wywołują uśmiech. Wraz z poczuciem humoru idzie także dystans do siebie. Umiejętność śmiania się ze swoich niedoskonałości, wpadek i błędów. I nie obrażania się, kiedy ktoś sobie na nie pozwala, oczywiście w sposób uprzejmy, a nie chamski, nie chcąc nas zranić.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Po szóste kolory

I skoro bardziej niż szara myszka, mężczyźni skupiają uwagę na kobietach pewnych siebie, to te są jak kolorowe ptaki. Wcale nie musimy się wciskać w czerwoną sukienkę, która więcej odkrywa niż zakrywa. Wręcz przeciwnie – skoro pierwsze wrażenie ma znaczenie, warto postawić na coś nieoczywistego, coś z efektem WOW, co pozwala się domyślać, co kryje się pod ubraniem, bo nie wszystko jest „wystawione” na pierwszy rzut oka. Znacie ubrania marki Vippi Design? Nie ma nic bardziej kolorowego i zjawiskowego, a jednocześnie niezwykle kobiecego. Jeśli jesteście kobietami, które lubią się uśmiechać, poznawać ludzi, macie dystans do siebie i… bez oporu mówicie o tym, że cieszy was zainteresowanie mężczyzn waszą osobą, zajrzyjcie koniecznie do Vippi Design i znajdźcie coś dla siebie.

I jak? Czy teraz wierzycie, że każda z nas jest w stanie przyciągnąć uwagę mężczyzn? Spróbujcie.


Artykuł powstał przy współpracy z marką Vippi Design

 


Zobacz także

Anatomia pocałunku. Niesamowita scena w rezonansie magnetycznym

Małgorzata Ohme: życzę Wam wyjątkowo dobrych serc w tym roku!

Mężu, partnerze, bracie, tato – to apel do ciebie, nie zostawiaj nas samych z naszą walką. 7 powodów, by poprzeć protest kobiet