Go to content

„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”. Najlepszy prezent pod choinkę!

fot. Unsplash

Książka to prezent, który możesz kupić nawet na ostatnią chwilę. Ale nawet wtedy dobrze, żeby nie była przypadkowa. Zadbaj, by był to jeden z najlepszych tytułów roku. Mamy dla ciebie garść propozycji.

„Oddam ci słońce” Jandy Nelson / Moondrive

Ona – zbuntowana, odważna, popularna, ale niedoceniana przez matkę. On – uczuciowy, skryty, nieumiejący dopasować się do oczekiwań ojca. „Oddam ci słońce” to coś więcej niż historia o twórczym rodzeństwie, o nastolatkach pełnych gniewu i niezrozumienia. To także opowieść o tym, jak odnaleźć własną tożsamość, dojrzeć, nauczyć się kochać – także samego siebie.

Książkę kupisz TUTAJ!

Pakiet książek „Masz nową parę!” i „Szkoda czasu na niemiłość”

Książki Anny Klimczewskiej to miłosne perypetie czterdziestojednoletniej Olgi, która szuka partnera na aplikacji randkowej. Jej szalone romanse to roller coaster emocji, bo te książki są niezwykle zabawne i pikantne, ale momentami też dramatyczne i wzruszające. Autorka, producentka telewizyjna, pracując nad swoimi powieściami, czerpała garściami z własnych przeżyć i z opowieści wielu kobiet. Nic dziwnego, że powstał z tego polski odpowiednik „Seksu w Wielkim Mieście!

Książki kupisz TUTAJ!

„It starts with us” Colleen Hoover / Wydawnictwo Otwarte

Najbardziej wyczekiwana przez fanki na całym świecie powieść Colleen Hoover. Każde zakończenie może być początkiem. Poruszająca historia o ludziach, którzy kochają, popełniają błędy i je naprawiają. To historia w której każdy odnajdzie siebie.

Książkę kupisz TUTAJ!

„Dziennik radości” Agnieszka Maciąg / Wydawnictwo Otwarte

Odkryj w sobie bezwarunkową radość! Niech tak książką stanie się dla Ciebie inspiracją, niezależnie od tego, jakie wyzwania czy
procesy obecnie przechodzisz. Kolejną cegiełką do budowania Twojej wewnętrznej wolności, świadomości, szczęścia i radości. To wspaniały prezent dla bliskich osób lub dla samej siebie.

Książkę kupisz TUTAJ!

Przełomowa trylogia Stiega Larssona w wydaniu kolekcjonerskim

Seria Millennium sprzedała się w ponad 100. milionach egzemplarzy na całym świecie. Doczekała się kilku ekranizacji, komiksu oraz kontynuacji. Stała się fenomenem i wyznaczyła kierunek kryminału na wiele lat. Teraz w ręce czytelników trafiają wyjątkowe wydanie trzech części autorstwa Stiega Larssona w jednym tomie. 1488 stron najlepszego szwedzkiego kryminału w pięknym pudełku.

W tomie znajdują się książki „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Zamek z piasku, który runął”.

Zestaw książek psycholożki Kasi Kucewicz

Zestaw książek Kasi Kucewicz „Czując każdego dnia” i „Kobiety, które czują za bardzo” znanej i cenionej psycholożki, należy podarować każdej kobiecie, która jest wyjątkowo wrażliwa i zainteresowana rozwojem osobistym.
To poradniki intensywnie wspomagające pracę nad swoim wnętrzem, ułatwiające odkrywanie swojego potencjału, polepszające rozumienie siebie. Jeden z nich służy do czytania, a drugi do wypełniania terapeutycznych wskazówek i zadań krok po kroku. Obie są zarówno kojące, pogłębiające wiedzę o sobie, jak i inspirujące do wprowadzania w życie zmian. W sam raz do czytania w zimowe wieczory pod ciepłym kocem.

To książki dedykowane kobietom wrażliwym oraz identyfikującym się jako wysoko wrażliwe, czasem przytłoczonym nadmiarem bodźców, pragnącym ukojenia i zatroszczenia się o samą siebie i o budowanie dobrych, opartych na akceptacji  tego jakie jesteśmy w relacji z ludźmi.

Książki kupisz TUTAJ i TUTAJ

„Próba żelaza” Cassandra Clare &Holly Black / Moondrive

W tej książce pod osłoną czarów kryją się pytania o to, jak silne potrafią być więzi rodzinne i jak młody człowiek ma znaleźć swoje miejsce w świecie. Do tej pory na polskim rynku pojawił się drugi tom – Miedziana rękawica, a następne ukażą się już niebawem. Nie
przegapcie okazji do spotkania z młodszym kolegą Harry’ego Pottera. Uwaga! Strony tej książki są zaczarowane – nawet nie zauważycie, kiedy godzina czytania zamieni się w kilka minut.

Książkę kupisz TUTAJ!

 

„Belcanto”, Ann Patchett

Nagrodzona Orange Prize, mistrzowska i pełna liryzmu powieść autorki Domu Holendrów. Kiedy na koniec koncertu gaśnie światło, akompaniator całuje śpiewaczkę. Kto wie, co by się między nimi wydarzyło, gdyby w tym momencie do willi nie wdarła się grupa uzbrojonych mężczyzn, a wszyscy obecni nie zostali ich zakładnikami. Ann Patchett tworzy hipnotyzującą historię o sile i kruchości, a także o odnajdywaniu miłości tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. Lektura sprawi przyjemność wszystkich osobom, które w prozie
cenią wdzięk, piękno, elegancję i magię.

Książkę kupisz TUTAJ!

„Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood”, Robert Gottlieb

Jak wstydliwej Szwedce z robotniczej rodziny udało się podbić Hollywood? Czy karierę zawdzięczała wpływowym kochankom, których umiejętnie dobierała sobie już jako nastolatka? Czy ta niebywale piękna kobieta tak naprawdę czuła się mężczyzną? I dlaczego będąc u szczytu sławy, nagle zakończyła karierę? Legendarny redaktor Robert Gottlieb ze znawstwem i ogromną pasją próbuje rozwiązać zagadkę, jaką była Greta Garbo. Polskie wydanie ze wstępem Tomasza Raczka to must read każdego kinomana.

Książkę kupisz TUTAJ!

„Rozłam w rodzinie. Jak uzdrowić relacje z bliskimi”

Poznaj sposób na odbudowanie rodzinnych więzi. Susan, mimo że ma dwóch synów, od lat święta spędza samotnie. Elena od dawna nie rozmawia z matką, a Roya zmuszono do wyboru między krewnymi a ukochaną żoną. Zerwanie stosunków z najbliższymi to problem milionów rodzin na całym świecie. Jest źródłem cierpienia, dotkliwego poczucia wstydu i osamotnienia.

Książkę kupisz TUTAJ!

Karl Pillemer wskazuje najczęstsze przyczyny ochłodzenia stosunków w rodzinie oraz wpływ tej sytuacji na wszystkich jej członków. Na podstawie doświadczeń osób, którym udało się odbudować zerwane więzi, oraz wieloletnich badań ukazuje sposoby poprawy i uzdrowienia stosunków. Zaproponowane przez niego strategie i praktyczne wskazówki pomogą załagodzić konflikty i odtworzyć relacje z krewnymi.

Książka Rozłam w rodzinie pozwoli Ci odbudować satysfakcjonującą więź z najbliższymi. To połączenie
niezwykle szczerych i wzruszających historii, wiedzy naukowej i skutecznych narzędzi naprawczych,
które wskażą drogę do pojednania.

Dzięki tej książce:

  • poznasz przeszkody stojące na drodze do ugody
  • uporządkujesz i poprawisz relacje rodzinne
  • nabierzesz dystansu i nauczysz się zapobiegać konfliktom