Lifestyle

Konsumuj przyjemności. Tydzień drugi, dzień #6

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
21 listopada 2015
Fot. Pixabay/ jill111 / CC0 Public Domain
 

Niedziela. Trudno jej nie lubić. To dzień, kiedy wiele można dobrych rzeczy dla siebie zaplanować. Wiele też można zrobić dla innych.  Pogoda nas nie rozpieszcza. Więc może dzisiaj najlepiej nigdzie się nie spieszyć. Zwłaszcza przed południem. Połazić w piżamach, spokojnie wypić kawę. Nikogo nie poganiać, nie tracić cierpliwości, że ktoś czegoś jeszcze nie zrobił.

Ale to niedzielne lenistwo nie jest na dziś wyzwaniem. Dzisiaj zadbaj o swoje zmysły. Konkretnie o jeden z nich, który często nas denerwuje, bo sprawia, że ulegamy pokusom 🙂 Otóż dziś zjedz coś dobrego. Niech to będzie porcja ulubionych lodów albo ciasto najlepsze na świecie. Dziś kalorie nie mają znaczenia. To ma być przyjemność jedzenia, bez wyrzutów sumienia. A może nosicie w sobie jakiś smak dzieciństwa, na który macie ochotę i który przywołuje cudowne wspomnienia? A może lubicie krewetki i dawno ich nie jedliście? Mule? Czy choćby pizza, której niemal zawsze sobie odmawiacie?

Tak rzadko jedzenie traktujemy, jak przyjemność, a dziś niech ono właśnie nią będzie. Smacznego 🙂


 

Akcja „Bądź dobra dla… siebie”

Dołącz do nas i codziennie zrób coś dobrego dla siebie! To może być drobiazg albo marzenie życia. Godzinna w domowej wannie, 5 minut na wypicie kawy bez pośpiechu, czy zapisanie się na siłownię, a może kupno książki dla siebie na wieczór? To zależy tylko od ciebie.

ZASADY:

  1. Redakcja Oh!me codziennie opublikuje wpis pod hasłem akcji „Bądź dobra dla… siebie”.
  2. Aby wziąć udział w akcji, należy w komentarzu do wpisu opublikowanego na stronie ohme.pl dodać odpowiedź na zadanie konkursowe: „Co dobrego dziś dla siebie zrobiłaś?”
  3. Wśród osób, które będą regularnie zamieszczały komentarze z odpowiedziami, wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej się spodobają się Jury i nagrodzimy je!
  4. Akcja będzie odbywała się w cyklach tygodniowych (Drugi tydzień: 17-23.11.2015). Po każdym zakończonym tygodniu, Jury wybierze Laureatki.
  5. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
  6. Nagrody – tydzień drugi:
    2 x  Voucher na zabiegi, ufundowany przez gabinet kosmetyczny S&B 
    1 x zestaw kosmetyków ufundowany przez markę Sesderma

Każdego dnia należy umieszczać komentarze pod aktualnym wpisem – nie przegap naszej zabawy i śledź nas na Facebooku. Zacznij już dzisiaj i napisz w komentarzu do tego tekstu – co dobrego zrobiłaś dziś dla siebie.

Tydzień drugi – zobacz wszystkie zadania


Lifestyle

56 lat przemian Barbie. Zobacz, jak zmieniają się kanony piękna

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 listopada 2015
Fot. Screen z Tumblr / tenaflyviper
 

Nieśmiertelna i kontrowersyjna. Ma swoich wiernych fanów i zagorzałych przeciwników. Jedno jest pewne, obserwując jak bardzo Barbie zmieniała się przez lata, jak dłoni zobaczyć można dokąd zmierza współczesny ideał piękna. Ostatnie kreacje Barbie Roberts (a dokładnie Barbara Millicent Roberts – jeśli nie wiecie, ta syntetyczna blondynka ma imię, nazwisko i wykreowany cały świat) przywracają nieco nadzieję – jednak nie łudźcie się delikatniejszy make-up, niż parę lat wcześniej, jest zapewne efektem licznych lakowych afer. Bo czy Barbie z 2011 roku przypomina zabawkę dla dzieci?

http://tenaflyviper.tumblr.com/post/125639467465/i-was-curious-as-to-exactly-how-barbies-face-has


Źródło: Tumblr

 


Lifestyle

Dobro zawsze wraca do ciebie. Zobacz, jak zatacza krąg

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 listopada 2015
Fot. Screen z YouTube / MotivationUS

Pamiętacie serial  „Mam na imię Earl”? Tytułowy bohater przez wiele odcinków spłacał dług swoich złych uczynków, bo tzw. karma okazała się wyjątkowo pamiętliwa. Dobro czyni dobro – mam nadzieję, że też w to wierzycie.

Koniecznie obejrzyjcie ten krótki film i zobaczcie, jak drobne rzeczy zmieniają świat na lepszy. Podajcie dalej.


Zobacz także

„Czy całe moje życie nie jest godne twojej uwagi? Czy nie jesteś cząstką mnie…?”. Obejrzyj ten spot, żebyś nigdy nie musiał żałować, że jest już za późno

ABC rodzinnego wyjazdu na ferie zimowe – jak uniknąć stresujących sytuacji?

Zima w środku lata