Lifestyle

Konkurs „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”

Redakcja
Redakcja
15 lutego 2016
Patrycja Załug
Fot. Materiały prasowe
 

–Marzy mi się, aby Polki były naprawdę pewne siebie, abyśmy pozwoliły sobie na autentyczność w relacjach zawodowych i prywatnych, zaufały swoim odczuciom i żyły naprawdę w zgodzie ze sobą – mówi Patrycja Załug, autorka akcji „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”. – Trudno jest nam siebie doceniać, zaniżamy nasze aspiracje zawodowe i prywatne, ponieważ w głębi serca wątpimy czy zasługujemy na więcej. Już czas, aby Polki uznały swoją wartość! – dodaje. A wy kochacie siebie? Mądrze, takimi prawdziwymi? Napiszcie nam o tym.

Dlatego dziś wspólnie z Instytutem Przemiany Patrycji Załug, zapraszamy Was do wspólnej zabawy.

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu napisz jaki jest twój własny sposób na bycie dla siebie dobrą. Jak się sama doceniasz? Zdradź swój sposób, pokaż nam jak siebie pokochałaś lub jak się zmieniasz.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

Napisz jaki jest twój własny sposób na bycie dla siebie dobrą. Jak się sama doceniasz? Zdradź swój sposób, pokaż nam jak siebie pokochałaś lub jak się zmieniasz. Jak zawsze będziemy doceniać waszą kreatywność :).

Nagrody

3 x  półgodzinne sesje coachingowe z coachem i trenerką Patrycją Załug (przez skype) o wartości 150 zł każda

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5  x książka „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” o wartości 33 zł każda

10 x audiobook „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” o wartości 33 zł każdy

 

Konkurs trwa od 16.02.2016 do 01.03.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 08.03.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Lifestyle

Kiedy zobaczyłam go pierwszy raz, pokazałam go z daleka przyjaciółce a potem siedziałyśmy wzdychając

Listy do redakcji
Listy do redakcji
16 lutego 2016
Fot. Pixabay/stux / CCO
 

Moja pierwsza i jedyna miłość

Miałam 16 lat, on dwa więcej. Mieszkałam w internacie a on miał tam znajomych. Kiedy zobaczyłam go pierwszy raz, pokazałam go z daleka przyjaciółce a potem siedziałyśmy wzdychając i marząc o takim facecie. Pamiętam jak dziś jak prawie wykrzyczałam ” Czy ty sobie wyobrażasz jak musi wyglądać jego dziewczyna?! Przecież on może mieć każdą”…

Zrządzeniem losu pojawił się w moim pokoju, jak się potem okazało chciał ocenić nowe dziewczyny,  spałam na górnym łóżku, więc nie było mnie widać i w pewnym momencie się przebudziłam zastanawiając się kto tak gada, gada i gada. Posłuchałam trochę jego opowieści, a potem się podniosłam i pierwsze zdanie jakie do niego skierowałam brzmiało: „Kim ty w ogóle jesteś, może byś się chociaż przedstawił”.

Po latach się dowiedziałam, że spodobało mu się, że jestem pyskata. Po jakimś czasie zaczęliśmy być razem. Był to mój pierwszy związek, on natomiast chwile wcześniej został oszukany przez pewną dziewczynę (miała na imię Jagoda i on tego czasu moja rodzina ma zakaz używania tego słowa. Jeśli ktoś ma ochotę na ten owoc mówi borówka. Działa mi ona na nerwy bo jestem zazdrosna o to, że coś dla niego znaczyła). Było magicznie, ale bardzo szybko się skończyło. Dziś wiem, że się wystraszył poważnych zobowiązań ale sposób mógł wybrać lepszy  na zakończenie tej relacji ponieważ on pewnego dnia po prostu przestał się odzywać, pisać, w szkole udawał, że mnie nie zna. Nie umiałam o nim zapomnieć, czasami chciałam aby dopadła mnie amnestia tak wiele dla mnie znaczył.  On też nie do końca umiał o mnie zapomnieć bo co jakiś czas się kontaktowaliśmy w rezultacie czego byliśmy ze jeszcze 2 razy(zostawił mnie drugi raz , tym razem przez smsa. Kiedy zapytałam dlaczego uważa, że nic z tego nie będzie odpisał mi: „bo nie i ch**j”…bez komentarza. Natomiast kolejnym razem chciałam się na nim odegrać i robiłam wszystko, żeby go nakręcać a potem porzucić i tak też zrobiłam.

W pewne wakacje, kiedy nic między nami nie było ani nie zanosiło się że będzie zadzwonił do mnie i zapytał czy pojadę z nim nad jezioro na trzy dni. Jako szalona osiemnastolatka niewiele myśląc zgodziłam się, spakowałam się do torebki, rodzicom powiedziałam, że wychodzę i parę godzin później bawiłam się z nim i jego kolegami.

Kiedy zostaliśmy sami w pokoju powiedziałam mu: „Dobra, wiadomo, że ty masz na mnie ochotę, wiadomo, że ja na ciebie więc zróbmy to bez zbędnego komplikowania , po przyjacielsku” (muszę zaznaczyć , że wcześniej nie posunęliśmy się dalej niż do pocałunku i wcale nie chciałam uprawiać wtedy z nim seksu ale zgrywałam twardą, odważną i przebojową) jego mina mówiła, że jest przerażony tym, co słyszy, że nie poznaje osoby, która to mówi. Dużo tej nocy rozmawialiśmy, było całowanie i  przytulanie.

Mimo wszystko do niczego nie doszło (bo ja tak po prostu nie działam) i podczas  tego wszystkiego powiedział: „spróbujmy jeszcze raz”, ja powiedziałam, że absolutnie że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i że do trzech razy sztuka” a on na to :” Za czwartym jest nauka”….Od tego czasu minęło prawie 11 lat. Jesteśmy razem mimo wszystko (mierzyliśmy się z problemami, z którymi na szczęście nie każdy musiał się mierzyć) i mimo, że nie udaje nam się uniknąć kłótni za każdym razem  wiemy, że to nie jest nasza ostania kłótnia. Pominęłam oczywiście mnóstwo ważnych momentów i miliony tych mniej ważnych ale jak pewnie w każdym związku nie starczyło by na to czasu. Czas ucieka, młodość przemija a ja (i czuję ,że mogę mówić za niego) mam dalej motyle w brzuchu. Są już inne, bardziej świadome i realne ale tak samo szaleńczo trzepoczące skrzydłami. Świadomość, że jesteśmy sobie tak bliscy i że niezależnie od okoliczności możemy na siebie liczyć sprawia, że powietrze pachnie jak malinowa mamba. Czasem sama sobie zazdroszczę

Magdalena Mrozowicz


Akcja „Moja pierwsza miłość”

Pierwsza miłość jest wyjątkowa, to zauroczenie, motyle w brzuchu, ta szeptana na ucho przyjaciółki tajemnica. Niepewność, ciekawość i radość. Zakochując się po raz pierwszy mamy wrażenie, że unosimy się nad ziemią.

Luty to taki czas, kiedy na chwilę przystajemy w naszej miłości. Może dlatego, że nie obchodzimy Walentynek, a może właśnie dlatego, że je obchodzimy. Jedno jest pewne. W tym zimowy miesiącu o miłości myślimy bardziej niż zwykle. Dlatego  chciałybyśmy was zachęcić do wspomnienia waszej pierwszej miłości. Zakochania, zauroczenia. Odkurzenie w pamięci tych wyjątkowych chwil. To z pewnością są piękne historie.

Zapraszamy – włączcie się do naszej akcji „Pierwsza miłość”. Napiszcie do nas opisując swoją pierwszą miłość. My najciekawsze listy nagrodzimy i opublikujemy. Powspominajcie z nami <3

i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
ks. Jan Twardowski


 WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ (klik)


Lifestyle

Regulamin konkursu „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”

Redakcja
Redakcja
15 lutego 2016
Patrycja Załug
Fot. Materiały prasowe

Regulamin konkursu „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Polko, pokochaj siebie prawdziwą”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Polko, pokochaj siebie prawdziwą” zwanego dalej „Konkursem”, jest Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 16.02.2016 do 01.03.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Instytut Przemiany Patrycja Załug, ul. Limanowskiego 11/128, 02-943 Warszawa – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Napisz jaki jest twój własny sposób na bycie dla siebie dobrą. Jak się sama doceniasz? Zdradź swój sposób, pokaż nam jak siebie pokochałaś lub jak się zmieniasz. Jak zawsze będziemy doceniać waszą kreatywność :).
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 5 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 08.03.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest marka Instytut Przemiany Patrycja Załug.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 18 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  3 x  półgodzinne sesje coachingowe z coachem i trenerką Patrycją Załug (przez skype) o wartości 150 zł każda
  5  x książka „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” o wartości 33 zł każda10 x audiobook „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą” o wartości 33 zł każdy
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Przestań żyć jak męczennica! Pokonaj syndrom Superwoman

Czy warto dać drugą szansę? Jeszcze raz spróbować znaleźć miłość? Czasami warto…

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób #10 – odżywiaj się zdrowo!