Lifestyle

Konkurs #połączone. Wygraj smartfona TP-Link Neffos i połącz się z najlepszą przyjaciółką

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 marca 2019
Fot. iStock
 

Kto odbierze telefon o 2 w nocy. Kto rzuci wszystko, żeby przywieźć ci rajstopy na zmianę, bo poszło ci oczko? Kto doskonale rozumie i wreszcie, kto nawet, gdy nie rozumie, zawsze cię wspiera? Jest tylko jedna odpowiedź. Druga kobieta. Przyjaciółka. Ta, która nie chce cię zmieniać, ta która jest bezwarunkowo tak samo, jak ty jesteś dla niej. Ta sama, która zawsze da ci paczkę chusteczek, pudło lodów i kopa w tyłek – gdy tylko tego potrzebujesz.

Potrafi słuchać. Bo te nasze kobiece relacje buduje cała autostrada rozmów. I choć czasem dzielą was tysiące kilometrów, tygodnie nieprzespanych nocy, obowiązki i uciekający czas – zawsze, ale to zawsze możesz do niej zadzwonić. Dzień Kobiet to wyjątkowe święto. Wykorzystajmy je dobrze. Zamiast czekać na goździka, to ty doceń kobiety w swoim życiu.

Opowiedz nam o tej wyjątkowej. Kim jest? Jak ją widzisz? Za co jesteś jej wdzięczna? Napisz, co wyjątkowego połączyło akurat was! Wygraj boski smartfon TP-Link Neffos i połącz się ze swoją przyjaciółką! Zapraszamy do udziału w naszej zabawie – świętujmy #MiesiącKobiet!

Zasady:

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania, pod niniejszym artykułem.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu, pierwszy opublikowany komentarz.

Zadanie konkursowe:

W komentarzu do tego artykułu, napisz nam, co łączy cię z twoją najlepszą przyjaciółką i dlaczego wasza więź jest tak wyjątkowa. Nie musisz przekonywać nas, że twoja przyjaciółka jest wyjątkowa – to pewne, ale napisz o niej i dla niej kilka wyjątkowych słów. #siłakobiet ma niezwykłą moc.

Nagrody:

Nagroda główna:

1 x TP-Link Neffos C9A

Fot. Materiały prasowe

Neffos C9A wyróżnia się 5,45-calowym wyświetlaczem typu full-view, zamkniętym w smukłej obudowie. Model ten wyposażono w 2GB pamięci wewnętrznej i 16GB pamięci na dane, funkcję rozpoznawania twarzy, czytnik linii papilarnych i system Android 8.1 Oreo.

Pojemna bateria 3020mAh pozwala na całodzienną pracę. Z tylnym obiektywem 13Mpx zrobimy ładne zdjęcia, a przednim 5Mpx wzbogaconym o funkcję upiększania – sellfie. Dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: szarym i srebrnym. Poza smartfonem w zestawie startowym znajdują się także słuchawki, etui i folia ochronna na ekran.

Nagroda II stopnia:

4 x powerbank TL-PBB3000

Fot, Materiały prasowe

Smukły i lekki bank energii TP-Link TL-PBB3000 o pojemności 3000mAh będzie niezawodnym wsparciem dla każdego smartfona w czasie długich podróży. Otrzymał elegancki wygląd i nie zajmuje wiele miejsca – zmieści się nawet w kieszeni. Funkcja szybkiego ładowania dostarcza do 5V/ 1,5A mocy wyjściowej, co przekłada się na krótszy czas uzyskania pełnej baterii.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.

Konkurs trwa: w okresie od 08.03.2019 do 23.03.2019 r., wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 28.03.2019 roku.*


*Aktualizacja 15.03.2019 – ze względu na problemy techniczny i czasowo ograniczony dostęp do strony, przedłużamy konkurs do dnia 23.03.2019


Lifestyle

Daj córce siłę – nigdy nie mów jej tych pięciu rzeczy! Pokaż jej, jak silne są kobiety

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 marca 2019
Fot. iStock / gradyreese
 

Co najcenniejszego można otrzymać od swojej mamy? Siłę. I choć zabrzmi to jak banał, ta siła bierze się z tego, na ile naszym córkom pozwolimy być  silne. Tylko poczucie akceptacji, wsparcie, pomaga nam ukształtować wiarę we własne siły. Tylko przestrzeń do podejmowania własnych decyzji i próbowania życia, pozwoli nam mądrze wybierać i swoim wyborom ufać. Jeśli dziś nasza córeczka nie dostanie tego cennego prezentu, już jutro, jako młoda kobieta, będzie wątpić… najczęściej w siebie.

Daj córce siłę – nigdy nie mów jej tych sześciu rzeczy! Pokaż jej, jak silne są kobiety

„Nie wiesz, co jest dla ciebie dobre (najlepsze)”

To szalenie trudne, choć jest tak oczywiste. Jak chronić nasze dziecko, a jednocześnie nie odbierać mu samodzielności, poczucia własnej wartości i dumy z tego? Jak nauczyć je stawiać granice? I jak w tym wszystkim pokazać mu, że jego decyzje, marzenia i wybory są ważne, znaczące?

Aż na usta ciśnie się nam to, co powtarzaliśmy, gdy się urodziła, a inni wchodzili w nasze życie z buciorami: „jestem mamą, wiem, co najlepsze dla mojego dziecka”. I chcę tego najlepszego, bo kocham je idealną, matczyną miłością. A jednak od chwili, gdy nasze dziecko zaczyna świadomie chłonąć z każdym dniem świat, wreszcie komunikuje, czego pragnie – to „wiem” nie jest już najważniejsze. Pewnego dnia przed każdą z nas stanie nie dziecko wymagające naszej obecności w każdej minucie życia, a dziewczynka, dziewczyna, wreszcie młoda kobieta. I jedną z najcenniejszych rzeczy jakie możemy jej dać, to odpowiednio dużo miejsca, by być.

Nie uczmy naszych córek, że nie mogą o sobie decydować. Nie uczmy, że ich głos się nie liczy. Nie demonstrujmy niechcący, przez nieuwagę,  że ich zdanie jest światu obojętne.

„Dziewczynki tak nie robią”

Walczymy o równość, o równe płace, parytety. Głośno protestujemy, gdy ktoś sprowadza kobiety do roli obiektów seksualnych, roli prokreacyjnej czy wręcz własności. A z taką łatwością powielamy stereotypy wobec naszych dzieci. Każdy stereotyp jest zły. Każdy piętnuje i buduje głęboko w podświadomości złudne przekonania.

Ileż razy wypsnęło nam się:

 • że dziewczynkom, czegoś nie wypada,
 • że to męski sport,
 • „rzuca, jak baba”,
 • „a bo chłopaki tak mają”…

Przykłady można by mnożyć. I w większości przypadków nie ma w nas złej woli, a zakorzenione bardzo głęboko przyzwyczajenie, to powtarzane od pokoleń frazesy, zwroty, nad których znaczeniem nigdy głęboko się nie zastanowiliśmy.

Ilu kobietom mówiono, że nie dla nich są uniwersytety, matematyka, fizyka, chemia… Ile z nich, na szczęście, nie posłuchało?

„Nie bujaj w obłokach”

 

„Taka artystka”. „Z tego nie będzie pieniędzy”. „Będziesz rowy kopać”… Brzmi znajomo? Słyszeliśmy to setki razy, kiedy sami byliśmy dziećmi. Czasem walczyliśmy, ale częściej w końcu musieliśmy ustąpić. I choć rodzice chcieli nas z całego serca uchronić od rozczarowania życiem, przygotować do tego, co czeka na nas w dorosłości, to dziś w tej dorosłości te słowa odnajdujemy tuż za rogiem lub w lustrze.

Co widzimy? Księgową, która chciała być malarką. Lekarza, który marzył, by zostać weterynarzem. Prawniczkę, która chciała piec torty.

Oklepane? A co z tymi wszystkimi marzeniami, o których nigdy nie ośmielimy się pomyśleć na poważnie?

Własna firma? Gdzie, ja? Bujanie w obłokach, nie dam rady.
Dobra miłość? Tylko w bajkach, przecież powinno wystarczyć, że nie bije i jest.

Nauczmy nasze córki, że marzenia są piękne i potrzebne. I nie zapomnijmy im powiedzieć, że same się nie spełniają.

strona 1 z 2
czytaj dalej – druga część artykułu na następnej stronie

[po publikacja ta część będzie znajdowała się na kolejnej stronie galerii]

„Zbyt wiele oczekujesz”

Bierz, jak leci. Co? Wszystko: miłość, pracę, szczęście i przyjaciół. Nie licz, że zasługujesz na coś więcej, nie jesteś wyjątkowa… – czy tego chcesz ją nauczyć? A może znacznie lepiej powiedzieć, że w pewnych częściach naszego życia nie ma miejsca na kompromisy. Że każdy z nas zasługuje na najlepsza miłość i najlepszych przyjaciół. I że inni też na to zasługują. Niech nie bierze „jak leci”.

Naucz swoją córkę odróżniania toksycznych relacji od dobrych. Naucz ją, jak nie uzależniać się emocjonalnie od innych. Czy może być lepsza recepta na szczęście? Naucz ją dobrej wdzięczności, a nie braku oczekiwań wobec życia, ludzi i siebie.

„Kobiety nie zajmują się takimi sprawami”

Jeszcze nie tak dawno w głowie nie mieściło się, że kobieta może głosować, prowadzić samochód, rządzić krajem… Dziś mogą tańczyć w balecie lub prowadzić ciężarówkę. Choć czasem wydaje się nam to niewinne, nie wzmacniajmy w naszych dzieciach przekonania, że płeć jest ograniczeniem. Dla dzieci ta różnica nie istnieje – to my ją konsekwentnie budujemy.

Powodów, by sięgnąć po Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek jest dokładnie dwieście – bo tyle historii silnych, wspaniałych i utalentowanych kobiet znajdziecie w tych książkach. I każda z nich pokazuje, że przeszkody na drodze najczęściej sami sobie stawiamy…

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to książki na miarę naszych czasów. Czasów, które jeszcze od czasu do czasu próbują o kobietach zapomnieć. My nie zapominajmy, skąd bierze się nasza siła i jak wiele z niej dały nam w życiu inne kobiety.

 

Wszystkie portrety pochodzą z tomu 1 i 2 „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Franceski Cavallo. Książki po raz pierwszy wydano nakładem Timbuktu Labs, Inc., Copyright ©2016 & 2017 Timbuktu Labs, Inc. W Polsce książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Debit.

Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Debit.


Lifestyle

Regulamin konkursu #połączone

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 marca 2019
Fot. iStock

Regulamin konkursu „Konkurs #połączone. Połącz się z najlepszą przyjaciółką”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Konkurs #połączone. Połącz się z najlepszą przyjaciółką”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Konkurs #połączone. Połącz się z najlepszą przyjaciółką” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 08.03.2019 do 23.03.2019 r., wyniki zostaną opublikowane na stronie www.ohme.pl do dnia 28.03.2019 roku.*
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest  marka TP-Link Neffos zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, odpowiedz na poniższe pytanie:W komentarzu do artykułu konkursowego znajdującego się pod linkiem: Konkurs #połączone. Połącz się z najlepszą przyjaciółką , odpowiedź na pytanie:

  Napisz nam, co łączy cię z twoją najlepszą przyjaciółką i dlaczego wasza więź jest tak wyjątkowo. Nie musisz przekonywać nas, że twoja przyjaciółka jest wyjątkowa – to pewne, ale napisz o niej i dla niej kilka wyjątkowych słów. #siłakobiet ma niezwykłą moc.

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 5 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 28.03.2019 roku  na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest TP-Link Neffos.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 5 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
 3. Nagrody:

  Nagroda główna:

  1 x Neffos C9A

  Nagroda II stopnia:

  4 x powerbank TL-PBB3000

 4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami RODO. Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Imię i nazwisko laureata (lub pseudonim) zostaną opublikowane podczas ogłoszenia wyników konkursu.
 8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

*Aktualizacja 15.03.2019 – ze względu na problemy techniczny i czasowo ograniczony dostęp do strony, przedłużamy konkurs do dnia 23.03.2019


Zobacz także

Hiperwitaminoza – co za dużo, to niezdrowo, czyli objawy przedawkowania 6 witamin

„Czas się skończył, nastaje nowy dzień” – mówi Oprah Winfrey odbierając nagrodę podczas uroczystości wręczenia Złotych Globów

Generator Radości Życia

Odmień swoje życie z Generatorem Radości Życia!