Lifestyle

Konkurs „Mama ma… pomysły i marzenia”

Redakcja
Redakcja
8 marca 2016
Konkurs "Mama ma... pomysły i marzenia"
Fot. iStock / adezhda1906
 

Chcesz pokazać swojemu dziecku cały świat. Od Bałtyku po Tatry, a potem jeszcze kawałek dalej, i dalej… Cudownie! Razem z wyjątkowym  sklepem dla rodziców Mama-ma.com serdecznie zapraszamy was do zrobienia pierwszego kroku. Opowiedzcie nam o swoich podróżniczych marzeniach – tych realnych i tych całkiem fantastycznych – i wygrajcie magiczną butelkę samonagrzewająca Paullandstella. Z takim gadżetem żadna wyprawa nie ma ograniczeń, nawet z najmłodszym członkiem rodziny.

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu odpowiedź na pytanie: „W jaką podróż / na jaką wyprawę zabrałabyś swoją butelkę Paulandstella?” Opowiedz nam o waszej wymarzonej wycieczce, wyprawie czy podróży. Może być bardzo osiągalna lub całkowicie magiczna – wszystko zależy od waszego pomysłu i wyobraźni.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

W komentarzu do tego artykułu odpowiedź na pytanie: „W jaką podróż / na jaką wyprawę zabrałabyś swoją butelkę Paulandstella?” Opowiedz nam o waszej wymarzonej wycieczce, wyprawie czy podróży. Może być bardzo osiągalna lub całkowicie magiczna – wszystko zależy od waszego pomysłu i wyobraźni. Zaszalej! Razem z butelką Paulandstella, wyprawa do lasu czy na plażę nie jest już wyzwaniem, a może marzysz o Toskanii albo krainie bajek prosto ze stron waszej ulubionej książki?

Nagrody

1 x Butelka samonagrzewająca się Paulandstella

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Z nią nie potrzebujesz prądu, gazu ani baterii by przygotować ciepły napój dla swojego dziecka!

Butelka paulandstella jest najłatwiejszym i najbardziej perfekcyjnym rozwiązaniemułatwiającym karmienie Twojego dziecka zarówno w podróży, jak i w nocy.

Funkcjonowanie butelki jest proste – polega na wciśnięciu guzika.
Wystarczy jedno kliknięcie i zawartość ogrzewa się do optymalnej temperatury.
Mleko możesz rozrobić bezpośrednio w ogrzanej wodzie, dzięki czemu Twoje dziecko może być natychmiast nakarmione.

Paulandstella samonagrzewająca się butelka dla dzieci jest idealna do ogrzania zarówno mleka matki, jak również herbatki.

1 x Torba dla mamy i dziecka

torby paulandstella

Niezastąpiony pomocnik w codziennej opiece i nawet tych najmniejszych podróżach do parku. W torbie znajduje się: mata do przewijania dziecka, kosmetyczka z PVC, oddzielna torebeczka do smoczków, wiele praktycznych kieszonek na butelki dla niemowląt, pieluchy, telefon komórkowy, portfel itp..

Konkurs trwa od 08.03.2016 do 22.03.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 29.03.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj


Lifestyle

A gdyby tak raz spróbować inaczej. Zamiast powtarzać te same zdania, które nie przynoszą rezultatu zamienić je na inne?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 marca 2016
Fot. iStock / teksomolika
 

Bo po co walić głową w mur, trwać w utartych schematach, które kompletnie się nie sprawdzają. „Bo ja do ciebie mówię, a ty mnie nie rozumiesz”, to może czas najwyższy spróbować powiedzieć inaczej, żeby dotarło?

I zamiast mówić: „Jestem zmęczona” powiedzieć:  „Czy możesz mi pomóc”

Niech pozmywa naczynia, zajmie się dziećmi, albo zwyczajnie – niech wie, że nie masz ochoty zbierać teraz ręczników w łazience pod dzieciach. To, że jesteś zmęczona, a mimo wszystko i tak coś robisz kompletnie do niego nie trafia.

Zamiast: „Boli mnie głowa” powiedz: „Muszę odpocząć”

Zamiast i nic nie rób. Albo zrób kawę i usiądź z nogami do góry, albo się połóż. Nie mów, że nogi bolą, plecy, czy choćby ta głowa. No boli i co z tego – myśli on, w końcu nie pierwszy raz. A ty chcesz po prostu odpocząć, więc zrób to.

Zamiast: „W ogóle nic cię nie obchodzi” powiedz: „Czy mógłbyś ściągnąć pranie”

Nie ma co rzucać słów w przestrzeń. Nic go nie obchodzi, tyle, że on nie co to owo „nic”. Palcem trzeba pokazać. Więc niech wypakuje zmywarkę, umyje podłogę, poskłada pranie, wtedy będzie widać, że go obchodzi jednak.

Zamiast: „To też są twoje dzieci” powiedz: „Idź proszę z dziećmi na spacer”

Bo może on nie wie, co jest konsekwencją posiadania dzieci, że nimi trzeba się też zająć, a nie po prostu mieć. Bo ty zawsze wszystko wokół robisz i wkurzasz się, że on nie wykazuje inicjatywy. Niech przeczyta wieczorem bajkę, zabierze na basen w sobotę. Powiedz, co ma zrobić i ciesz się chwilą spokoju.

Zamiast: „Czy ty mnie jeszcze kochasz?” powiedz: „Chciałabym, żebyś zabrał mnie na kolację”

Bo co ci da, że on powie: „Tak kocham” i jeszcze doda „O co ci chodzi” A to tobie właśnie chodzi o tę kolację, o kwiaty, o wypad do kina. A nie tylko o: „Tak, kocham”.

Zamiast: „Na ciebie nie można liczyć” powiedz: „Chciałabym, żebyś zajął się…”

Tu dodawać można dowolnie: sprzedażą auta, organizacją wakacji, znalezieniem obozu dla dzieci, zakupami. Po co masz brać sobie coś na głowę, czym on może się zająć, trzeba mu tylko o tym powiedzieć, a nie później czynić wyrzuty.

Zamiast: „Zawsze o wszystkim zapominasz” powiedz: „Liczę że nie zapomnisz, ze Ala ma dziś dodatkowy angielski”

I nie przypominaj. Choćby nie wiem co, nie dzwoń, nie wysyłaj SMS-ów. Jak zapomni, niech będzie tego świadomy, że zawiódł, bo obiecał. I nie mów: „Bo ty zawsze”, na drugi dzień powiedz: „Patryk ma dziś basen, proszę pamiętaj” – wątpię, żeby zapomniał.

Zamiast: „Zawsze zostawiasz taki bałagan po sobie” powiedz: „Posprzątaj po sobie w kuchni”

Tymczasem on zostawia bałagan, ty się wkurzasz, ale to sprzątasz. Po co? Niehc on to zrobi. Wymagasz od dzieci, żeby dbały o porządek, wymagaj też od niego. Nie mów, ze „on to zawsze”, tylko powiedz co ma konkretnie zrobić.

Zamiast: „Nigdy mnie nie słuchasz” powiedz: „Chcę z tobą porozmawiać”

I nie truj głowy, jak on ogląda mecz albo głodny je obiad. Faceci nie mają podzielności uwagi – bez szans jest mówienie czegoś, na czym on się nie skupi. Chcesz pogadać – wyeliminuj wszystkie bodźce z zewnątrz, tak by on skupił się na tym, co mówisz.

Zamiast: „W ogóle nie jesteś czuły” powiedz: „Przytul mnie”

Czasami aż stukam się w głowę, jakie to proste. Ale nie, my uparcie czynimy wyrzuty zamiast powiedzieć, czego oczekujemy. Jasne – chciałybyśmym żeby się domyślił. Ale drogie panie, jak nie domyśla się przez ostatnie 10 lat, to czas zmienić taktykę i powiedzieć wprost czego oczekujemy.

Zamiast: „Jak zawsze nie pamiętasz” powiedz: „Pamiętaj, że za tydzień mam urodziny”

Albo teściowa, albo przyjaciel, albo wypada wasza rocznica ślubu. Oni nie pamiętają takich rzeczy, a mu później czujemy się sfrustrowane, bo po pierwsze to my zawsze musimy pamiętać, a po drugie – wydaje nam się, że on to wszystko ma gdzieś. A to nieprawda, po prostu nie przywiązuje do tego takiej uwagi jak my. Nie chcesz się wkurzać – przypomnij mu, zamiast go sprawdzać.

„A ty tylko o jednym” powiedz: „Nie chcę, żebyś teraz myślał tylko o seksie”

To nie zmieni faktu, że i tak kojarzyć mu się będzie, ale tym razem z poszanowaniem twojego zdania. Bo nie masz ochoty na seks, tylko jest ci źle i smutno i chcesz się poprzytulać. Ale jak rzucisz, że brak mu czułości, bo myśli tylko o seksie – awantura i foch gotowe.

Spróbujecie?


Lifestyle

Regulamin konkursu „Mama ma… pomysły i marzenia”

Redakcja
Redakcja
8 marca 2016
Konkurs "Mama ma... pomysły i marzenia"
Fot. iStock / adezhda1906

Regulamin konkursu „Mama ma… pomysły i marzenia”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Mama ma… pomysły i marzenia”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Mama ma… pomysły i marzenia” zwanego dalej „Konkursem”, jest Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 08.03.2016 do 22.03.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Mama ma Kornelia Ligaszewska-Leśniak – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Odpowiedź na pytanie: „W jaką podróż / na jaką wyprawę zabrałabyś swoją butelkę Paulandstella?” Opowiedz nam o waszej wymarzonej wycieczce, wyprawie czy podróży. Może być bardzo osiągalna lub całkowicie magiczna – wszystko zależy od waszego pomysłu i wyobraźni.
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 2 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 29.03.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest Mama ma Kornelia Ligaszewska-Leśniak
 2. Laureatami Konkursu zostanie 2 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  1x Butelka samonagrzewająca się paulandstella wartość 139 zł
  1x torba dla mamy i dziecka wartość 269 zł
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

spać nago

Pozycja na łyżeczkę – to prawda, że zawsze się sprawdza?

Trwanie w destrukcyjnej sytuacji

Trwanie w destrukcyjnej sytuacji prowadzi do choroby. Co powstrzymuje nas przed zmianą?

Czy pamiętasz o prawidłowej higienie dłoni? Światowy Dzień Mycia Rąk z Carex