Lifestyle

Konkurs „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”

Redakcja
Redakcja
16 grudnia 2016
Fot. iStock / IngaIvanova
 

Podobno kobiety kochają perły, ze wzajemnością… szczególnie, gdy mowa o prawdziwych kosmetycznych perełkach :). Dlatego dziś zapraszamy was do wspólnej zabawy, i odkrycia swoich nowych perełek. Tak, to idealny pomysł tuż przed Świętami.

Co jest najpiękniejszą ozdobą kobiety? Nic. Możliwość wyeksponowania swojego naturalnego piękna. Miękka zadbana i pachnąca skóra, błyszczące i zdrowe włosy, delikatnie i naturalnie podkreślone brwi, długie i geste rzęsy… bo diabeł tkwi w szczegółach. A ten wyjątkowy, wewnętrzny blask, bierze się z nas samych.

Pamiętacie, kiedy ostatni raz, gdy zasypiałyście i kładąc się w pościeli pomyślałyście „uwielbiam ten zapach balsamu”, albo gdy nie mogłyście się powstrzymać od 10-tego spojrzenia w lustro, żeby spojrzeć na wypielęgnowane brwi? Pamiętacie te wszystkie drobiazgi, które razem składają się na: przyjemność, relaks, prawdziwe piękno? Koniecznie wybierzcie się na wycieczkę po V.Laboratories, znajdźcie swoje perełki, a my najfajniejsze odpowiedzi nagrodzimy :).

Zasady:

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu: „Z oferty firmy V. Laboratories wybierz dwa kosmetyki, które najbardziej Cię zainspirowały. Napisz nam, które kosmetyki wybrałaś i dlaczego?”. Podpowiedzi szukaj tutaj ;).
 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

„Z oferty firmy V. Laboratories wybierz dwa kosmetyki, które najbardziej Cię zainspirowały. Napisz nam, które kosmetyki wybrałaś i dlaczego?”. Podpowiedzi szukaj tutaj ;).

Nagrody:

3 x zestaw kosmetyków od V.Laboratories, składający się z:

 • V-LASH
 • HENNA GRAFITOWA
 • MAKADAMIA ŻEL POD PRYSZNIC- 500 ML
 • MAKADAMIA ODŻYWKA – 200 ML
 • MAKADAMIA SZAMPON- 250 ML
 • ODŻYWCZY KREM DO CIAŁA KOZIE MLEKO – 200 ML
 • PŁYN MICERALNY KOZIE MLEKO – 400 ML
v-lash kartonik henna renovital ANG GRAPHITE
krem do ciała sloik km stare logo vellie płyn miceralny km vellie
szampon macadamia maska macadamia

żel macadamia stara pompka

Konkurs trwa od 16.12.2016 do 29.12.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 06.01.2017 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

15 rzeczy, które zawsze robią ludzie pewni siebie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 grudnia 2016
Fot. iStock /Portra
 

Pewność siebie to cecha, której wszyscy pożądamy. Bez niej trudno jest osiągać swoje cele, stawać oko w oko z tym, co serwuje nam życie. Często jednak, zamiast budować prawdziwą pewność siebie od wewnątrz, zakładamy jedynie maskę, która buduje pozory. To, kim jesteśmy naprawdę, a za kogo staramy się uchodzić, to dwa różne światy.

Osoby pewne siebie mają cechy charakteru, które w sposób szczególny je wyróżniają z tłumu. Pewni siebie nie boją się głośno wyrażać własnych opinii, szybciej podejmują decyzje i działają z rozmachem. Zastrzyk pozytywnej energii nie tylko pozwala im przenosić góry, ale aktywizować osoby, z którymi współpracują. Pewność siebie jest cechą nabytą, co oznacza, że każdy może ją w sobie wypracować i w pełni wykorzystać.

15 działań, które określają ludzi pewnych siebie

1. Nie stosują wymówek

Bo nie mają takiej potrzeby. Jeśli zdarzy się, że zawalą termin, zapomną o dokumentach czy spóźnią się na imprezę urodzinową, nie wymyślają na potrzebę chwili usprawiedliwień. Mają odwagę przyznać, jaka była przyczyna obsuwy, a w przyszłości robią wszystko, by po raz kolejny nie dopuścić do takiej sytuacji.

2. Walczą ze strachem i obawami

Nie pozwalają, by takie rzeczy zdominowały ich życie i zatrzymywały przed osiągnięciem upragnionego celu. Mają w sobie przekonanie, że zmierzenie się ze swoimi obawami i ich pokonanie, wzmacnia charakter i pracuje na kolejny sukces.

3. Wychodzą poza strefę komfortu

Tkwienie w bezpiecznym miejscu, to dla nich strata czasu. Podejmowanie wkalkulowanego w życie ryzyka motywuje ich do działania, a nie przypatrywania się przypadkom. Wiedzą, że stojąc w miejscu uśmiercają swoje marzenia i nie dopuszczają do takiej straty.

4. Działają dziś, tu i teraz

Nie ryzykują odkładania planów czy obowiązków na jutro. Stawiają na szybkie działanie i osiąganie szybkiego efektu. Rozwlekanie obowiązków w przyszłości, powoduje frustrację i poczucie marnowania czasu. Nie ma „kiedyś” – jest „tu i teraz”.

5. Żyją wg własnych zasad

Słuchają, ale nie przekładają na siebie opinii innych osób. Działają dla dobra swojego i innych, nie cofając się przed falą krytycznych uwag. Nie pozwalają sobie na podcięcie skrzydeł, bo tylko oni wiedzą, jak wysoko te skrzydła są w stanie ich unieść.

6. Nie oceniają innych

Nie mierzą wszystkich własną miarą, nie przyklejają łatek do ludzi. Nie mają również w zwyczaju plotkować czy obgadywać za plecami. Szanują ludzi i ich odmienność, nie widzą powodów, by obrażać się na osoby o innych poglądach i przekonaniach.

7. Zawsze znajdą opcję działania

Brak środków finansowych, zmiana planów czy też niedostatek czasu nie są przeszkodą do realizacji celu. Owszem, może być znacznie trudniej go zdobyć, ale ludzie pewni siebie wykorzystają każdą inną możliwość, by dopiąć swego, mimo napotkanych przeciwności.

Fot. iStok / kieferpix

Fot. iStok / kieferpix

8. Nie porównują się do innych

Nie traktują się jak pępka świata, ale też nie porównują na każdym kroku do innych. Mają świadomość różnorodności charakterów i działań ludzkich, więc nie traktują tego jako dobrej formy do przykładania własnej osoby.

9. Wolą jakość od ilości

Widać to po relacjach łączących ich z innymi osobami. Nie kolekcjonują przypadkowych znajomych, nie czują przymusu bycia miłym dla każdego po kolei. Nie zabiegają o sympatię, stawiając częściej na wąskie, ale sprawdzone grono przyjaciół, niż salę pełną ludzi kojarzonych jedynie z twarzy.

10. Pamiętają, że nie da się wszystkiego kontrolować 

Nie spinają się ponad swoje siły, próbując przeciwstawić się nieuniknionemu. Swoje siły koncentrują tylko na realnych zadaniach, pamiętając, żeby robić swoje dobrze. Mają też świadomość, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe, więc to, co mogą zrobić, to nastawić się do niego pozytywnie i brać, co niesie.

11. Rozwiązują na bieżąco swoje problemy

Nie udają, że ich nie mają, nie zamiatają pewnych spraw pod dywan. Stają oko w oko z wyzwaniami, pamiętając, że nierozwiązane problemy same nie znikną a co więcej, staną się jeszcze bardziej dokuczliwe.

12. Niepowodzenia ich nie załamują

Ludzie pewni siebie są gotowi do wyciągania wniosków z porażek. To, czego nauczyli się z niemiłej lekcji od życia, zastosują mądrze kolejnym razem, by ominąć problemy. Porażki ich nie załamują, traktowane jako przykra, ale cenna nauka na przyszłość.

13. Nie pytają o zgodę

Jeśli czują, że działają w słusznej sprawie, nie czekają na błogosławieństwo innych, by wystartować z działaniem. Osoby pewne siebie wychodzą z założenia – „Jak nie ja, to kto?”.

14. Strategia to ich drugie imię

Układają konkretny plan działania, biorąc pod uwagę konieczność opracowania planu awaryjnego. Nie ma ludzi nieomylnych, więc pewni siebie na zaś obmyślają inną opcję, po którą sięgną od razu, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu nie tracą czasu i rozpędu w działaniu.

15. Nie wierzą we wszystko, co widzą

Szczególnie gdy chodzi o „prawdy objawione” od których internet aż kipi. Osoby pewne siebie zdobywając wiedzę, nie przyjmują wszystkiego bezkrytycznie. Poznają opinie innych, wypracowując jednocześnie własny osąd na sprawę. Zachowują własną perspektywę, która ułatwia krytyczne podejście do różnych zagadnień, nie wierząc każdemu na słowo.

źródło: www.lifehack.orgcoaching.focus.pl


Lifestyle

Regulamin konkursu „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”

Redakcja
Redakcja
16 grudnia 2016
Fot. iStock / IngaIvanova

Regulamin konkursu „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Łowimy perełki. Która najlepiej pasuje do ciebie?”” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 16.12.2016 do 29.12.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 06.01.2017 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest V.Laboratories – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do artykułu KONKURS wykonaj zadanie konkursowe: „Napisz, jaki jest Twój ulubiony świąteczny zapach i dlaczego”.
 1. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania Organizatora.
 2. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 3 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 06.01.2017 roku na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest V.Laboratories.
 2. Laureatami Konkursu zostaną 3 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.

  3 x zestaw kosmetyków od V.Laboratories, składający się z:

  • V-LASH
  • HENNA GRAFITOWA
  • MAKADAMIA ŻEL POD PRYSZNIC- 500 ML
  • MAKADAMIA ODŻYWKA – 200 ML
  • MAKADAMIA SZAMPON- 250 ML
  • ODŻYWCZY KREM DO CIAŁA KOZIE MLEKO – 200 ML
  • PŁYN MICERALNY KOZIE MLEKO – 400 ML
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Czy wiesz, jak prawidłowo wyrywać brwi? Uwaga – większość z nas dotychczas robiła to źle

Chcesz być zdrowa psychicznie, kładź dzieci wcześniej spać

Materac doskonały na lata i na lato