Go to content

Kochasz kryminały? To może urlop w Szwecji? Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #10 [25.05]

Mat. prasowe

To właśnie ze Szwecji pochodzi Stieg Larsson, którego kryminały sprzedały się w 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Lubisz kryminały, więc na pewno czytasz te szwedzkich autorów. A czy pomyślałeś, że wakacje można by spędzić w jednym z literackich miejsc, które wywołują dreszczyk emocji. Przenieść się w świat kryminałów i zobaczyć te znane ci z książkę miejsca zupełnie z bliska? Poczuć atmosferę i spojrzeć na świat oczami bohaterów kryminałów.

Warto wiedzieć, że w te wakacje w dniach  13-16 sierpnia  fani kryminałów zjadą się do Gotlandii, gdzie odbędzie się międzynarodowy festiwal Crimetime. Oprócz spotkań z autorami, odbędą się wydarzenia towarzyszące: każdy będzie mógł wcielić się w Blomkvista czy Wallandera i zabawić się w odkrywanie śladów morderstwa czy wziąć udział w warsztatach pisania.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Największym miastem Gotlandii jest Visby. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO: zachowało się tu ponad 200 średniowiecznych budynków, katedra oraz ruiny licznych kościołów. Miasto okala mur obronny o długości ok. 3,5 km i wysokości 11 m, z ponad 50 wieżami. Idealne miejsce dla powieści kryminalnej! Stąd pochodzi bohaterka bestsellerowej serii Anny Jansson, komisarz Maria Wern. Po śmierci męża próbuje na nowo poukładać swoje życie, godząc karierę z wychowywaniem dzieci. Prowadzi śledztwa w sprawach niezwykle brutalnych morderstw: seryjni zabójczy, rytualne morderstwa czy problemy ekoterrorystów to dla niej chleb powszedni.

Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

kocham kryminaley szwecja

powinnam tam pojchac bo

W Szwecji wynająć można prywatne apartamenty, których ceny spadają w drugiej połowie sierpnia o połowę, kiedy to Szwedzi kończą swoje urlopy. Warto zajrzeć na stronę NOVASOL Polska i znaleźć dla siebie idealną bazę wypadową. Polecamy między innymi czteroosobowy apartament położony blisko piaszczystej plaży w cenie około tysiąca złotych od osoby za siedem noclegów.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Jeśli są wśród was fani policjanta śledczego Kurta Wallandera, to może zdecydujecie się na spędzenie urlopu nieopodal Ystad, gdzie mieszka książkowy bohater. Do tej pory ukazało się dziesięć powieści z serii autorstwa Henninga Mankella. Sam Wallander jest postacią szczególną: przechodzi kryzys wieku średniego, kłopoty ze zdrowiem, popada w depresję, a jego życie uczuciowe to seria porażek, okraszonych nieporadnością bohatera. Na kartach kolejnych powieści Wallander wciąż się zmienia i ewoluuje, przez co różni się od wielu postaci znanych z literatury, którzy od pierwszej do ostatniej strony pozostają tacy sami. Niech do wakacji w Szwecji zachęci was, oprócz tego, że możecie poczuć się jak bohater książek Henninga Mankela, pobyt w trzyosobowym domu, gdzie każdy za siedem noclegów zapłaci niewiele ponad tysiąc złotych

Mat prasowe

Mat prasowe

Kolejny szwedzki pisarz za swoją bohaterkę obrał niezwykłą bałtycką wyspę – Olandię. Według popularnej legendy, wyspa jest pozostałością po wielkim motylu, któremu odpadły skrzydła i swój lot zakończył w morzu. Johan Theorin, wielokrotnie nagradzany młody szwedzki autor „Kwartetu olandzkiego”, cieszy się dużą popularnością także w Polsce.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Pisarz jest mistrzem łączenia fabuły kryminalnej z pasjonującym portretem lokalnej społeczności, a bałtycka wyspa Olandia ze Storą Alvaret to przewodnie motywy jego książek, stanowi rozpoznawalny element jego niezwykłych kryminałów. Jeśli chcesz poczuć atmosferę jego książkę koniecznie wybierz się na wyspę i zamieszkaj wraz z przyjaciółmi w jednym z domów znalezionych w ofercie NOVASOL Polska. Może w tym dla sześciu osób, w którym każdy za siedem noclegów zapłaci około 500 złotych.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Trzeba jednak pamiętać, ze Szwecja to nie tylko kryminały. To także kraj, o którym mówi się, że można odnaleźć własny wewnętrzny spokój. A to wszystko dzięki piaszczystym plażom klifowym brzegom, tysiącom ryb, obszernym lasom, a także obszarom rzemieślniczym i handlowym, dzikim zwierzętom, tj. łosiom, wilkom czy niedźwiedziom.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Krajobraz Szwecji jest tak różnorodny, że ma każdemu coś do zaoferowania. Ponadto to właśnie w tym kraju łączy się urlop z zabawą. Mnogość parków rozrywki, ogrodów zoologicznych czy skansenów potrafią zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających turystów. Jeśli do tego wszystkiego dołożymy wysoki standard domów wakacyjnych i apartamentów znajdujących się w ofercie NOVASOL Polska to właściwie problem z wyborem wakacyjnego kierunku mamy z głowy.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


W komentarzu do tego artykułu dokończ zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” i weź udział w naszej zabawy. Najfajniejszy komentarz zostanie nagrodzony voucherem wakacyjnym o wartości 2.000 zł od Novasol. Regulamin akcji znajduje się tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji