Lifestyle Psychologia

„Kocham cię” to wyznanie? Częściej manipulacja. Kiedy mówimy „kocham”, gdy czegoś chcemy – to nie miłość

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
28 kwietnia 2016
to nie miłość
Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain
 

Nie, nie zawsze. Są sytuacje, gdy mówimy: „kocham cię”, bo naprawdę to czujemy. Mówimy to mamie, tacie, ukochanej osobie, dziecku. Nam to mówią. Wyczekane słowa, ważne, które są przypieczętowaniem, kropką nad „i” w ważnej chwili.

Ale często mówimy: „Kocham Cię”, żeby coś osiągnąć. „Kocham cię”, żeby rozładować konflikt, uspokoić wyrzuty sumienia, sprawić, żeby ktoś już przestał tyle gadać. No „kocham cięęęęę” (w podtekście: nie jęcz tyle).

„Jak on mógł, przecież jeszcze wczoraj mówił, że mnie kocha” płacze porzucona żona. A przecież, gdy oddalamy się od drugiej osoby często wyznajemy jej miłość. Czy dlatego, że jesteśmy kłamcami? Niekoniecznie. Chcemy uspokoić samych siebie, przekonać, że nie jest tak źle. Warto na to uważać: nie manipulować i nie poddawać się manipulacji.

Oto najpopularniejsze „kocham”, które nie są wyznaniem miłości, ale tylko i wyłącznie próbą manipulacji, odzyskania kontroli, demonstracją władzy, czy po prostu zwykłym przepraszam.

Kocham cię… dlatego jestem taka zazdrosny, zazdrosny

Kocham cię…dlatego nie chcę, żebyś się z nimi spotykała

Kocham cię...tamto nie jest ważne

Kocham cię …dlaczego nie potrafię trzymać przy tobie emocji na wodzy

Kocham cię… nie możesz mnie zostawić

Kocham cię...dlatego muszę odejść, za dużo czuję

Kocham cię… zrób to dla mnie

Kocham cię…nie bierz tej pracy

Kocham cię… chcę, żebyśmy się przeprowadzili. Zrobisz to dla mnie, prawda?

Kocham cię…ale to wiem lepiej

Kocham cię…pomożesz?

Kocham cię…ale muszę już iść

Kocham cię…dlatego cię uderzyłem

Kocham cię… dlatego cię śledziłam

Kocham cię… ale zróbmy jak ja chcę

Kocham cię… 

A poniżej świetny film, część kampanii: „Because I love…”. Wszyscy powinniśmy to obejrzeć. A potem nigdy nie dawać sobą manipulować.

 

źródło: Wysokie Obcasy


Lifestyle Psychologia

Najczęstsze powody braku energii. Sprawdź, który dotyczy ciebie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
28 kwietnia 2016
Fot. Pixabay / HugoHiram / CC0 Public Domain
 

Jeśli w ciągu dnia trudno jest tobie funkcjonować bez potężnej dawki kawy albo napojów energetycznych, i  zasypiasz na stojąco wczesnym wieczorem, sprawdź, dlaczego limit energii ciągle masz na wyczerpaniu. Jeśli twoje zdrowie nie szwankuje, zapewne popełniasz jeden z poniższych błędów, które na pierwszy rzut oka nie mają wiele wspólnego z mocą, która szybko cię opuszcza.

Najczęstsze powody braku energii:

1. Pijesz zbyt mało wody

Przyczyna błaha, ale wbrew pozorom nawet niewielkie odwodnienie, powoduje, że procesy życiowe zwalniają, przez co czujemy się zmęczone, rozdrażnione. Poza brakiem energii, mogą dokuczać również bóle głowy, które jedynie pogłębiają złe samopoczucie. Aby temu zapobiec, pij, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia, ale małymi porcjami przez cały dzień. Wtedy woda nie przeleci przez ciebie na raz, ale powoli, systematycznie będzie nawadniała cały organizm. Najlepiej jest wypijać ok. 1,5-2 litrów płynów dziennie, w postaci wody i herbat ziołowych.

 Fot. Pixabay / coliNOOB / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / coliNOOB / CC0 Public Domain

2. Jesz zbyt dużo słodyczy

Chodzi tu o węglowodany proste (znajdziesz je także m.in. w białym pieczywie, białym ryżu, napojach), które nasz organizm pochłania bardzo szybko.  Ekspresowo dostają się więc do krwi, wywołując gwałtowny skok poziomu glukozy. Ale w momencie, gdy poziom glukozy spada poniżej określonego poziomu, organizm potrzebuje kolejnej dawki energii. Jeśli nic nie zjemy, podnosząc znów znów glukozę, stajemy się zmęczone i senne.

 Fot. Pixabay / Romi / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Romi / CC0 Public Domain

3. Niewystarczająco długo śpisz

To oczywiste, prawda? Tylko czasem trudno jest wygospodarować te 7 godzin na nocny odpoczynek. Jednak długa drzemka w ciągu dnia też nie poprawi sytuacji – możesz wstać bardziej zmęczona niż byłaś. Miłośnicy kawy radzą, by wziąć się na sposób, wypić filiżankę naparu przed drzemką i położyć się na 20 minut. Tyle z reguły wystarczy, aby mózg przez chwilę się zresetował, a po tym czasie w krwiobiegu będzie już krążyła kofeina, napędzając nas do dalszych działań.

 Fot. Pixabay / janeb13 / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / janeb13 / CC0 Public Domain

5. Nie jesz śniadania

Grzech numer jedne na rozpoczęcie dnia. Przecież śniadanie jest najważniejszym posiłkiem, który dostarcza nam paliwa potrzebnego do funkcjonowania w ciągu dnia. Zbilansowane śniadanie, składające się z węglowodanów złożonych i białek powoduje, że nie odczujemy dramatycznego spadku energii. Najpewniej również nie utyjemy, ponieważ nagły głód nie zmusi nas do podjadania kalorycznych przekąsek.

 Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain

6. Brakuje ci witaminy B12

Witamina B 12, ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie organizmu, biorąc udział w procesach dotyczących każdej komórki ciała, mi.in tworzy czerwone krwinki, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Jej brak może skutkować złym nastrojem, zmęczeniem, brakiem równowagi psychicznej. Źródeł tej witaminy szukaj w produktach takich jak: wątroba, nerki, serce, chude mięso, ryby, skorupiaki, sery i jaja.

 Fot. Pixabay / Taken / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Taken / CC0 Public Domain

 


Lifestyle Psychologia

Od dziś już nie możesz powiedzieć, że coś cię ogranicza

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 kwietnia 2016
Facebook

Zawsze myślę, że w tyle już zostało pokazane i powiedziane w przeróżnych talent show, że już nic nie może człowieka zaskoczyć. A jednak? Koleżanka powiedziała: „W tym chłopaku jest moc”. Podpisuję się pod tym obiema rękami.

Tak, on ma moc. Jest przykładem na to, że jedynym ograniczeniem w naszym życiu jesteśmy my sami. Od na zależy, co osiągniemy i gdzie dojdziemy. Zobaczcie

 


Zobacz także

Cztery sposoby na emocjonalnego ekshibicjonistę. Jak wyjść z tego cało?

Cztery sposoby na emocjonalnego ekshibicjonistę. Jak wyjść z tego cało?

Lubisz żuć gumę? Nie przesadzaj z tym, bo możesz sobie zaszkodzić na 6 różnych sposobów

Gdzie warto kupować kosmetyki online?