Lifestyle

Kobiety socjopatki. 6 mrocznych cech niebezpiecznej osobowości

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2018
Nosi w sobie potwora, który zmienia ją i wzbudza lęk. Potwora zwanego schizofrenią
Fot. iStock / cranach
 

Kobiety – socjopatki są wyjątkowo niebezpieczne właśnie dlatego, że ich manipulację często bardzo trudno wykryć. Najprościej zdefiniować ten typ osobowości poprzez trzy, charakterystyczne cechy: bezduszny brak empatii, tendencję do manipulowania i spiskowania z innymi dla własnego zysku, poczucie egocentryzmu i nadmiernych uprawnień oraz rażące lekceważenie praw, potrzeb i uczuć innych.

Ponieważ z góry przyjmujemy, że kobiety są bardziej „społeczne” niż mężczyźni, ich potajemna agresja jest często o wiele trudniejsza do zaobserwowania i nazwania wprost, niż agresja u mężczyzn. Odrzucamy ją jakby automatycznie, przypisując kobietom zawsze dobre zamiary i łagodność. Żeby stwierdzić, że masz do czynienia z socjopatką, należy się więc skoncentrować na kilku innych oznakach, takich jak:

„Odzwierciedlanie” i wydobywanie informacji

Jej celem jest zebranie jak najwięcej informacji o tobie.  Jej ciepła i troskliwa postawa ma jedynie ułatwić uśpienie twojej czujności.  Na zewnątrz jest przyjazna i zachęcająca, ale w środku – mściwa, bezwzględna i przebiegła. Jednak na początku okaże się, że macie ze sobą tyle” wspólnego. Powie ci, że ma podobne doświadczenia życiowe, podobne zainteresowania, hobby, pasje, cele życiowe i wartości.

Brak autentyczności

Choć jej postawa pokazuje co innego, jej wzrok cię nie oszuka. Widać w nim zazdrość, złość lub chciwość, gdy na chwilę opada maska. Intuicyjnie czujesz, że „coś tu nie gra”. Zaufaj tej intuicji, a nie przerysowanym gestom i wielkiemu sztucznemu entuzjazmowi.

Sabotaż z ukrycia

Znaczna część manipulacji socjopatki odbywa się za pomocą tak zwanej  agresji relacyjnej , która polega na niszczeniu czyjejś relacji społecznej lub reputacji w celu unicestwienia poczucia wartości tej osoby. W sferze kobiecych przyjaźni, szczególnie narcystyczne kobiety wykluczają swoje ofiary  je z grup społecznych, oskarżając je o rzeczy, których nie zrobiły, rozpowszechniając plotki, oczerniając je lub smarując je a także wytwarzając poczucie rywalizacji.

Brak wyrzutów sumienia, dążenie „ po trupach do celu” 

Socjopatka uważa, że ma prawo zrobić absolutnie wszystko. Szczególnie w stosunku do tych osób, które posiadają to, czego na nie może mieć. Będzie więc bezwględnie dążyć do zrealizowania raz obranego celu.

Sadyzm

Nie ma nic lepszego niż obserwowanie niewinnego, dobrodusznego człowieka, który był na tyle „naiwny”, aby jej wierzyć. Dlatego socjopatka często składa fałszywe obietnice, których nie może spełnić – po to tylko, by rozkoszować się uczuciem rozczarowania drugiej osoby.

Wykorzystywanie partnerów seksualnych

Żeby zrealizować swoje cele – odebrać władzę i kontrolę. Socjopatki są znane z pozamałżeńskich romansów, angażują się w liczne flirty, są niedyskretne i nieustannie otaczają się wielbicielami. Ale na szczere uczucie z ich strony nie masz co liczyć.


Na podstawie: psychcentral.com

 


Lifestyle

Test osobowości. Nawet z tego, co zobaczysz w plamie z atramentu można odczytać jaki jesteś

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 sierpnia 2018
Fot. Screen/ Facebook/Yacine Adaoun‎
 

To, co dana osoba widzi na zwykłym obrazku może ujawnić wiele na temat jej osobowości. Taka jest główna przesłanka testu Rorschacha. Słynny eksperyment z serią kart zawierających plamy z atramentu utwierdził nas w przekonaniu, że nasz mózg może interpretować rzeczywistość na nieskończoną ilość sposobów, w zależności od tego, jak się czujemy i w jakim momencie życia się znajdujemy, ale również po prostu od tego, jacy jesteśmy. Dziś macie okazję przeprowadzić na sobie podobny test. Powodzenia 🙂

Rzuć okiem na poniższy obrazek. Zapamiętaj pierwszą rzecz, którą na nim widzisz.

Interpretacja

Jeśli widzisz eksplozję

Jesteś kreatywną osobą o silnej wyobraźni. Jeśli obecnie nie pracujesz w branży artystycznej, być może nadszedł czas na zmianę. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoja obecna praca jest stresująca. Zastanów się, co lubiłeś robić, gdy byłeś młodszy. Czy lubisz śpiewać lub tańczyć? Może lubisz malować? Staraj się traktować swoją dawną pasję jako hobby.

Jeśli widzisz dwie ręce

Także masz silną wyobraźnię, ale to logika jest źródłem wszystkich twoich działań. Dostrzegasz to, co widać na pierwszy rzut oka, ale możesz sobie wyobrazić więcej. Twój ostry i racjonalny umysł sprawia, że ​​inni często zwracają się do ciebie po poradę. Możesz wyjść z najbardziej skomplikowanych sytuacji i znaleźć rozwiązanie dla każdego problemu. Nie panikujesz łatwo i potrafisz zaszczepić swój spokój innym.

Jeśli zobaczyłeś drzewo

Jesteś wyjątkowo spostrzegawczy. Nikt nie może przed tobą niczego ukryć, zauważysz wszystkie drobne szczegóły, których większość ludzi nie zauważy. Jesteś także bardzo świadomy uczuć otaczających cię osób. Z tego powodu wiesz dokładnie, o co kogo pytać i kiedy pytać. Możesz łatwo wykorzystać swoje umiejętności w świecie biznesu, aby odnieść sukces finansowy.

Jeśli nic nie zobaczyłeś

Musisz wziąć urlop. T​twój mózg jest zmęczony i niezdolny do efektywnego wykonywania jakikolwiek zadań. Czy łatwo wpadasz w gniew? Czy masz problemy ze zdystansowaniem się od danej sytuacji? To wszystko oznacza, że jesteś przepracowany.


Na podstawie: www.sain-et-naturel.com


Lifestyle

Kinga Rusin na wakacjach bez makijażu. Poznalibyście ją?

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama / Kinga Rusin

Kinga Rusin zawsze budzi emocje wśród swoich fanów (i hejterów również). Celebrytka tym razem pokazała się bez makijażu. Zdjęcie zostało wykonane w Indonezji, gdzie gwiazda wybrała się na wakacje.

Część komentujących wytknęło Rusin, że by jej nie poznało, jednak przede wszystkim pod zdjęciem pojawiały się pozytywne komentarze i zachwyty internautów.

„Zasłużony odpoczynek od makijażu i fryzjera” – napisała na swoim Instagramie Kinga Rusin. Jak uważacie, służy jej taka wakacyjna przerwa?

My gratulujemy odwagi – bo choć #nomakeup  nie jest nowością, nie każdy kwapi się do pokazywania się bez polepszania… i normalności, bo na wakacjach przede wszystkim należy odpocząć – od makijażu również!

 


Zobacz także

wyzwanie radości życia

U progu wiosny staw czoła trudnościom!

Muzyka relaksacyjna… Jak wybrać tę odpowiednią dla siebie?

Uwaga, uwaga! Jest akcja! Tylko w ten weekend Małgosia Ohme w roli kelnerki w warszawskiej „Polanie Smaków”!