Go to content

Kirstie Alley nie żyje. Była silną kobietą, która potrafiła mówić o swoich słabościach

Kadr z filmu "I kto to mówi", fot. TriStarColours/zdjęcie na prawach cytatu

Kirstie Alley, gwiazda telewizyjna i filmowa znana z ról „I kto to mówi”, „Zdrówko”, David’s Mother” zmarła w wieku 71 lat. Informację potwierdzili jej najbliżsi w mediach społecznościowych. Miała ciekawe, ale i skomplikowane życie. Zwyciężyła z uzależnieniem od kokainy. Adoptowała dwoje dzieci. Walczyła z otyłością, mówiąc o niej otwarcie. Była nie tylko wielokrotnie nagradzaną aktorką (głównie za swój talent komediowy), ale też scenarzystką i producentką telewizyjną oraz filmową. Dziś żegna ją rodzina, mąż i przyjaciele z planu.

„Do wszystkich naszych przyjaciół na całym świecie… Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, silna i kochająca mama odeszła po walce z niedawno odkrytym nowotworem. Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam swoją niekończącą się radość z życia i chęć przeżywania przygód. Choć była ikoną na ekranie, była niesamowitą matką i babcią. Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za ich opiekę”, czytamy w oświadczeniu rodziny gwiazdy. „Jej zapał i pasja do życia, dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o pasji tworzenia, były niezrównane i inspirujące nas do życia pełnią życia. Dziękujemy za miłość i modlitwy, i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie”, podkreślili syn i córka aktorki True i Lillie Parker.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kirstie Alley (@kirstiealley)

Alley żegna plejada gwiazd

W mediach społecznościowych wspomina ją dziś wiele hollywoodzkich gwiazd. Hołd zmarłej aktorce złożyli jej koledzy z planu, m.in. John Travolta, Jamie Lee Curtis, Ted Danson czy Steve Guttenberg. Karierę aktorską Alley zaczęła na początku lat 80., ale rozpoznawalność zyskała dzięki postaci Mollie Jensen w filmie: „I kto to mówi” z 1989 roku, w którym zagrała u boku Johna Travolty.

To on napisał, żegnając przyjaciółkę z planu: „Relacja z Kirstie była najbardziej wyjątkową, jakie kiedykolwiek miałem. Kocham cię, Kirstie. Wiem, że znowu się spotkamy”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Były mąż aktorki, aktor Parker Stevenson, napisał: „Jestem bardzo wdzięczny za nasze wspólne lata i za dwoje niesamowicie pięknych dzieci, a teraz mamy wnuki. Będzie cię brakowało”.

Na przełomie Alley lat 80 i 90. Alley wystąpiła w wielu sezonach serialu komediowego „Zdrówko”. W rozmowie z portalem People.com Ted Danson, który wcielał się w rolę jednego z głównych bohaterów tego serialu powiedział: „Leciałem dziś samolotem i zrobiłem coś, co robię rzadko – obejrzałem stary odcinek „Zdrówka”. To był odcinek, w którym Tom Berenger oświadcza się Kirstie, która wciąż mówi „nie”, choć bardzo chce powiedzieć „tak”. Kirstie była tam naprawdę świetna. 30 lat temu, gdy kręciliśmy tę scenę, sprawiła, że się roześmiałem, teraz rozśmieszyła mnie tak samo. Kiedy wysiadłem z samolotu, usłyszałem, że umarła. Jestem smutny i wdzięczny za to, jak potrafiła mnie rozbawić”.

Pożegnanie w mediach społecznościowych zamieścił też Steve Guttenberg, który partnerował Alley w filmie „Czy to ty, czy to ja?”. Napisał: „Ugościła mnie w swoim domu kanapką z tuńczykiem na moim ulubionym rodzaju chleba. Mówiła: Steve wiem o tobie wszystko, wiem, że uwielbiasz chleb żytni, zjedz trochę tuńczyka. Ćwiczyliśmy do filmu i każdego dnia zadziwiała mnie swoją hojnością. Świat bez Kirstie będzie pusty”.

Kirstie Alley, fot. CC BY 2.0/domena publiczna

Życie prywatne gwiazdy

Alley była dwukrotnie zamężna. W 1970 roku wyszła za kolegę ze studiów Boba Alleya, jednak rozwiodła się z nim w 1977 roku. Już w 1976 roku przyznała, że była uzależniona od kokainy. W walce z nałogiem miał jej pomóc popularny wśród gwiazd i celebrytów ruch religijny – scjentologia, do którego dołączyła dwa lata po pierwszym rozwodzie. W 1983 roku aktorka ponownie wyszła za mąż: tym razem za Parkera Stevensona, którego poznała na planie „Północ-Południe”. Małżonkowie adoptowali dwoje dzieci: Williama „True” i Lillie Price. W 1997 roku rozwiedli się. Na początku 2000 roku niemal wszystkie serwisy plotkarskie pisały na temat jej kłopotów z otyłością. Wtedy Alley stworzyła i zagrała w serialu „Fat Actress”, w którym zagrała fabularyzowaną wersję siebie. Później trafiła do telewizji, by w reality show „Kirstie Alley’s Big Life” dokumentować swoje wysiłki zrzucenia wagi (34 kg). Wystąpiła też w „Tańcu z gwiazdami”, „Big Brother” (w wersji z samymi celebrytami) oraz „The Masked Singer”. Sześć lat temu została babcią.