Lifestyle

Kim jest „Dziewczyna z warkoczami”? Anna Niemczynow – kobiety ją kochają, bo jest jedną z nich

Oh!Books
Oh!Books
20 września 2018
Anna Niemczynow
Anna Niemczynow | Fot. Materiały prasowe
 

Trzeba przejść życiowy maraton, żeby móc o tym innym opowiedzieć. Kim jest Anna Niemczynow, autorka fenomenalnych powieści dla kobiet? Poznajcie ją koniecznie, nie ma lepszego dowodu na to, że życie to prawdziwy maraton, z którego każdy może wyjść zwycięsko.

Jeśli czytając powieść zastanawiacie się czasem, czy autor ma bardzo bujną wyobraźnię i moc zaczarowania czytelnika, musicie zajrzeć do jej książek. Tu dzieje się prawdziwa magia. Lekkie pióro, wyobraźnia i to, co najważniejsze. Życie takie, jakim jest. Słodko-gorzkie, z wertepami po drodze, czasem wybuchające dobrem, słońcem i radością, czasem budujące ogromne mury.

Jeśli sięgniecie po nowa książkę Anny Niemczynow – „Zostań ile chcesz” lub słynną „Dziewczynę z warkoczami”, poczujecie w każdym zdaniu, że nikt nie opowiada wam bajki na dobranoc, i że z historii bohaterów i doświadczenia autorki, możecie wyciągnąć dla siebie o wiele więcej, niż miło spędzony czas.

Kim jest „Dziewczyna z warkoczami”?

Uśmiechnięta, zarażająca dobrą energią kobieta, prąca naprzód swoją krętą drogą. Jest w niej tyle dobra, że trudno uwierzyć, jak wiele w życiu i sobie musiała pokonać. Ale Anna Niemczynow, to kobieta, taka jak my. Trudno uwierzyć, że sporą część tych historii napisało życie.

Pisze o rozwodzie, miłości i życiu. O byciu matką biegnącą samotnie przez życie. O tym, wszystkim, co musiała sama przejść i pokonać. O tym, jak wiele pracy czasem trzeba włożyć w siebie, by móc zobaczyć wszystko inne wokół. I to jest najbardziej niesamowite. Bo czy po rozwodzie życie może być udane? Czy można wygrać z anoreksją i odbudować swoje poczucie własnej wartości, zwolnić i uśmiechać się tak często, jak nigdy wcześniej? Czy można zaakceptować coś, co istnieje wbrew wszystkim naszym przekonaniom i nauczyć się żyć inaczej? I przestać nieustannie walczyć o bycie dość dobrym? Można. I można wyciągnąć z tego ogromną lekcję. Powieści Anny Niemczynow uczą nas, jak tę lekcję z życia i miłości dobrze „odrobić”.

Anna Niemczynow | Fot. Materiały prasowe

Co opowiada o sobie? Warto wziąć sobie do serca jej słowa… i odszukać je nie tylko na kartach powieści, ale i głęboko w swoim sercu i życiu. Z pewnością, każda z was odnajdzie tu cząstkę siebie…

„Nie poganiam życia”

„(…) Każdemu przeżycie rozwodu trochę zajmuje…”

„Chorowałam na anoreksję, byłam uzależniona od sportu.  – dziś jestem wdzięczna za wszystkie te doświadczenia. Wszystko w życiu jest po coś”

„(…) Warto pisać o tym, o czym mam pojęcie…”

„Nie chodzi o to, żeby zaufać mężczyźnie, trzeba zaufać sobie”

„Możliwość słuchania ciszy sprawia mi ogromną radość”

„Ja naprawdę wiem, co jest w życiu ważne”

Serdecznie zapraszamy was do lektury najnowszej książki Anny H. Niemczynow – to urzekająca, ciepła i niosąca nadzieję powieść zainspirowana losami autorki.

Zostań ile chcesz

ANNA H. NIEMCZYNOW

Fot. Materiały prasowe

OPRAWA MIĘKKA, 400 STRON, FORMAT 140×200, ISBN 978-83-8075-519-2, PREMIERA 5.09.2018 , CENA DETALICZNA 39,90

Przeczytaj fragment

 


źródło: annaniemczynow.plpytanienasniadanie.tvp.pl

Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Filia


Lifestyle

Brzuch Matki Boskiej – cztery pokolenia kobiet na życiowym szlaku

Oh!Books
Oh!Books
3 października 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Trzy siostry, Kazia, Wacia i Ziuta dorastały w jednym domu, a każda z nich inna, tak już od dzieciństwa. Jedna łagodna, zgadzała się na wszystko, druga schowana w swoim wewnętrznym świecie, trzecia harda i nieposłuszna.

Tylko jedna z nich, Kazia, urodziła dziecko. Dziewczynkę – Gabrysię.

Jak można było ją wychować? Według wyuczonych schematów: mężczyzna jest potrzebny, ale nie niezbędny. Zwykle są z nim jakieś kłopoty: pije, bije, odchodzi albo znienacka umiera. Nie płacze się po nim zbyt długo. Gabrysia też nie płakała.

Za to urodziła następną dziewczynkę: Martę.

To Marta staje się narratorką całej historii, zadaje pytania, naprowadza na interesujące wątki. Dzięki niej ciągłości nabiera cała historia trzech pokoleń kobiet.

Wyrwane z przeszłości anegdoty, opowieści o codziennych sprawach i o tych najważniejszych: miłości, wierze, śmierci. Czuła, choć miejscami szorstka opowieść o czterech pokoleniach kobiet, które umieją kochać tylko siebie nawzajem.

„Brzuch Matki Boskiej” to książka w dużej mierze biograficzna. Cztery pokolenia kobiet na życiowym szlaku od poleskiej wsi Gęś po rybacką Ustkę. Szlaku krętym, wyboistym, brukowanym tęsknotami za lepszym życiem – na wskroś kobiecymi i brzemiennymi w skutki niczym okrągły jak jabłko brzuch Matki Boskiej.

Fot. Materiały prasowe

BRZUCH MATKI BOSKIEJ
MARTA HANDSCHKE

Premiera: 10 października 2018

Spisałam tych kilka rodzinnych opowieści, jakich wiele na świecie, zanim głębokie czeluści niepamięci pochłoną moje szare komórki. Pisałam je kilka lat. Jeździłam do Ustki w weekendy i nagrywałam na prymitywny dyktafon losy wszystkich moich kobiet. Zaczynałam od cioci Ziuty, której własna przeszłość, mieszała się już w głowie. Czasem, gdy z Afryki przyjeżdżała babcia Kazia, jej losy również starałam się uwiecznić, choć nie było to łatwe, bo babcia do wylewnych osób nie należy. W międzyczasie ja sama przypominałam sobie mnóstwo historii, które słyszałam w dzieciństwie i których absurdalność oraz dramatyzm wprawiał mnie w niepokój. Dręczyła mnie niesprawiedliwość wydarzeń i chciałam wyjawić to, co los sprytnie ukrył. Niektóre imiona osób występujących w tych opowieściach zmieniłam na ich własną prośbę, część wątków jest zmyślonych (jeśli mam być precyzyjna, to może 20 %)

Powstała opowieść o trudnych losach kobiet w mojej rodzinie, dręczących i skrywanych latami wydarzeniach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie nawykach i przekonań. „Brzuch Matki Boskiej” to również opowieść o wykluczeniu mężczyzn, którzy zdradzali lub szybko odchodzili. Nie można też nie wspomnieć o wzajemnej miłości między kobietami, konfliktach, starzeniu się, nudzie oraz powtarzalności.

Pomysł na książkę wziął się jednak z mojej fascynacji jedną z głównych bohaterek, której zachwyt nad zjawiskami świata i mądrość o człowieku zawsze były dla mnie niezwykłym doświadczeniem rzeczywistości. Rozmawiając jednak z innymi kobietami, jej idealny obraz zanikał, a pojawiała się sieć skomplikowanych relacji pełnych pretensji i wzajemnych nieporozumień.

Dla mnie ta książka to rozprawienie się trochę z przeszłością. Próba określenia swojej tożsamości, nieudana jednak z powodu bezustannej zmienności zjawisk. Jedno jest pewne, spisanie tych historii przyniosło mi pewnego rodzaju ulgę. 

Marta Handschke

Fot. Materiały prasowe

Marta Handschke – urodziła się w 1972 roku, mieszka w Gdańsku. Z zawodu fotografka, na co dzień zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. Projektuje m.in. okładki płyt i plakaty. Jako ilustratorka i felietonistka współpracowała także z „Gazetą Wyborczą”. Od lat związana z trójmiejską sceną muzyczną, śpiewała w takich zespołach jak Oczi Cziorne i Kobiety. Autorka tekstów piosenek.


Lifestyle

Zostań ile chcesz. Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością, prawie jak w piosence Osieckiej…

Oh!Books
Oh!Books
4 września 2018
Fot. i Stock / stock_colors

Kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach, prawie jak w piosence Osieckiej.

Piękna, mądra, utalentowana i świetnie zorganizowana Alicja zdaje się być perfekcjonistką. Tymczasem w środku jest rozbitą na milion kawałków zawiedzioną i oszukaną kobietą, próbującą na nowo zbudować jak najlepszy świat dla siebie i ukochanego dziecka.

Również Maciej wydaje się człowiekiem, któremu nic nie brakuje. Jednak za zamkniętymi drzwiami ogromnego domu, każdego dnia zmaga się z doświadczeniem odrzucenia, podwójnej zdrady i oszustwa.

Pewnego dnia ich drogi się krzyżują. Czy przygnieceni bagażem złych doświadczeń spróbują pokonać wzajemną nieufność? Czy miłość, o której oboje marzą, ma szansę się spełnić? Czy warto zaufać słowom, zostań ile chcesz?

Tę historię napisało samo życie! Książka Anny H. Niemczynow to urzekająca, ciepła i niosąca nadzieję powieść zainspirowana losami autorki.

Zostań ile chcesz

ANNA H. NIEMCZYNOW

Fot. Materiały prasowe

OPRAWA MIĘKKA, 400 STRON, FORMAT 140×200, ISBN 978-83-8075-519-2, PREMIERA 5.09.2018 , CENA DETALICZNA 39,90

Przeczytaj fragment