Lifestyle Psychologia

Kiedy gryzie cię sumienie… odgryź mu się. Jak żyć odważnie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 czerwca 2016
Fot. iStock / PeopleImages
 

Odważnie, czyli jak? Tu przecież nie chodzi o brawurę, szkoda na takie ryzyko czasu, zdrowia i nerwów. Choć z drugiej strony, żyć po swojemu i nie robić sobie wiele z presji, nacisków i oczekiwań otoczenia dla niektórych brawurą pozostaje. Czasem wolimy żyć zbyt skromnie, zbyt po cichu, pozwalając innym wkraczać na nasz teren, zawłaszczać sobie nasze pole decyzji, zbyt mocno wpływać na to jak układają się nasze losy. Więc od dziś, żyjmy odważnie. To naprawdę nic trudnego. Po prostu, kiedy:

Ktoś chce decydować za ciebie

Uśmiechnij się i powiedz „to moje życie, dziękuję za troskę, ale sam umiem dokonać słusznego wyboru. A jeśli nawet nie, to też chcę się o tym przekonać. Sam.”

Mówią ci czego powinieneś w życiu dokonać

Powiedz grzecznie i stanowczo, że znasz swoje obowiązki i powinności. Że powinieneś być jedynie „w porządku” w stosunku do siebie i najbliższych. Zapytaj ich, jaką cenę mają marzenia. I jak spojrzeć sobie w twarz jeśli się swoje życiowe dokonani ocenia jedynie przez pryzmat oczekiwań innych osób.

Mówią ci jak powinieneś żyć

Odpowiedz im, że ty to wiesz. Ustal granice i poinformuj wszystkich, którzy chcieliby dyktować ci warunki, gdzie te granice przebiegają.

Czujesz się ograniczany przez własne lęki:

To zawalcz o to, by je zrozumieć i oswoić.  Zrób porządek z przeszłością. Pewnie nawet nie podejrzewasz, ile obaw wynika z nierozwiązanych wcześniej spraw, z niezakończonych relacji. Ile „nieprzepracowanych” uczuć sprawia, że boisz się z nadzieją i odwagą spojrzeć w przyszłość.

Gryzą cię „wymyślone” wyrzuty sumienia

To rozpracuj je, rozgryź i nie żyj więcej w poczuciu winy, gdy nie jesteś winny. Jeśli tylko żyjesz w prawdzie, masz prawo żyć tak jak chcesz. Jeśli masz powody, odmawiaj i nie przejmuj się „co ludzie pomyślą”. Jeśli jesteś czemuś przeciwny, mów głośno „nie”.

Otaczają cię ludzie, których obecność przytłacza, a nie uskrzydla

Nie trzymaj się tego towarzystwa kurczowo, na siłę. Odwaga to również pozbywanie się szkodliwych relacji. Przyjaźń ze „wszystkimi”, to czasem olbrzymia samotność i pustka.

Kochasz

To mów o tym głośno, jeśli trzeba także całemu światu. Podążaj za swoim sercem, bo co masz do stracenia? Jeśli tylko nie krzywdzisz, nie rozbijasz dobrego związku, nie sprawiasz swoim uczuciem więcej cierpienia niż radości, walcz o szczęście swoje i ukochanej osoby.

Masz marzenia

Nie zapominaj o nich. Nie zawsze da się je zrealizować, ale czasem już samo dążenie do realizacji marzeń ma na nas zbawienny wpływ. Jest cel, jest motywacja – jest wiara we własne siły.  To bardzo budujące. Mów „tak” światu, który oferuje ci możliwości. Nigdy nie wiesz, gdzie zaprowadzi cię droga, którą wybierzesz całkiem przypadkowo, pod wpływem chwili.

Rozpaczliwie próbujesz wszystko i wszystkich kontrolować

Odpuść sobie i innym. Jeśli nie zrozumiesz, że większości wydarzeń w życiu nie da się przewidzieć, będzie ci dużo łatwiej być odważnym i wyjść ze swojej strefy komfortu.

Do życia trzeba mieć odwagę. Wtedy wszystko co dobre przychodzi łatwiej, a to, co trudne i smutne łatwiej znieść.


Lifestyle Psychologia

Bądź ALTRO, inspiruj – nowa kolekcja marki PATRIZIA ARYTON

Redakcja
Redakcja
6 czerwca 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Altro w języku włoskim oznacza „drugi”, „inny”. Kolekcja ALTRO jest aboslutnie inna od standardowych modeli marki PATRIZIA ARYTON i na przekór innym nie rządzi się prawami powszechnie panującej sezonowości.

Dla dotychczasowego klienta marki kolekcja ALTRO jest idealnym rozwiązaniem na nieformalne, letnie wieczory, dla wielu z klientek zaś bardziej niezobowiązującą i nowoczesną propozycją na biznesowe spotkania.

Tym razem marka PATRIZIA ARYTON stworzyła kolekcję, która jest  połączeniem klasycznych form i streetwearowych detali.  ALTRO to odzwierciedlenie przenikających się odrębnych stylów. Stylizacje z wykorzystaniem elementów z tej linii wyróżnia lekkość – są niewymuszone i odmładzające.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Styl kolekcji 

W świecie mody coraz większego znaczenia nabiera naturalność. W pewnych sytuacjach przybiera skrajne formy, w innych delikatnie przełamuje dotychczasowe standardy. Potrzeba naturalności przejawia się w kilku aspektach.  W najnowszej kolekcji ALTRO odnajdziemy ją w najwyższej jakości tkaninach, jak również swobodych krojach i niebanalnych formach.

Kapsułowa linia, która swoją premierę ma 17. Maja 2016 roku, została stworzona jako idealne uzupełnienie garderoby zarówno na letnie dni i wieczory jak i wczesną jesień. 17 wyjątkowych ubrań pozwoli klientce ALTRO stworzyć aż 12 różnych stylizacji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W skład kolekcji wchodzą elementy niezbędne w każdej współczesnej garderobie – koszule, płaszcze, marynarki, sukienki, spodnie i szorty – wszystkie jednak wyróżniające się dzięki użyciu wyjątkowych, bogatych w fakturze tkanin. Kropką nad i kolekcji ALTRO jest konstrukcja i kunszt, użyte przy tworzeniu poszczególnych projektów. Podstawowa damska koszula staje się niezwykła, bo stworzona jakby w oparciu o sztukę origami. Płaszcze i marynarki zyskują nonszalancki charakter dzięki efektom niewykończenia, bardzo skrzętnie przemyślanym przez projektantów marki. Wszystko to z myślą o kobietach, które nie boją sie inspirować.

Kolekcja ALTRO dostępna jest we wszystkich salonach PATRIZIA ARYTON od 17. Maja. 2016 roku i poza niezwykłym designem od głównej linii odróżnia ją niższa, bardziej przystępna cena. Kolejna odsłona tej wyjątkowej, „innej”, linii planowa jest na przełom listopada i grudnia 2016 roku. Kampania kolekcji przygotowana została przez Bartka Wieczorka a wystylizowana przez Annę Poniewierską.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

O marce:

PATRIZIA ARYTON to polska marka rodzinna. Do 2015 roku funkcjonowała pod nazwą ARYTON, w 26. rocznicę założenia firmy przeszła lifting wizualnej komunikacji, PATRIZIA ARYTON stała się oficjalną nazwą marki.

Nowy wizerunek marki tworzy Patrycja Cierocka, Dyrektor Kreatywna. Pod jej bacznym okiem powstają kolekcje w duchu nowoczesnej klasyki. Ekskluzywne tkaniny, wyrafinowane kolory oraz wysokie krawiectwo są najważniejszymi atrybutami marki.

Każdy model od pierwszej kreski projektanta, poprzez konstrukcję, dobór tkaniny oraz profesjonalne szycie jest starannie wykonany według najwyższych standardów jakości potwierdzonych certyfikatem ISO 9001:2008 z wykorzystaniem jednej z najbardziej nowoczesnych linii produkcyjnych w Polsce


Artykuł powstał we współpracy z PATRIZIA ARYTON


Lifestyle Psychologia

Halo, halo, jest praca :). Szukamy dziennikarki/ dziennikarza

Redakcja
Redakcja
6 czerwca 2016
Fot. Pixabay / Greyerbaby / CC0 Public Domain

Jesteśmy z Wami od października, rozwijamy się, chcemy bardziej:) I właśnie dlatego szukamy nowej osoby do naszego (super) zespołu. Czego oczekujemy? Inteligencji, bystrości, pomysłowości, lekkiego pióra. Pracujemy szybko, więc opanowanie będzie dużą zaletą. Wytrzymałość też w cenie.

 Jeśli interesują cię tematy społeczne, lubisz ludzi, a przede wszystkim lubisz inne kobiety i lubisz o nich pisać – odezwij się. Jeśli jesteś facetem i uważasz, że nasz portal potrzebuje twojego pióra– też napisz:)

Wyślij swoje CV i propozycje trzech tematów, a najlepiej próbny tekst.

Nie wymagamy doświadczenia – liczy się talent i pasja. Napisz dlaczego chciałabyś pracować akurat z nami, w naszym portalu.

 Co oferujemy?

Pracę zdalną, w fajnym zespole, wspólny rozwój, który też zależy od ciebie, sporo wolności w realizacji planów.

Na wasze maile czekamy pod adresem: [email protected], w temacie wiadomości wpisujcie „Dziennikarz”.

Pozdrawiamy,
Redakcja

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn.zm. )

 


Zobacz także

Twój gust muzyczny mówi o tym, jakim typem człowiek jesteś. Sprawdź, czy się zgadza

domy

Dom nad łąkami? Szum wody, zieleń traw i świeże powietrze mogą się stać częścią twojej oazy spokoju

Wyjdź pojeździć na rowerze

Dzień #3. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO