Lifestyle

Już wiemy do czego są zdolne złe mamuśki w dzień powszedni. Aż strach pomyśleć, jak w ich wydaniu mogą wyglądać święta

Redakcja
Redakcja
7 listopada 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Jedno jest pewne – będzie się z czego spowiadać.
„Złe Mamuśki 2: Jak przetrwać Święta” już w kinach!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu jak wiadomo szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się prze­kabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy? Święta to czas cudów!

Kolejna niegrzeczna komedia współtwórców takich wybryków jak „ZŁE MAMUŚKI”, „KAC VEGAS”, „FIRMOWA GWIAZDKA”.

ZŁE MAMUŚKI 2: JAK PRZETRWAĆ ŚWIĘTA (Bad Moms Christmas)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Złe mamuśki powracają na filmowe salony. Premiera „Złych mamusiek2: Jak przetrwać święta” odbyła się zaledwie w ubiegły piątek, a film już cieszy się niezwykłą popularnością. Tylko w ciągu weekendu komedię zobaczyło już ponad 59 tysięcy osób. To dwukrotnie więcej niż rok temu przy premierze pierwszej części.

Według recenzentów „Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta” to idealna komedia na babski wieczór. Pokoleniowa walka o przywództwo w domu, a także świąteczne zmagania to temat bliski niejednej kobiecie. To na barkach Pani domu spoczywa perfekcyjna organizacja świąt i dbanie o rodzinną atmosferę. Czy jednak tak zawsze musi być? Czas na wyzwolenie kobiet. Czas na zmiany!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Reżyseria: Jon Lucas, Scott Moore („Złe mamuśki”, „Nieletni / pełnoletni”)

Obsada:

  • Mila Kunis (“Ted”, “To tylko seks”, “Czarny łabędź” – nominacja do OSCARA) 
  • Kristen Bell („Złe mamuśki”, „Veronica Mars”)
  • Kathryn Hahn („Dziewczyna warta grzechu”, „Millerowie”, „Sekretne życie Waltera Mitty”)

Gatunek:  komedia

Produkcja: USA 2017

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Kolejna niegrzeczna komedia współtwórców takich wybryków jak „ZŁE MAMUŚKI”, „KAC VEGAS”, „FIRMOWA GWIAZDKA”.

Zobacz poprzednią część „Złych mamusiek” na Cineman.pl: https://www.cineman.pl/filmy?SearchQuery=z%C5%82e+mamu%C5%9Bki&IsSearching=szukaj

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 


Lifestyle

Akademia Duckie Deck – technologia w parze z DIY

Redakcja
Redakcja
7 listopada 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Akademia Duckie Deck – największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców – ponownie rusza w Polskę. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy na spotkanie z technologią i aktywnościami w duchu DIY (Do It Yourself – zrób to sam).

Jak wynika z badania Millward Brown – „Rodzice pod presją” – ośmiu na dziesięciu rodziców ma na co dzień mało czasu na zabawę ze swoją pociechą, a w opinii 80% ankietowanych – dzieci są przeładowane nowymi technologiami i multimediami. Akademia Duckie Deck to unikatowa kombinacja aktywności z wykorzystaniem nowych technologii oraz zajęć manualnych dla dzieci. Program wydarzeń zachęca dzieci do kreatywności i twórczego myślenia oraz gwarantuje najmłodszym rozwój ważnych w nowoczesnych czasach kompetencji. Z kolei rodzicom Duckie Deck podpowiada, jak nie konkurując z technologią aktywnie spędzać z najmłodszymi wolny czas i umiejętnie dzielić go między zabawę i naukę.
Akademię Duckie Deck, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, w najbliższych miesiącach będzie można odwiedzić m.in. w Krakowie (11-12 listopada), Poznaniu (25-25 listopada), Warszawie (2-3 grudnia) i Wrocławiu (16-17 grudnia).

Już 11 i 12 listopada w Krakowie przygotowaliśmy:

  •  2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy, inspirujących technologii i majsterkowania
  •  7 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, dźwięk), w tym aż 4 nowe propozycje warsztatowe, m.in. „Co świeci na niebie?” przygotowane przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik oraz rodzinne warsztaty fotograficzne z Fujifilm 
  •  warsztaty rodzinne dla dzieci już od 4 roku życia 
  •  sesje warsztatowe dla małych grup: tylko 10 dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami
  •  kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla rodzin
  •  konkurs fotograficzny dla rodziców
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Akademia Duckie Deck to bardzo szerokie spektrum aktywności dla dzieci i rodziców. Paleta naszych warsztatów z założenia ma być bardzo różnorodna, by nasi goście mogli swobodnie eksplorować. Z jednej strony rodzinom dajemy możliwość konstruowania samochodów wyścigowych, poznania tajników fotografii cyfrowej czy zgłębiania wiedzy o kosmosie, z drugiej – uczymy tworzenia bajek animowanych, druku 3D czy zapraszamy w podróż do świata rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Ten merytoryczny eklektyzm nie jest przypadkowy. W Akademii Duckie Deck za pomocą zabawy pokazujemy szerokie spektrum czynności, umiejętności, hobby, zawodów, w których każde dziecko może odnaleźć swoją pasję, oddać się jej i rozwijać.
MAREK PRZYSTAŚ, ZAŁOŻYCIEL DUCKIE DECK

Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwiją w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych.
Program Akademii Duckie Deck obejmuje:
– oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com
– strefę otwartą – wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci mogą dołączać o dowolnej porze
– strefę malucha – pełną klocków, kolejek, puzzli i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach

Nowe technologie stały się ważnym elementem naszej codzienności. Często wręcz nie wyobrażamy sobie bez nich pracy, kontaktów społecznych czy rozrywki. Nauczyliśmy się także wykorzystywać je do ułatwiania sobie życia, choć tak naprawdę na co dzień w ogóle o tym nie myślimy. U większości z nas refleksja pojawia się dopiero wtedy, gdy nasze dzieci zaczynają spędzać więcej czasu nad różnego rodzaju ekranami urządzeń elektronicznych. Jako psycholog i rodzic rozumiem, że w głowach innych rodziców mogą rodzić się wówczas obawy związane z ich szkodliwością. Jeśli jednak technologii nie będziemy traktowali jako nagrody czy zabijacza czasu, to okazuje się, że może ona przyczynić się do zaspokojenia potrzeb rozwojowych naszych dzieci. W taki właśnie sposób wykorzystujemy ją podczas Akademii Duckie Deck. Dla nas tablet, gogle VR czy telefon to nic innego jak narzędzie w rękach dzieci. Narzędzie, które może być wykorzystane do świetnej zabawy. Innymi słowy stwarzamy przestrzeń, w której dzieci i rodzice mogą wspólnie doświadczać, bawić się i inspirować, a następnie przenosić te inspiracje do domu.
ULA MŁODNICKA – KORNAŚ, PSYCHOLOG, POMYSŁODAWCZYNI AKADEMII DUCKIE DECK

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 11 i 12 listopada między 11:00 a 17:00 w Krakowskim Parku technologicznym przy ul. Podole 60. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy krakowian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do Krakowa.
Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Krakowie. 
1080x1080_Akademia_Duckie_Deck

Lifestyle

Przepraszam kochanie, ale nie mam teraz dla ciebie czasu. Co się dzieje, gdy jesteś zbyt zajęty, by pokazać, że kochasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
7 listopada 2017
Fot. iStock/bokan76

Mówi się, że chorobą naszego wieku jest samotność. Że wszystkie nowoczesne urządzenia, która mają nas ze sobą zbliżyć, umożliwić nam lepszy kontakt i komunikację, paradoksalnie nas od siebie oddalają. Że zamykamy się na siebie, coraz bardziej zabiegani, coraz mniej obecni. Że naszą zmorą jest brak czasu. Jesteśmy zbyt zajęci by żyć, czuć, kochać.

Zdarzyło ci się to na pewno. Na ulicy, może w sklepie spotykasz przyjaciela. Kogoś, z kimś dawniej miałeś naprawdę dobry kontakt. Zatrzymujesz się by zapytać, do u niego, ale masz na to jedynie chwilkę, bo już jesteś spóźniony. On też się spieszy. Nie da się w minutę opowiedzieć wszystkiego, co wydarzyło się przez rok życia, prawda? Więc mówicie sobie kilka zdawkowych rzeczy i może jedną ważną. Obiecujecie sobie telefon i… nigdy nie dzwonicie.

A co jeśli tak właśnie wygląda twój związek? Wracasz wieczorem do domu, zbyt zmęczony, by mówić o tym, jak minął ci dzień, ale co gorsza – zbyt zmęczony, by dowiedzieć się jak minął dzień osobie, którą kochasz. Zasypiacie obok siebie, ale jednak coraz dalej od siebie. Przekładacie ważne rozmowy na „potem, na jutro, na za tydzień”. Przekładacie błahe rozmowy na „później” .

Kiedy nadchodzi weekend, już nie umiesz rozmawiać. Zapadasz się w twój świat, czytasz książkę, oglądasz film. Jest czas, ale nie wiadomo jak go wykorzystać. Jest druga osoba, ale nie wiadomo jak i co jej powiedzieć…

5 bardzo ważnych konsekwencji „bycia zbyt zajętym”

1. Jesteś wiecznie zmęczony

To wcale nie banał. Zmęczonemu człowiekowi umyka w życiu wszystko, co najważniejsze, bo nie starcza mu energii na zauważanie drobnych, prostych przyjemności, z których składa się codzienność.

2. Czas mija ci coraz szybciej

I coraz trudniej wygospodarować go trochę nawet dla samego siebie. Bycie zbyt zajętym niebezpiecznie uzależnia.

3. Jesteś nieszczęśliwy

Bo człowiek „zbyt zajęty” nie ma czasu na odczuwanie szczęścia i radości z tego, że znajduje się blisko kogoś, kogo kocha. I zapomina jak to jest, być szczęśliwym.

4. Szwankuje komunikacja między tobą, a bliskimi ci osobami

Cudów nie ma – jeśli nie poświęcisz ukochanej osobie czasu, przestaniecie się rozumieć. Brak rozmowy, prób nawiązania kontaktu, brak zainteresowania skutkuje nieporozumieniami. I konfliktami.

5. Rozpada ci się związek

Bo nagle okazuje się, że nic o sobie nie wiecie. Że się zmieniliście, oboje. Że przez tak długi czas czuliście się samotni, że już nic nie da się z tym zrobić. Że nagle oboje chcecie czegoś zupełnie innego, ale nie było czasu, by o tym porozmawiać, a teraz jest już za późno.

Zawsze znajdź czas dla tych, których kochasz. Nie czekaj, jutra może po prostu nie być.


Zobacz także

Dlaczego mądrzy ludzie mają problem z samoakceptacją?

Plotkowanie zbliża i daje nam… radość. Zaskoczeni?

Katarzynki, czyli jak wywróżyć sobie przyszłą żonę?