Lifestyle

Już w ten weekend ślub Meghan i Harry’ego. Ich goście dostali specjalną, ślubną listę zasad

Redakcja
Redakcja
16 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama /harry_meghan_daily •
 

Królewski ślub tuż tuż, panna młoda boryka się rodzinnymi problemami, a prasa żyje każdym szczegółem dotyczącym uroczystości. Ostatnio media doniosły, że goście weselni księcia Harry’ego i Meghan Markle otrzymali specjalne instrukcje (przewodnik liczy sobie podobno aż 7 stron) dotyczące tego co im wolno, a czego nie wolno. Jesteście ciekawi zasad, do których muszą się zastosować zaproszeni na ślub ?

Goście nie mogą wnosić bagażu podręcznego, z wyjątkiem torebek i „odzieży przeciwdeszczowej”. Zaleca się, by podróżowali samochodem lub przybyli pieszo do Windsor Farm Shop, skąd na miejsce zabiorą ich specjalne busy (przedtem zostaną poddani kontroli).

Aparaty fotograficzne są zakazane, a przed prywatnym przyjęcie, które odbędzie się późnym wieczorem goście są zobowiązani do „oddania telefonów komórkowych i wszelkich urządzeń służących do robienia zdjęć”.

Na uroczystość nie można też wnosić żadnych prezentów (goście proszeni są o dostarczenie ich do Kensington Palace). Zresztą, Harry i Meghan poprosili, by zamiast prezentów goście wsparli finansowo poszczególne organizacje charytatywne.

Szczegółowe wytyczne określają również, kiedy korzystać z toalety. Te przy kaplicy św. Jerzego będą dostępne dla gości w godzinach od 9:00 do 11:00, a następnie dopiero po godzinie 13.00.

Jeśli chodzi o obowiązujący strój, to panowie są proszeni o założenie garniturów, a panie o eleganckie suknie oraz nakrycie głowy.


Na podstawie: www.express.co.uk

 


Lifestyle

12 wskazówek neurobiologów, które pomagają spowolnić proces starzenia się

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 maja 2018
Następny

Każdy z nas chce pozostać młody jak najdłużej. Ale czasu nie da się odwrócić, Zamiast rozpaczać nad pierwszymi zmarszczkami, postawmy na akceptację i styl życia, który spowolni proces starzenia pozwalając nam dłużej zachować formę i młody wygląd. Jesteście ciekawi, jak zachować radość, trzeźwość umysłu i wyglądać oszałamiająco tak długo, jak to możliwe? 😉

12 wskazówek neurobiologów, które pomagają spowolnić proces starzenia się

1. Zmniejsz porcje jedzenia

Zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia pomaga spowolnić proces starzenia się komórek w ciele, zmniejsza częstotliwość chorób i daje więcej energii.Ważne jest jednak, aby twoje ciało otrzymywało wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze.

2. Dołącz pieczarki  do swojej diety

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy regularnie spożywają białe grzyby, czują się znacznie młodsi niż wskazuje ich prawdziwy wiek. Grzyby zapobiegają rozwojowi raka i chorobom sercowo-naczyniowym, a także chorobie Alzheimera.

3. Zmniejsz liczbę słodyczy, które spożywasz

Kiedy brakuje nam węglowodanów, nasze ciała zaczynają wytwarzać substancję chemiczną, która chroni komórki tkanek przed uszkodzeniem. Zwiększ liczbę przydatnych tłuszczów w diecie; są one zawarte w produktach takich jak ryby, mięso i oleje roślinne.

4. Ćwicz

Bo regularny ruch to młodość twojego mózgu.

5. Jeździj rowerem

Naukowcy udowodnili, że regularne przejażdżki rowerem spowalniają proces starzenia.

6. Poznawaj nowych przyjaciół

Jeśli nadal nie masz przyjaciół, ustal sobie ten cel jako priorytet. Trwała przyjaźń  wpływa pozytywnie na specjalne obszary chromosomów odpowiedzialne za proces starzenia. Badania dowiodły, że przyjaźń i przyjacielskie relacje z ludźmi mogą pomóc zmniejszyć szybkość, z jaką wieku nabiera twój mózg.

7. Zacznij tańczyć

Tańczenie różnych gatunków muzycznych, poznawanie nowych rodzajów ruchu, rytmów i prędkości poprawia pamięć i zdolność uczenia się.

8. Naucz się kontrolować stres

Nasz stosunek do rzeczy dziejących się wokół nas ma tutaj szczególne znaczenie. Powinieneś postrzegać swoje problemy nie jako ślepy zaułek, ale jako sytuację, z której musisz znaleźć wyjście. Ta postawa wzmacnia przepływ krwi do serca i mózgu i powoduje uwalnianie hormonu – kortyzolu – co pomaga w tworzeniu reakcji obronnych na zewnętrzne zagrożenia i stresujące sytuacje.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Naturalne, kobiece chwile z Agnieszką Cegielską w Columna Medica

Redakcja
Redakcja
16 maja 2018
Fot. Materiały prasowe

Są na mapie świata miejsca, które napawają zmysły niepowtarzalnym pejzażem, inspirują do działania, a przy tym regenerują ciało i umysł. Zakątki z wyjątkową atmosferą, tętniące pozytywną energią. Miejsca kompletne, w których liczysz się tylko Ty i Twoje potrzeby. Taka jest Columna Medica

Zlokalizowana w samym centrum Polski, gdzie relaks i zdrowie są najważniejsze. Klinika, która kieruje się holistyczną wizją regeneracji.

Klinika rehabilitacyjna Columna Medica to perła regionu łódzkiego. Połączenie standardów zachodnich kurortów z wyjątkowym, polskim krajobrazem niemal stuletniego sosnowego lasu. Stanowi owoc współpracy ze światowej sławy specjalistą, Jospehem Hesslingerem, fizjoterapeutą i nauczycielem terapii manualnej. Columna Medica powstała z potrzeby zapewnienia doskonałej opieki w warunkach premium, wzorem zagranicznych ośrodków.

W kraju brakowało miejsca z podobnym zapleczem, dlatego właściciele postanowili przenieść wysokie standardy leczenia i medyczne know-how na grunt polski.

Inwestycja w zdrowie

Odnalezienie równowagi pomiędzy intensywną pracą a odpoczynkiem to klucz do sukcesu. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym trzeba się zatrzymać i skupić na tym, co najważniejsze – swoim zdrowiu. Misją Columna Medica jest regeneracja kompletna.  Dlatego klinika spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających gości.

Naturalny weekend

Idealną odpowiedzią na potrzebę połączenia mądrego odpoczynku z misją miejsca są organizowane przez ośrodek niezwykłe spotkania z gwiazdami, które żyją w zdrowo i od lat konsekwentnie propagują ekologiczny styl życia. Już 15 czerwca odbędzie się jedno z nich, z dziennikarką TVN, Agnieszką Cegielską, autorką książki „Naturalnie”, która od lat zachęca nas by jeść świadomie i żyć w zgodzie z naturą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

– Z całego serca zapraszam na „naturalne”, kobiece chwile w Columna Medica.

To będzie wyjątkowy czas w pięknym towarzystwie skarbów natury i kobiecej energii. Niech moc natury i zdrowia będzie z Nami… – Agnieszka Cegielska.

Szczegółowe informacje odnośnie weekendu z Agnieszką Cegielską w Columna Medica na columnamedica.pl/oferty-specjalne/#

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica.


Zobacz także

Nawyki, które powoli szkodzą naszej mózgownicy – lepiej je zmień, zanim będzie za późno!

Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie, NIGDY!

Syndrom niedzielnego popołudnia. Sprawdź co zrobić, jeśli i ciebie dopadnie