Lifestyle

Jesteś dumnym właścicielem domu wakacyjnego? Zarabiaj na nim podczas swojej nieobecności

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 maja 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Wakacyjna baza wypadowa to marzenie wielu osób. I ci, którzy dążyli do spełniania marzeń, z pewnością posiadają takie cudo na własność. To genialna alternatywa dla wakacji spędzanych w wynajętych pokojach hotelowych, które wymagają przestrzegania pewnego rygoru czasowego. A jednak własne cztery kąty, obojętnie o jakim metrażu, dają niesamowite możliwości wypoczynku i relaksu. 

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem powyższego dobra w uroczym zakątku kraju, znajdujesz w roku kilka tygodni, by wyrwać się ze swojego miejsca zamieszkania i wypocząć z dala od problemów codzienności. A ponieważ jedziesz do siebie, czujesz się wspaniale. Jest tak, jak lubisz – cisza lub gwar, las czy rozległa linia brzegowa morza. Gdziekolwiek nie spędzasz wakacji, musi być fantastycznie, bo jesteś u siebie i żyjesz zgodnie z własnymi zasadami. A po urlopie, gdy nadchodzi czas na powrót do rzeczywistości, zamykasz letniskowy azyl na cztery spusty.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

A gdybyś tak chciał na tym zarobić?

Propozycja jest bardzo kusząca i warta rozpatrzenia. Tym bardziej, że w wielu przypadkach domki czy apartamenty w różnych zakątkach Polski, wykorzystywane są tylko kilka tygodni w ciągu roku. Oczywiście, to twój dom, twoja własność, więc kto inny mógłby w nim mieszkać, gdy nie ma tam ciebie i twojej rodziny? Jeśli faktycznie twoja własność poza czasem twojego pobytu, pokrywa się w każdym kącie kurzem, zastanów się nad wynajmem nieruchomości i spraw, by dom sam pracował na swoje utrzymanie.

Gdy zastanawiasz się nad dobrą stroną takiego rozwiązania, bierzesz również pod uwagę kłopoty jakie mogą wyniknąć z powierzeniu kluczy obcym osobom. Przecież nie jest łatwo na własną odpowiedzialność przekazać komuś klucze, trzymając kciuki, by po zaliczce otrzymać resztę zapłaty za wynajem. I co z domem, czy goście będą umieli uszanować pracę jaką w niego włożyłeś i wszystko zostanie na swoim miejscu? A może boisz się, że okolica otoczona lasami nie znajdzie wielu amatorów do wypoczynku?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Samodzielnie trudno jest odnaleźć osoby, które marzą właśnie o wypoczynku w domu takim jak twój i to w czasie, gdy ty nie będziesz z niego korzystał. Jeśli kwestia braku kontroli i dużej odpowiedzialności za wynajmowaną własność sprawia, że oddalasz od siebie chęć spróbowania tego, zastanów się jeszcze raz. Przecież istnieje rozwiązanie, które zdejmie z twojej głowy ciężar problemów.

Prosty i bezpieczny sposób na zysk z domu letniskowego

Jak się okazuje, najtrudniejsze jest samo podjecie decyzji. Ale gdy klamka już zapadnie, zrób to tak, byś nie musiał się niczym martwić. To dosyć proste – jeżeli jesteś właścicielem domu lub apartamentu  na wynajem wakacyjny, położony w atrakcyjnym regionie, wystarczy nawiązać kontakt ze stroną NOVASOL: telefoniczny 91 812 14 46, poprzez pocztę elektroniczną na adres [email protected]  lub poprzez  formularz zgłoszeniowy ze strony: http://www.novasol.pl/wlasciciele_wspolpraca.html

Po pierwszym kontakcie spodziewaj się prośby o nadesłanie opisu oraz zdjęć obiektu, żeby można było się zorientować wstępnie co do rodzaju zgłaszanego obiektu. W następnym kroku jeden z pracowników firmy NOVASOL ustala termin odwiedzin danego domu. W czasie takiego spotkania na miejscu, pracownik zrobi własne zdjęcia oraz pełny opis obiektu, tak aby przygotować go jak najlepiej do prezentacji na stronach internetowych. Masz szansę na powodzenie, ponieważ po podpisaniu umowy, twój obiekt trafia do wszystkich naszych kanałów sprzedaży: na strony internetowe NOVASOL w 19 wersjach językowych, do sieci agentów (stacjonarnych i onlineowych biur podróży w całej Europie) oraz do katalogów i innych broszur reklamowych na wszystkich naszych 19 rynkach sprzedaży.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie martw się o bezpieczeństwo transakcji. Nadal będziesz miał kontrolę nad twoim domem, na bieżąco zostaniesz poinformowany o rezerwacjach, okresach wynajmu, nazwisku i narodowości klientów. NOVASOL jest obecnie jednym z największych oferentów bazy prywatnych domów i apartamentów na wynajem wakacyjny w Europie. Obejmuje ona ponad 40.000 takich obiektów w 29 krajach Europy: od Islandii po Albanię, od Portugalii po Polskę. Twój dom również może dołączyć do tego grona.

Oczywiście, nie zapominaj o tym, że to nadal twój dom i gdy zapragniesz w nim spędzić urlop, po prostu zarezerwuj go na okres swoich wakacji. Sprawdź sam, jak prosto można zarabiać na tego typu nieruchomości i korzystać z niej, gdy przyjdzie na to ochota.

NOVASOL

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z firmą NOVASOL

 


Lifestyle

5 najczęściej popełnianych błędów, podczas tworzenia Biznes Planu

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
16 maja 2016
5 najczęściej popełnianych błędów, podczas tworzenia Biznes Planu
Fot. Pexels / kaboompics / CC0 Public Domain
 

Specjaliści od finansowania pomysłów twierdzą, że nie brak pieniędzy, a brak pomysłów wartych uwagi jest problemem. Jeśli ktoś opracował interesujący projekt, to możliwości jego finansowania są nieograniczone. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków w celu zdobycia pieniędzy konieczne jest przygotowanie porządnego Biznes Planu, który będzie odzwierciedleniem działania zakładanej firmy  – od uruchomienia do czasu osiągania pierwszych zysków.

5 najczęściej popełnianych błędów, przez które twój Biznes Plan nie zyskuje akceptacji oceniających.

1. Niepełne informacje związane z rynkiem, na jakim ma działać firma

To co determinuje powodzenie firmy to miejsce jej prowadzenia. Należy dokładnie rozpoznać cechy jakimi charakteryzuje się najbliższe otoczenie. Do najważniejszych będzie należeć jego charakter – rozwijający czy stały. Stagnacja na rynku może świadczyć o małej zdolności do akceptacji nowych pomysłów, które mogą odbiegać znacznie od charakteru planowanej firmy. Należy zbadać ilość potencjalnych klientów zainteresowanych ofertą, tak by móc wiarygodnie ocenić jego potencjał. Polecam przeprowadzenie ankiet, rozmów z potencjalnymi klientami. Pozwoli to w wiarygodny sposób zebrać rzeczywiste informacje na temat planowanej wielkości sprzedaży produktów czy usług.

2. Niewystarczająca analiza konkurencji

Konkurencja to nie tylko taki sam podmiot, ale może to być dowolna forma działalności, która będzie zaspakajała taki sam rodzaj potrzeb, jak planowana działalność. Na przykład planując uruchomić usługi fotograficzne konkurencją dla nas będzie każda osoba, która amatorsko robi zdjęcia podczas uroczystości rodzinnych, odbierając zainteresowanie zlecaniem takiej usługi na zewnątrz. Analizując konkurencję należy zwrócić szczególną uwagę na te cechy, które wyróżnią naszą firmę na tle, nawet nieformalnej, konkurencji.
W przywołanym przykładzie takimi cechami będą profesjonalizm, wysoka jakość lub ewentualnie usługi dodatkowe takie jak pamiątkowe albumy.

3. Przedstawione koszty znacznie odbiegają od realiów

Koszty założenia i prowadzenia firmy powinny zostać dokładnie zweryfikowane pod kątem nie tylko ich wielkości, ale też uzasadnienia do ponoszenia. Nie zawsze uzasadniony jest zakup nowych środków trwałych, często rynek wtórny pozwoli na zabezpieczenie funkcjonowania firmy, a zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na dodatkowe działania promocyjne. Oczywiście, są dziedziny, w których zakup nowych urządzeń jest bardziej ekonomiczny, choćby ze względu na gwarancje działania czy sposób użytkowania, dlatego tak ważne jest racjonalne ich uzasadnienie.

4. Przedstawienie Biznes Planu jako dokumentu promocyjnego planowanej firmy

Planując założenie własnej firmy często mamy do czynienia z nierealistycznymi wizjami oraz zbyt optymistycznymi prognozami dotyczącymi planowanych zysków. Taki swoisty huraoptymizm niestety bywa często powodem zbyt wczesnego zamykania firm.  Biznes Plan ma przestawić realne możliwości osiągania zysków. To nie ich planowana wielkość decyduje o pozytywnej decyzji oceniających, lecz ich wiarygodność. Trudno uwierzyć oceniającym w możliwość osiągania kilkunastotysięcznych zysków miesięcznie przy prowadzeniu jednoosobowej działalności opartej na pracy jednej osoby, już od pierwszego miesiąca. Przedstawienie dodatkowych informacji na temat zawartych już przedwstępnych umów lub listów intencyjnych w sposób zasadniczy mogą wpłynąć na ocenę przedstawianych wielkości dochodu.

5. Niespójność Biznes Planu

Biznes Plan jako spójny opis planowanego przedsięwzięcia powinien być logiczny
i konsekwentny. Należy pamiętać, że wnioski lub założenia z każdej części powinny konsekwentnie być przenoszone do kolejnej. Poważnym błędem jest odrębne traktowanie części marketingowej i finansowej. Brak spójności, konsekwencji i komplementarności pomiędzy poszczególnymi częściami Biznes Planu to najczęstszy powód odrzucenia pomysłu.

Uniknięcie wskazanych błędów niestety nie zapewni 100 % pewności uzyskania akceptacji oceniających, ale z całą pewnością pozwoli na realne zwiększenie szansy. Powodzenia!

linia 2px

kobietyrakiety-350pxProwadzisz własną firmę? Opowiedz nam o niej! Ruszamy z akcją #Kobiety biznesu Rakiety

Chcesz pokazać innym, że chcieć to móc, a ty sama jesteś kobietą, która ze swoim biznesem wystartowała jak rakieta?

Napisz do nas koniecznie na adres [email protected]. Na naszym serwisie i namamopracuj.pl opublikujemy najciekawsze historie. Akcja #Kobiety biznesu Rakiety trwać będzie od 10. maja do 8. czerwca.

Prosimy, by przesyłając swoją historię załączyć oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me. Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora akcji swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

MP_logo_RGB_horizontal_color

linia 2px

monika_ogorek_cisnet-awatarO Autorce:
Monika Ogórek – Doradca Biznesowy, od kilku lat pracuje z młodymi przedsiębiorcami, specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych. Jest Dyrektorem oddziału krakowskiego firmy doradczej Cisnet.pl Kancelaria Doradcza Sp. z o.o.. Prywatnie mama zbuntowanej nastolatki 😉


Lifestyle

Kiedy chcesz, jak chcesz, z kim chcesz i gdzie chcesz! Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
16 maja 2016
Fot. iStock / wundervisuals

Wakacje za pasem, sezon długich weekendów już trwa… i jak tu się nie rozmarzyć? Kochasz planować podróże, jest tyle miejsc, które chciałabyś odwiedzić? A może „kochasz” zorganizowane wyjazdy – ten katalog biura podróży potrafi tak kusić…

… płacisz i wymagasz, i niczym się nie martwisz! No pewnie!

I wcale nie przeszkadza ci podróż autokarem i „nocnikowanie” dla dorosłych – o jednej porze, gdy czas pozwoli.

W ogóle nie wkurza cię, że czas wypoczynku, to mały obóz harcerski dla niezorganizowanych dorosłych. W końcu przez cały rok czekasz na te marne dwa tygodnie urlopu, żebyś mógł wstawać wcześnie rano – żeby zdążyć na śniadanie! Hurra, wreszcie!

Wcale nie przeszkadza ci to, że niczego ci nie wolno. Przecież, dzięki ścisłemu harmonogramowi ktoś wreszcie uporządkuje twoje życie.

Możesz balować do 22-giej, pograć w ping-ponga do 15-tej, albo poleżeć na leżaku i nic nie musieć (oprócz zawinięcia się o 19-tej, gdy strefa zostaje zamknięta). Waaakacje! Hurrrra!

A my mówimy STOP!

Bo wakacje, to odpoczynek, luz, odskocznia. Coś nowego. Czasem odpoczynek do ludzi i całego świata – czasem ekscytujące wypuszczenie się w nieznane. Bo jak poznawać nowe miejsce, kulturę i historię – to od podszewki – a nie z podręcznika. Wejść tam, gdzie inni nie drepczą. Leżeć na plaży bez walki na łokcie, i tarzać się w piasku, bo tak! Zjeść śniadanie o 12-tej! Albo jeszcze później! I robić, to co chcesz (nawet w towarzystwie Azorka)! Niezależność, swoboda, przyjemność… wakacje! Wakacje naprawdę!

No i powiedz szczerze, wolisz hotelowy „boks” z widokiem na 300 innych turystów, czy może jednak to…

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”

Tym razem chcemy was zaprosić do udziału w akcji „Kocham podróże, kocham swobodę”. Od dzisiaj do 30 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy o cudownych i nieskrępowanych wakacjach. Pokażemy wam świat – kawałek po kawałeczku. A naszą wirtualną włóczęgę odbędziemy dzięki firmie NOVASOL. To właśnie ich filozofia i ogromna baza indywidualnych domów wakacyjnych pozwoli na wakacyjną wolność, aż w w 27 krajach. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do popuszczenia wodzy fantazji… warto! Bo dla jest i specjalna nagroda. Dzięki uprzejmości Novasol, najfajniejszy komentarz – ten, który nas w sobie rozkocha do szaleństwa, zostanie nagrodzony voucherem na wynajem domku z oferty o wartości 2.000 zł!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Chyba nie musimy Was dłużej namawiać?

Co trzeba zrobić?

Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym dokończysz zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” . Absolutnie wszystkie chwyty dozwolone, my wiemy, że zasługujesz na odpoczynek, spokój relaks lub jeśli zechcesz szaleństwo, a Ty? Przekonaj nas do tego!

Napisz nam dziś, dlaczego chciałabyś pojechać do jakiegoś domku z Novasol? „Powinnam tam pojechać, bo…”? Czekamy!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czas trwania: 16.05.2016 – 30.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 10.06.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Zobacz także

Kiedy zależy ci zbyt mocno, zawsze tracisz…

Zanim znów napiszesz test za swoje dziecko, zastanów się, czy jego oszukana szóstka, to tak naprawdę nie Twoja prawdziwa jedynka

28 ważnych rzeczy o miłości i życiu, które chciałabym wiedzieć przed „30”. Gdybym wiedziała, co wiem teraz, zaoszczędziłabym sporo nerwów