Go to content

Jeśli kochasz silną kobietę, zawsze o tym pamiętaj

Jeśli kochasz silną kobietę, zawsze o tym pamiętaj
Fot. iStock / LisaAnfisa

Jest przebojowa, kreatywna i doskonale radzi sobie sama ze wszystkim. Silna kobieta nie boi się spełniać swoich marzeń, ani wymagać dużo od innych, bo wymaga dużo od siebie. Zgoda, życie z nią może wcale nie jest takie łatwe. Za to jej siła potrafi motywować do działania. Nieważne, czy jesteś w związku z silną kobietą, czy jest nią twoja mama lub przyjaciółka, a może sama nią jesteś. Oto kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać!

1. Ceni sobie uczciwość 

Nieważne czy chodzi o życie zawodowe czy tą całkiem prywatną strefę. Jest osobą pełną honoru, a uczciwość zawsze stawia na pierwszym miejscu. Dzięki temu jest przykładem dla innych.

2. Ciągle mierzy wyżej 

Niezależnie od tego, w którym momencie swojego życia jest, ciągle mierzy wyżej. Dla niej nawet niebo nie jest limitem! Zawsze będzie wymagała od siebie więcej, niezależnie od sytuacji.

3. Potrafi spojrzeć na siebie krytycznie 

Może dla ciebie jest idealna, ale ona zna siebie samą na tyle dobrze, że potrafi wskazać swoje wady bez mrugnięcia okiem. Dzięki temu ciągle się doskonali, co może cię zaskoczyć. Nie martw się, siebie samą także ciągle zaskakuje – udowadniając sobie, że jest silniejsza niż myśli.

4. Pracuje nad sobą, więc wymaga tego samego od ciebie 

Silna kobieta potrafi przyznać, że nie jest perfekcyjna. Dzięki znajomości swoich wad, potrafi nad nimi pracować. Chce stawać się lepszą osobą każdego dnia, a jeżeli ty pragniesz być miłością jej życia – wymaga tego samego od ciebie. Razem łatwiej!

5. Oczekuje uprzejmości 

Kobiety ogólnie mają tendencję do zachowywania się z ogromną uprzejmością w stosunku do innych. Dodatkowo z chęcią otaczają swoich bliskich opieką i czułością. Tego samego oczekuje od ciebie.

6. Wie, że może mieć więcej niż jej się wydaje 

I wcale nie wywodzi się to z pychy, ale bardziej z pewności siebie i ciągłego przekraczania barier. Może mieć gwiazdę na niebie, a nawet słonia w karawce, tylko jeszcze o tym nie pomyślała. Ale kiedy już pomyśli…

7. Prosi o to, czego potrzebuje 

Silna baba to taka, która potrafi poprosić o to, czego potrzebuje. Niezależnie  od tego, czy chodzi o podwiezienie do pracy, prywatny samolot czy po prostu pobycie z nią przez chwilę. Komunikowanie swoich potrzeb to jej ogromny atut, który ludzie w jej otoczeniu powinni wykorzystać.

8. Potrafi zrobić dokładnie to samo, co facet 

I nigdy nie można w to wątpić. Wkręcenie żarówki, złożenie mebli, a nawet zmiana gniazdka – to dla niej żaden problem!

9. Doskonale wie czego chce 

I nie próbuj kwestionować jej decyzji. Gwarantuję, że przemyślała ją już setki razy i dobrze wie, co robi!

10. Wiele w życiu wycierpiała

I właśnie to sprawiło, że dzisiaj jest tak silną osobą. Przeszłość nie jest jej definicją, ale na pewno jest zarodkiem jej ogromnej siły.

11. Wie, że jest wrażliwa 

Tak, tak każda kobieta jest wrażliwa, czasem nawet za bardzo. Silne kobietki wiedzą jednak, że czasami zbytnie otwieranie się przed innymi ludźmi sprawia, że jesteś bardziej podatna na zranienia. Dlatego też ufają nielicznym, a swoją wrażliwość zachowują dla najbliższych.

12. Patrzy na świat z optymizmem 

Każdy ma swoje wzloty i upadki, ale ona we wszystkim szuka lekcji, dzięki której będzie jeszcze silniejsza. To cecha, której trzeba się od niej uczyć!

13. Nie potrzebuje pomocy… 

Jest niezależna, potrafi radzić sobie zupełnie sama ze wszystkim, aczkolwiek…

14. …wie, kiedy o nią poprosić 

… i robi to tylko w momentach, w których naprawdę potrzebuje pomocnej dłoni. Zna swoje słabości i nie zrobi nic, żeby zaszkodzić innym, ale i sobie samej.

15. Wstawia się za słabszymi 

Jest miła, sympatyczna, ale kiedy trzeba, potrafi ostro zareagować. Kiedy widzi, że słabszym dzieje się krzywda i nikt o nich nie walczy, ona staje w ich obronie. Niezależnie od tego, jakie mogą być konsekwencje. Zawsze stanie po stronie dobra.

16. Przyznaje się do błędów 

To jej największa zaleta. Kiedy zrobi coś źle, nie boi się do tego przyznać. Nie miała racji w kłótni? Przeprosi. To właśnie za tą umiejętność cenią ją ludzie.

17. Ma niekończące się zapasy miłości 

Jej serce jest naprawdę ogromne. Chętnie dzieli się z innymi, pomagając im i otaczając opieką. Miłość jest dla niej ogromną wartością i dlatego bardzo ostrożnie wybiera osoby, którym decyduje się powierzyć kawałek serca.

18. Wyraża swoją wdzięczność 

Wie, że ma w życiu niesamowite szczęście i potrafi się nim dzielić. Jednocześnie zawsze chce, żeby ludzie na jej drodze czuli się docenieni, dlatego też obdarza ich prezentami. Dziękuje za wszystko, co ją w życiu spotkało i nie boi się tego okazywać.


źródło: PowerOfPositivity.com